Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Policisté už znají jméno podvodníka, který se v Liberci vydával za brusiče nožů

 
středa, 1. února 2017, 00:18

Kriminalisté už znají totožnost falešného brusiče nožů, který v polovině loňského roku okradl seniorku Sosnové ulici v Liberci. Podle policie se jednalo o sedmačtyřicetiletého recidivistu, který si v současnosti odpykává trest za jiné podvody na seniorech. Původní roční trest mu teď může narůst o další tři roky.

Osmašedesátiletou ženu okradl koncem července loňského roku. Kousek od její bytu ji nabídl broušení kuchyňských nožů. Seniorka ho odbyla, že takové služby nepotřebuje, ale tím se ho nezbavila.

„Když otevírala dveře svého bytu v panelovém domě, stál jí najednou za zády a bez pozvání pak vklouznul do její domácnosti. Díky své drzosti ženu natolik zmátl, že mu svěřila deset nožů s tím, že je přinese zpět nabroušené,“ doplnila mluvčí policie Ivana Baláková.

Asi za půl hodiny se s nimi skutečně vrátil, ovšem za nabroušení chtěl 25 tisíc korun. Když zjistil, že mu seniorka není ochotná takovou sumu vyplatit, tak „slevil" na 1 200 korun. „Paní mu zaplatila bankovkou v nominální hodnotě 2 tisíce korun a on jí vrátil osm stokorun, ty si položila na stůl v kuchyni. Potom si řekl o sklenku vody a než mu ji seniorka stačila podat, zmizel i s jejími osmi stokorunami, které ležely na stole,“ shrnula mluvčí.

Policisté před nedávnem zjistili, že seniorku tehdy okradl recidivista z Liberce, který si v současné době odpykává trest pro jiné podvody na seniorech. V lednu letošního roku si převzal ve věznici usnesení o zahájení dalšího trestního stíhání pro dva nové podvody. Toho druhého se dopustil pár dní zmíněném podvodu, když se vloudil po zazvonění u dveří do bytu osmasedmdesátileté ženy z Liberce trpící stařeckou demencí. Bez jejího svolení jí prohledal domácnost. Zajímaly ho jen peníze, které nakonec našel v prádelníku. „Jednalo se o hotovost 5 tisíc korun, kterou si ponechal.  I tuto ženu obelhal a nabízel jí různé služby, které nikdy neměl v úmyslu vykonat,“ uzavřela mluvčí.

Vizitka autora

 

Michael Daněk

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Dominik Svoboda

Kam dál?

Policisté vyšetřují další nehodu na sjezdovce. Německého sjezdaře...

úterý, 31. ledna 2017, 18:06

Policisté vyšetřují od uplynulé neděle dvě vážné nehody lyžařů v Libereckém kraji. Kromě smrtelné nehody, ke které došlo na...

Kriminalisté vyšetřují smrt seniorky, její tělo leželo v korytě řeky...

úterý, 31. ledna 2017, 14:24

Nejspíš nešťastná náhoda stojí za smrtí šestašedesátileté ženy z Jablonecka, jejíž tělo objevil během pondělí její přítel v...

Požár penzionu Chlum vyšel hodně draho. Škoda je pět milionů korun

pondělí, 30. ledna 2017, 21:12

Škoda pět milionů korun vznikla podle odhadu majitele při pátečním požáru rodinného penzionu, který se nachází v osadě Lažany...

Bez řidičáku, ale zato se třemi promile. Muž vystřízlivěl v policejní...

pondělí, 30. ledna 2017, 21:10

Rum, kontušovka, čert…Takhle nějak asi vypadal sobotní večer jednoho cizince, který přechodně žije na severu Čech. Na tom by asi...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Strážníky přivolal zoufalý řidič, odjezd z...

  • Poznáváte muže z fotografie? Policisté by si...

  • V Liberci si můžete od středy půjčit...

  • Rekonstrukce kilometrového úseku v ulici...

 
 

O čem píše Drbna.cz

Bohuslav Sobotka končí v politice. Rezignuje na post...

Bývalý premiér a předseda sociální demokracie Bohuslav Sobotka skončí s vysokou politikou. K 1....

Božská voda a sto let tradice. Spa Resort Libverda zve na...

Lázeňský komplex v Libverdě na úpatí Jizerských hor je oázou klidu v dnešní uspěchané době. Spa...

V Keni uhynul poslední samec nosorožce severního bílého

Poslední samec nosorožce bílého severního Súdán naposledy vydechl v pondělí 19. února odpoledne....