Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Cizinec pašoval přes Liberecký kraj 320 tisíc cigaret

 
úterý, 7. října 2014, 06:49

Celníci při silniční kontrole v Kytlici na Českolipsku zajistili téměř 320.000 nezdaněných cigaret. V případě jejich prodeje by stát přišel na spotřební dani o téměř 720.000 korun. V Libereckém kraji je to letos zdaleka největší úlovek, zhruba šestinásobek toho, co se podařilo předtím celníkům zabavit. A zároveň i největší případ od dubna 2010.

Podle Stočese nešlo o náhodnou akci, ale o výsledek několikaměsíční práce. Pašerák cigarety vezl v Audi A4, auto jimi bylo doslova napěchované. "Šlo o cigarety značky Fest s azbukou psaným textem na krabičkách, které byly opatřené běloruskými kolky," dodal Stočes. Cigarety převážel cizinec. "Další informace nemůžeme poskytovat, případ jsme předali policii," dodal. Je velmi pravděpodobné, že nešlo o první zásilku do Česka a že se na tom podílelo více lidí.

Podle informací většího úspěchu dosáhli liberečtí celníci na začátku dubna 2010. Tehdy měl jeden polský pašerák dodávku napěchovanou až po střechu cigaretami s ruskými a ukrajinskými kolky. Muž se snažil v Nové Vsi na Liberecku celníkům ujet, havaroval však a skončil s autem v potoce. Převážel 900 kartonů s 360.000 cigaretami. Jejich prodejem by stát přišel na daních o bezmála 1,2 milionu korun.

Letos, kromě zásahu v Kytlici, celníci v Libereckém kraji zajistili 52.200 cigaret, které se pokusili pašeráci nelegálně dostat na český trh. Jejich prodej by stát přišel na spotřební dani o více než 117.000 korun. Celníci zabavili také 42,5 kilogramu nezdaněného tabáku, jeho prodejem by stát připravili o dalších 76.500 korun.

Napsala ČTK

 


 

Kam dál?

Z Ještědu zmizel dalekohled. Někdo ho ukradl

pondělí, 6. října 2014, 15:14

Ne, dalekohled z Ještědu není v opravě, někdo ho v sobotu v noci ukradl. Proč? To teď vyšetřuje policie. Ale zmizela i kasička s...

Muž z Liberce podvody a krádežemi způsobil škodu za dva miliony

sobota, 4. října 2014, 10:40

Škodu za více než dva miliony korun způsobil pojistnými podvody a krádežemi od roku 2009 devětatřicetiletý muž z Liberce. Hrozí...

Agresivní muž napadl řidiče autobusu. Po konfliktu utekl

sobota, 4. října 2014, 10:17

Už mnohokrát jsme vás informovali o napadeních řidičů městské hromadné dopravy v Liberci. Netrvalo dlouho a do naší redakce...

Bezohledný řidič srazil v Liberci cyklistu a ujel

čtvrtek, 2. října 2014, 08:51

V pondělí 29. září krátce po desáté hodině večer se stala dopravní nehoda v Liberci, v ulici Newtonova. Neznámý řidič s dosud...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Šedá ekonomika podle většiny Čechů brzdí ekonomický růst. Jak s problémem bojují města?

Pojem šedá ekonomika se v médiích objevuje v posledních letech čím dál častěji. Co si ale pod tímto pojmem představit a jak s touhle temnou stránkou ekonomiky bojují česká města? Na to se zeptala redakce Drbny v malém průzkumu.

(NE)OBYČEJNÍ: Slýchávám, že v Olomouci je to pomalý a v hajzlu. Všechno to špatný si ale každý nosí v sobě, říká režisér Vít Hradil

Vít Hradil je rodilý Olomoučák, už dlouhou dobu ale pravidelně cestuje za prací na různá místa v republice i do zahraničí. Společným jmenovatelem jeho práce je film – Vít se totiž živí jako režisér, kameraman či střihač. Jak se ke své práci dostal a ačkoli je neustále kvůli práci mimo Olomouc, co ho táhne zpátky do svého rodného města?

PRŮZKUM: Důvěra Rusů v Putina klesla nejníže od roku 2006

Důvěra v prezidenta Vladimira Putina klesla na nejnižší úroveň za posledních 13 let, tvrdí průzkum státní agentury VCIOM. Ruskému prezidentovi podle něj věří pouze 33,4 procent respondentů, což je oproti prosinci pokles o více než dvě procenta. Informoval o tom dnes deník The Moscow Times. Jedná se již o druhý průzkum po novém roce, který signalizuje snížení důvěry Rusů vůči Putinovi.