Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Cizinec pašoval přes Liberecký kraj 320 tisíc cigaret

 
úterý, 7. října 2014, 06:49

Celníci při silniční kontrole v Kytlici na Českolipsku zajistili téměř 320.000 nezdaněných cigaret. V případě jejich prodeje by stát přišel na spotřební dani o téměř 720.000 korun. V Libereckém kraji je to letos zdaleka největší úlovek, zhruba šestinásobek toho, co se podařilo předtím celníkům zabavit. A zároveň i největší případ od dubna 2010.

Podle Stočese nešlo o náhodnou akci, ale o výsledek několikaměsíční práce. Pašerák cigarety vezl v Audi A4, auto jimi bylo doslova napěchované. "Šlo o cigarety značky Fest s azbukou psaným textem na krabičkách, které byly opatřené běloruskými kolky," dodal Stočes. Cigarety převážel cizinec. "Další informace nemůžeme poskytovat, případ jsme předali policii," dodal. Je velmi pravděpodobné, že nešlo o první zásilku do Česka a že se na tom podílelo více lidí.

Podle informací většího úspěchu dosáhli liberečtí celníci na začátku dubna 2010. Tehdy měl jeden polský pašerák dodávku napěchovanou až po střechu cigaretami s ruskými a ukrajinskými kolky. Muž se snažil v Nové Vsi na Liberecku celníkům ujet, havaroval však a skončil s autem v potoce. Převážel 900 kartonů s 360.000 cigaretami. Jejich prodejem by stát přišel na daních o bezmála 1,2 milionu korun.

Letos, kromě zásahu v Kytlici, celníci v Libereckém kraji zajistili 52.200 cigaret, které se pokusili pašeráci nelegálně dostat na český trh. Jejich prodej by stát přišel na spotřební dani o více než 117.000 korun. Celníci zabavili také 42,5 kilogramu nezdaněného tabáku, jeho prodejem by stát připravili o dalších 76.500 korun.

Napsala ČTK

 


 

Kam dál?

Z Ještědu zmizel dalekohled. Někdo ho ukradl

pondělí, 6. října 2014, 15:14

Ne, dalekohled z Ještědu není v opravě, někdo ho v sobotu v noci ukradl. Proč? To teď vyšetřuje policie. Ale zmizela i kasička s...

Muž z Liberce podvody a krádežemi způsobil škodu za dva miliony

sobota, 4. října 2014, 10:40

Škodu za více než dva miliony korun způsobil pojistnými podvody a krádežemi od roku 2009 devětatřicetiletý muž z Liberce. Hrozí...

Agresivní muž napadl řidiče autobusu. Po konfliktu utekl

sobota, 4. října 2014, 10:17

Už mnohokrát jsme vás informovali o napadeních řidičů městské hromadné dopravy v Liberci. Netrvalo dlouho a do naší redakce...

Bezohledný řidič srazil v Liberci cyklistu a ujel

čtvrtek, 2. října 2014, 08:51

V pondělí 29. září krátce po desáté hodině večer se stala dopravní nehoda v Liberci, v ulici Newtonova. Neznámý řidič s dosud...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • FOTO: Ještěd zahalil kouř. Na hřebeni...

  • Bezmoc ve veseckém domě. Město tam dočasně...

  • V průmyslové zóně hoří odpad v potrubí

  • FOTO, VIDEO: Na Proseči hoří skládka

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Norský protiimigrační politik má vztah s o 30 let mladší Íránkou

Norsko žije skandálem kolem bývalého ministra za protiimigrační a populistickou Pokrokovou stranu Pera Sandberga, který má poměr s o 30 let mladší íránskou přistěhovalkyní. Politik, který před třemi dny odstoupil z čela ministerstva pro rybolov, přitom doposud hlásal, že míšení ras, kultur a náboženství je v Norsku nepřípustné, pokud se má v zemi zachovat mír.

Elektřina načerno? Může se stát, že kradete energii, i když o tom nevíte

Krást se nemá. Za neoprávněný neboli černý odběr energií však můžete nést odpovědnost, i když elektřinu nebo plyn odeberete bez zaplacení zcela neúmyslně, nevědomě a bez vlastního zavinění. Co všechno se považuje za neoprávněný odběr? 
A co vám v takové situaci hrozí?

VIDEO: Brňance se do obýváku nastěhovalo více než 160 netopýrů

Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se včera odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli. Podle telefonátu na linku 156 se v bytě sedmaosmdesátileté ženy usídlili netopýři a nově objevený úkryt nechtěli za žádnou cenu opustit. Přivolaná hlídka nevěřila svým očím. Do ložnice v nejvyšším patře panelového domu se nastěhovalo víc než 160 netopýrů hvízdavých.