Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Další sražený chodec. Řidič v kradeném autě z místa ujel

 
pondělí, 23. září 2013, 15:29

Policisté mají na svém stole zapeklitý případ, který se jim podaří rozluštit nejspíš jen s pomocí veřejnosti. Projíždějící automobil v sobotu před osmou hodinou večerní srazil chodce v Oldřichově v Hájích. Řidič od nehody ujel, aniž by se zajímal o zdravotní stav chodce, kterého nárazem odhodil do příkopa.

Kolem nehody se vznáší několik otazníků. K události došlo v sobotu před osmou hodinou večerní ve stoupání pod restaurací „U Kozy“ v Oldřichově v Hájích. „Neznámý řidič s nezjištěným vozidlem začal v místě stoupání ke "Kozovi" předjíždět druhé vozidlo a neodhadl boční odstup od procházejících chodců, kdy jednoho z nich srazil levou přední částí vozidla,“ popsala mluvčí policie Vladimíra Šrýtrová.

Zraněný mladík řidiče nezajímal

Šestadvacetiletému mladíkovi musela poskytnout první pomoc jeho přítelkyně, jelikož neohleduplný řidič od nehody ujel. Mladík nárazem utrpěl střednětěžká zranění.

Policie ihned začala po viníkovi nehody pátrat. Možnou indicií bylo chybějící levé zrcátko, mřížka na masce a pomačkané plechy.

Pátrání brzy přineslo kýžený výsledek. „Dnešního dne se podařilo krátce před jednou hodinou odpoledne policistům z Hejnic naleznout v lesním prostoru mezi Raspenavou a Novým Městem pod Smrkem odstavené vozidlo, které odpovídá popisu vozidla, které se mělo dopustit uvedené dopravní nehody. Jedná se o vozidlo černý Volkswagen Golf,“ dodala policejní mluvčí.

Majiteli auto údajně kdosi ukradl

V ten moment bylo pro policisty jen otázkou času, kdy se podaří vypátrat majitele. „Šetřením policisté zjistili majitele vozidla, ten však v neděli kolem poledne nahlásil odcizení svého vozidla. K odcizení dle jeho vyjádření mělo dojít v sobotu asi půl hodiny před uvedenou nehodou,“ dodala Vladimíra Šrýtrová.

Policisté teď musí zjistit, zda mluví majitel automobilu pravdu, případně kdo v jeho automobile v osudný moment seděl. Pokud jste černný Volkswagen viděli jet například mezi Oldřichovem v Hájích a Novým Městem pod Smrkem, sdělte své svědectví policistům na lince 158 nebo na telefonních číslech 974 466 251 či 974 466 253.

Místo nehody


Zvětšit mapu

Vizitka autora

 

Michael Daněk

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 

Kam dál?

Samovznícení ubrousků vyšlo majitele truhlárny na 400 tisíc

pondělí, 23. září 2013, 14:06

Hodně kuriozní požár zažehnávali liberečtí hasiči společně s dobrovolníky v neděli večer v Proseči nedaleko Liberce. Požár...

Loupež? Barmanka jen ukradla tržbu a část naházela do automatů

pátek, 20. září 2013, 18:51

Velkou radost asi nemá ze své zaměstnankyně majitel baru Tsunami v České Lípě. Žena si nejspíš chtěla přilepšit a tak ukradla...

Mám srdce na pravém místě, hájil se Kudrač. Dostal 13 let

pátek, 20. září 2013, 13:39

Dalších třináct let ve vězení! Tak zněl v pátek dopoledne rozsudek nad Peterem Kudračem, který měl podle obžaloby oloupit a ubít...

Nehoda u Babylonu. Auto skončilo na boku

pátek, 20. září 2013, 10:52

Ke srážce dvou osobáků došlo před libereckým zábavním centrem Babylon. Jedno z aut po nárazu skončilo na boku. K nehodě došlo na...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • VIDEO: Půlnoční překvapení na maturiťáku....

  • Bude se měřit. Policisté chystají manévry,...

  • Policie zasahovala v libereckém dopravním...

  • Kauza dopravní podnik: Policie obvinila...

 
 

O čem píše Drbna.cz

Zeman označil na sjezdu KSČM Vítězný únor za prohraný únor

Prezident Miloš Zeman dnes na sjezdu KSČM připomenul oběti minulého režimu a takzvaný Vítězný únor v roce 1948, který vedl k nástupu komunistů k totalitní moci, označil za prohraný únor. Před závěrem svého vystoupení krátce zmínil nynější vyjednávání o vládě hnutí ANO s ČSSD s tolerancí KSČM. Zeman nabádal, aby strana nepromarnila příležitost a nekladla si přemrštěné podmínky. Zemanův příjezd na sjezd komunistů provázely protesty.

Nejlevnější německý salám je kvalitnější než český

Časopis dTest přinesl srovnání levných potravin z Německa, Rakouska, Slovenska, Polska a Česka. Cílem testu bylo poukázat na rozdílnou kvalitu chlazených a mrazených výrobků, které jsou v dané kategorii nejlevnější. Předmětem srovnání byl točený a měkký salám, silné párky, rybí prsty, lahůdkový salát, jahodový jogurt a kysané zelí. Německé produkty prodávané za podobnou měrnou cenu obsadily v porovnání kvality dvakrát první místo. České zboží se svou kvalitou nestalo vítězem ani jednou, obsadilo však třikrát příčku poslední.

ANO dnes oznámí jméno lídra pro volby do pražského zastupitelstva

Hnutí ANO dnes odpoledne oznámí jméno lídra pro podzimní volby do zastupitelstva hlavního města. Členové hnutí v primárkách vybírají ze čtyř nominantů. Za ANO chce na pražského primátora kandidovat poslanec a zastupitel Patrik Nacher, náměstkyně primátorky Eva Kislingerová a dva pražští radní, Libor Hadrava a Karel Grabein Procházka.