Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Další sražený chodec. Řidič v kradeném autě z místa ujel

 
pondělí, 23. září 2013, 15:29

Policisté mají na svém stole zapeklitý případ, který se jim podaří rozluštit nejspíš jen s pomocí veřejnosti. Projíždějící automobil v sobotu před osmou hodinou večerní srazil chodce v Oldřichově v Hájích. Řidič od nehody ujel, aniž by se zajímal o zdravotní stav chodce, kterého nárazem odhodil do příkopa.

Kolem nehody se vznáší několik otazníků. K události došlo v sobotu před osmou hodinou večerní ve stoupání pod restaurací „U Kozy“ v Oldřichově v Hájích. „Neznámý řidič s nezjištěným vozidlem začal v místě stoupání ke "Kozovi" předjíždět druhé vozidlo a neodhadl boční odstup od procházejících chodců, kdy jednoho z nich srazil levou přední částí vozidla,“ popsala mluvčí policie Vladimíra Šrýtrová.

Zraněný mladík řidiče nezajímal

Šestadvacetiletému mladíkovi musela poskytnout první pomoc jeho přítelkyně, jelikož neohleduplný řidič od nehody ujel. Mladík nárazem utrpěl střednětěžká zranění.

Policie ihned začala po viníkovi nehody pátrat. Možnou indicií bylo chybějící levé zrcátko, mřížka na masce a pomačkané plechy.

Pátrání brzy přineslo kýžený výsledek. „Dnešního dne se podařilo krátce před jednou hodinou odpoledne policistům z Hejnic naleznout v lesním prostoru mezi Raspenavou a Novým Městem pod Smrkem odstavené vozidlo, které odpovídá popisu vozidla, které se mělo dopustit uvedené dopravní nehody. Jedná se o vozidlo černý Volkswagen Golf,“ dodala policejní mluvčí.

Majiteli auto údajně kdosi ukradl

V ten moment bylo pro policisty jen otázkou času, kdy se podaří vypátrat majitele. „Šetřením policisté zjistili majitele vozidla, ten však v neděli kolem poledne nahlásil odcizení svého vozidla. K odcizení dle jeho vyjádření mělo dojít v sobotu asi půl hodiny před uvedenou nehodou,“ dodala Vladimíra Šrýtrová.

Policisté teď musí zjistit, zda mluví majitel automobilu pravdu, případně kdo v jeho automobile v osudný moment seděl. Pokud jste černný Volkswagen viděli jet například mezi Oldřichovem v Hájích a Novým Městem pod Smrkem, sdělte své svědectví policistům na lince 158 nebo na telefonních číslech 974 466 251 či 974 466 253.

Místo nehody


Zvětšit mapu

Vizitka autora

 

Michael Daněk

šéfredaktor projektu Drbna
kontakt: sefredaktor@drbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

Samovznícení ubrousků vyšlo majitele truhlárny na 400 tisíc

pondělí, 23. září 2013, 14:06

Hodně kuriozní požár zažehnávali liberečtí hasiči společně s dobrovolníky v neděli večer v Proseči nedaleko Liberce. Požár...

Loupež? Barmanka jen ukradla tržbu a část naházela do automatů

pátek, 20. září 2013, 18:51

Velkou radost asi nemá ze své zaměstnankyně majitel baru Tsunami v České Lípě. Žena si nejspíš chtěla přilepšit a tak ukradla...

Mám srdce na pravém místě, hájil se Kudrač. Dostal 13 let

pátek, 20. září 2013, 13:39

Dalších třináct let ve vězení! Tak zněl v pátek dopoledne rozsudek nad Peterem Kudračem, který měl podle obžaloby oloupit a ubít...

Nehoda u Babylonu. Auto skončilo na boku

pátek, 20. září 2013, 10:52

Ke srážce dvou osobáků došlo před libereckým zábavním centrem Babylon. Jedno z aut po nárazu skončilo na boku. K nehodě došlo na...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Málo parkovacích míst a úbytek klientů,...

  • Liberec jako centrum drogové mafie? Ve městě...

  • Přepadl několik heren, policie po něm pátrá,...

  • Vichřice na Liberecku: vlak narazil do...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Příběh legendárních Lužánek oblétne svět. Dokument získal nominaci na filmový festival v Mexiku

Od památné fotbalové rozlučky Petra Švancary, kdy Lužánky po letech ožily energií desítek tisíc fanoušků, sice uběhly už více než tři roky, příběh legendárního fotbalového svatostánku ale tentokrát doslova obletí svět. Dokumentární film Stadion Tomáše Hlaváčka byl totiž nominován na mezinárodní festival dokumentárních filmů v Mexiku. Na International Documentary Film Festival of Mexico City (DocsMX) ho budou 14. až 16. října promítat dokonce třikrát.

Úroveň informační a digitální gramotnosti na školách? Neuspokojivá, přiznává ministerstvo

Jaká je úroveň digitální gramotnosti a výuky IT na českých základních a středních školách? Podle poslední zprávy České školní inspekce neuspokojivá, což přiznává také ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy. Příliš nepřesvědčili ani průzkumy a testy, které ukázaly na řadu nedostatků. Podle ministerstva by ale mohlo svítat na lepší zítřky.

Tisíce dětí potřebují pomoc zemí jako Česko. Nápad s 50 sirotky ale poškodily chyby organizátorů

Mediální jiskření kolem přijetí či nepřijetí „50 syrských sirotků“ v posledních dnech pomíjelo podstatný fakt: V první fázi mělo jít především o politické gesto, ne o propracovaný plán. Europoslankyně Michaela Šojdrová chtěla, aby český parlament projednal usnesení k přijetí omezeného počtu dětí zasažených válečnými konflikty. Iniciativa ale utrpěla už na začátku komunikačními chybami těch, co ji vymysleli.