Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Podvodníci v Liberci mají nový byznys. Nabízí čističky vody

 
pátek, 25. října 2013, 08:57

Podomní prodejci posouvají své podvodné praktiky o „level“ výš. Minulý týden se na obchodní inspekci obrátila jednasedmdesátiletá žena z Liberce, kterou okradla dvojic podvodníků o 15 tisíc korun. Dvojice vystupující jménem vodárenské společnosti měla velmi dobře promyšlený plán, který vyšel.

Seniorku podvodníci telefonicky kontaktovali s tím, že jako zástupci „České vodárenské“ musí u ní doma provést kontrolu kvality vody. Důvěřivá žena si důvěryhodně vystupujícího muže a ženu, pozvala do bytu ještě tentýž den.

„Zástupci této společnosti natočili vodu, která se sice původně jevila jako zcela nezávadná, průzračně čistá, ale ejhle, výsledkem měření byl „katastrofální“ výsledek, ač je to k nevíře, voda byla rezavá a „mastná“, tedy pro použití v domácnosti prakticky nepoužitelná,“ popsala zástupkyně ředitele obchodní inspekce Veronika Futóová. Seniorka seriozně vypadajícím podvodníkům bezmezně věřila, jelikož se prokázali jakýmsi služebním průkazem.

Zástupci „České vodárenské“ měli okamžitě řešení. Starší ženě nabídli čističku vody za 15 tisíc korun, kterou měli čirou náhodou u sebe.

Podvodníky nezlomila ani jasná odpověď majitelky bytu, že nic kupovat nebude. Ženě okamžitě odvětili:  „Vážení, obejdeme celý panelák a čističku musí mít všichni, kdo ji nebude chtít zaplatit v hotovosti, zvýší se mu nájem a bude ji splácet v nájmu.“
Seniorka se po poradě s manželem rozhodla čističku vody koupit. Podvodníci ji dokonce ochotně odvezli na poštu, aby si své úspory mohla vybrat. Až později žena přišla na to, že nikdo další v domě nebyl osloven údajnými zástupci společnosti „Česká vodárenská“ a nejspíše tak naletěla podvodníkům. Dvojici teď hrozí až pětimilionová pokuta.

Podobně podvedených lidí na severu Čech stále přibývá. Severočeské vodovody a kanalizace proto varují, že podobné čističky nejsou potřeba a za kvalitu vody ručí dodavatel. „Nabízené služby nejsou nutné pro dosažení kvalitní pitné vody. Není tedy třeba si tuto službu objednat a platit za ni. Informace, které podávají dealeři filtrů o vodě z kohoutku, jsou vymyšlené a zavádějící. Buďte obezřetní při návštěvě dealera filtrů v domácnosti,“ dodala závěrem Iveta Kardianová ze společnosti Severočeské vodovody a kanalizace.

Kvůli informaci o kvalitě pitné vody nikdo do vašeho bytu nemusí. Takovou informaci si můžete zjistit na telefonním čísle 840111111.

Vizitka autora

 

Michael Daněk

šéfredaktor projektu Drbna
kontakt: sefredaktor@drbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

Žena z Hrádku chtěla dojít na Slovensko. Daleko nedošla

čtvrtek, 24. října 2013, 17:00

Pětačtyřicetiletá žena zbytečně zaměstnala během středečního večera desítky hasičů, policistů i strážníků. Ti všichni pátrali po...

Agresor vyhrožoval ostraze Fora zabitím. Hrozí mu vězení

čtvrtek, 24. října 2013, 15:43

Známý liberecký agresor si možná posedí za mřížemi. Poté, co vyhrožoval ostraze obchodního centra Forum zabitím, skončil v...

Pozor! Nejspíš travič psů málem zabil dvě feny ovčáka

čtvrtek, 24. října 2013, 13:17

Řádí v Libereckém kraji travič psů? To teď musí zjistit kriminalisté, kteří od středy vyšetřují případ dvou otrávených fenek...

Řádil na Liberecku opět žhář? V Příšovicích hořela dílna

středa, 23. října 2013, 12:46

Řídil na Liberecku opět žhář? To teď musí zjistit vyšetřovatelé, kteří se zabývají týden starým případem z Příšovic, kde za...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Kdosi vyhodil na ulici novopečenou psí...

  • Město zničilo bezdomovcům lesní ubytování,...

  • Padlý voják a kynolog z Hrádku pracoval...

  • Nechcete se dívat v cirkusech na medvědy a...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Sluchátka jsou součástí telefonu, rozhodl soud a nařídil prodejci vrátit peníze

Domoci se svého práva bývá někdy složité. Příkladem může být spor z nedávné doby. Zákaznice po třetí reklamaci nefunkčních sluchátek, které byly zakoupeny společně s novým telefonem, žádala o odstoupení od smlouvy. Prodejce však jejímu požadavku nevyhověl. Celý spor proto skončil až u soudu. Ten nakonec rozhodl ve prospěch zákaznice a nařídil prodejci vrátit přes 18 tisíc korun.

Poloviční Japonec u vás bojuje proti islámu? Takové „úlety“ mají i jinde, říká muslimská socioložka

„Brexit vyslal signál, že rasistické a xenofobní chování se bude tolerovat,“ shrnuje své vlastní zkušenosti muslimky žijící ve Velké Británii socioložka Amina Easat-Daasová z univerzity v Leedsu. Nová studie, na které se podílela, se snažila najít kořeny islamofobie v různých evropských státech. Řadu konkrétních závěrů nabízí i pro Česko.

Padlý voják a kynolog z Hrádku pracoval srdcem, říká podplukovník Andrej Vítek

Zesnulý voják Tomáš Procházka, který padl při útoku v Afghánistánu, byl výborným vojákem, kynologem, ale také parťákem pro své kolegy.