Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Podvodníci v Liberci mají nový byznys. Nabízí čističky vody

 
pátek, 25. října 2013, 08:57

Podomní prodejci posouvají své podvodné praktiky o „level“ výš. Minulý týden se na obchodní inspekci obrátila jednasedmdesátiletá žena z Liberce, kterou okradla dvojic podvodníků o 15 tisíc korun. Dvojice vystupující jménem vodárenské společnosti měla velmi dobře promyšlený plán, který vyšel.

Seniorku podvodníci telefonicky kontaktovali s tím, že jako zástupci „České vodárenské“ musí u ní doma provést kontrolu kvality vody. Důvěřivá žena si důvěryhodně vystupujícího muže a ženu, pozvala do bytu ještě tentýž den.

„Zástupci této společnosti natočili vodu, která se sice původně jevila jako zcela nezávadná, průzračně čistá, ale ejhle, výsledkem měření byl „katastrofální“ výsledek, ač je to k nevíře, voda byla rezavá a „mastná“, tedy pro použití v domácnosti prakticky nepoužitelná,“ popsala zástupkyně ředitele obchodní inspekce Veronika Futóová. Seniorka seriozně vypadajícím podvodníkům bezmezně věřila, jelikož se prokázali jakýmsi služebním průkazem.

Zástupci „České vodárenské“ měli okamžitě řešení. Starší ženě nabídli čističku vody za 15 tisíc korun, kterou měli čirou náhodou u sebe.

Podvodníky nezlomila ani jasná odpověď majitelky bytu, že nic kupovat nebude. Ženě okamžitě odvětili:  „Vážení, obejdeme celý panelák a čističku musí mít všichni, kdo ji nebude chtít zaplatit v hotovosti, zvýší se mu nájem a bude ji splácet v nájmu.“
Seniorka se po poradě s manželem rozhodla čističku vody koupit. Podvodníci ji dokonce ochotně odvezli na poštu, aby si své úspory mohla vybrat. Až později žena přišla na to, že nikdo další v domě nebyl osloven údajnými zástupci společnosti „Česká vodárenská“ a nejspíše tak naletěla podvodníkům. Dvojici teď hrozí až pětimilionová pokuta.

Podobně podvedených lidí na severu Čech stále přibývá. Severočeské vodovody a kanalizace proto varují, že podobné čističky nejsou potřeba a za kvalitu vody ručí dodavatel. „Nabízené služby nejsou nutné pro dosažení kvalitní pitné vody. Není tedy třeba si tuto službu objednat a platit za ni. Informace, které podávají dealeři filtrů o vodě z kohoutku, jsou vymyšlené a zavádějící. Buďte obezřetní při návštěvě dealera filtrů v domácnosti,“ dodala závěrem Iveta Kardianová ze společnosti Severočeské vodovody a kanalizace.

Kvůli informaci o kvalitě pitné vody nikdo do vašeho bytu nemusí. Takovou informaci si můžete zjistit na telefonním čísle 840111111.

Vizitka autora

 

Michael Daněk

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 

Kam dál?

Žena z Hrádku chtěla dojít na Slovensko. Daleko nedošla

čtvrtek, 24. října 2013, 17:00

Pětačtyřicetiletá žena zbytečně zaměstnala během středečního večera desítky hasičů, policistů i strážníků. Ti všichni pátrali po...

Agresor vyhrožoval ostraze Fora zabitím. Hrozí mu vězení

čtvrtek, 24. října 2013, 15:43

Známý liberecký agresor si možná posedí za mřížemi. Poté, co vyhrožoval ostraze obchodního centra Forum zabitím, skončil v...

Pozor! Nejspíš travič psů málem zabil dvě feny ovčáka

čtvrtek, 24. října 2013, 13:17

Řádí v Libereckém kraji travič psů? To teď musí zjistit kriminalisté, kteří od středy vyšetřují případ dvou otrávených fenek...

Řádil na Liberecku opět žhář? V Příšovicích hořela dílna

středa, 23. října 2013, 12:46

Řídil na Liberecku opět žhář? To teď musí zjistit vyšetřovatelé, kteří se zabývají týden starým případem z Příšovic, kde za...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Tragické úmrtí muže, kterého zasypala siláž,...

  • Vyšetřování tragické nehody ve...

  • Nová silnice z Liberce do Jablonce nad Nisou...

  • Strážníky přivolal zoufalý řidič, odjezd z...

 
 

O čem píše Drbna.cz

Božská voda a sto let tradice. Spa Resort Libverda zve na...

Lázeňský komplex v Libverdě na úpatí Jizerských hor je oázou klidu v dnešní uspěchané době. Spa...

V Keni uhynul poslední samec nosorožce severního bílého

Poslední samec nosorožce bílého severního Súdán naposledy vydechl v pondělí 19. února odpoledne....

Jak fungují referenda ve Švýcarsku?

V rámci debat o zavedení obecného referenda je často zmiňováno Švýcarsko jako příklad země, ve...