Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Policie vyhmátla pašeráky drog. Po jednom pátral vrtulník

 
pátek, 16. ledna 2015, 13:59

Kruhový objezd v ulici České Mládeže v obležení zakuklených policistů, vrtulník s termovizí létající nad Libercem a odstavený stříbrný Opel poblíž čerpací stanice ČSAD u obchodního centra Nisa. To je obrázek čtvrtečního večera, kdy měli policisté co dočinění nejspíš s překupníky drog.

Jejich Opel Astra se policisté rozhodli zkontrolovat po sedmé hodině večerní právě poblíž frekventovaného kruhové objezdu nad průtahem Liberce. Dvoučlenná posádka automobilu s polskou registrační značkou se však nedala a pustila se do policistů.

„Ve voze se nacházeli dva muži. Řidič byl od počátku velmi nervózní a hlídku dokonce fyzicky napadl. Z jeho chování bylo patrné, že je pod vlivem drog, a proto na místo dorazily další policejní posily,“ řekla mluvčí policie Vlasta Suchánková.

Sjely se tam hlídky, které byly v tu dobu nejblíže, a to jak od uniformované, tak neuniformované služby.„Policisté se pokusili mimořádně agresivního muže zpacifikovat donucovacími prostředky, včetně varovných výstřelů, on ale i přesto z místa uprchl. Jedná se o cizince. Policisté po něm nyní intenzívně pátrají,“ dodala mluvčí.

Druhého muže, dvaadvacetiletého Liberečana, který seděl na místě spolujezdce, policisté zadrželi a v současné době se nachází v policejní cele. Je podezřelý z nelegálního obchodu s drogami.

Nervozita a značná agresivita kontrolovaného cizince byla opodstatněná, neboť v autě policisté našli dva kilogramy sušené marihuany, kterou zajistili ke znaleckému zkoumání a zajistili rovněž i osobní vozidlo.

Vizitka autora

 

Michael Daněk

šéfredaktor projektu Drbna
kontakt: sefredaktor@drbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

Zloděj ukradl unikátní kolo. Majitel nabízí nálezné 10 tisíc

čtvrtek, 15. ledna 2015, 14:27

Desetitisícové nálezné nabízí za své unikátní horské kolo muž z Nového Boru. Tomu neznámý zloděj v pondělí 12. ledna vlezl na...

Auto zničily plameny. Někdo ho zapálil úmyslně

čtvrtek, 15. ledna 2015, 10:14

K požáru osobního auta vyrazili ve středu odpoledne tři jednotky hasičů do Kunratic na Frýdlantsku. V době jejich příjezdu bylo...

Nepozorný řidič srazil na přechodu ve Frýdlantě manželský pár

čtvrtek, 15. ledna 2015, 10:09

Mžik nepozornosti za volantem stál za dnešní vážnou nehodou, ke které došlo na přechodu pro chodce mezi frýdlantským Penny...

Žárlivý přítel brutálně napadl partnerku i hosta baru

úterý, 13. ledna 2015, 15:58

Výtržnictví a pokus o ublížení na zdraví. Z těchto dvou přečinů se teď bude policistům zpovídat šestatřicetiletý agresor z...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Byl čin Jana Palacha a dalších ,,pochodní“ hrdinský nebo šlo jen o demonstraci, která skončila smrtí?

I po tolika letech je sebevražedná vlna rozpoutaná Janem Palachem, kterého následovali Josef Hlavatý, Miroslav Malinka, Jan Zajíc a Evžen Plocek předmětem diskuzí. Někteří je obdivují jako hrdiny, jiní považují jejich smrt za zbytečně velkou oběť.

Olomoučanka shání peníze na náročnou operaci obličeje. Pojišťovna jí nepomůže

Dnes jednatřicetileté Mirce Dobešové z Olomouce lékaři ve čtrnácti letech diagnostikovali zhoubný nádor v dutinách. Tento nádor způsobil, že má Mirka zdeformovanou polovinu obličeje. Teď shání peníze na náročnou operaci.

Spor o 115 neproplacených hodin skončil až u soudu

Pracovnici na dohodou o provedení práce odmítla zaměstnavatelka zaplatit za poslední odpracovaný měsíc s odůvodněním, že jí opustila v hlavní sezoně. Celá záležitost nakonec skončila až u soudu, který rozhodl ve prospěch zaměstnankyně a zaměstnavatelka tak mimo mzdu musela zaplatit i úroky z prodlení a náhrady nákladů.