Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Trýznitel zakazoval ženě koukat z okna, peníze musela odevzdávat

 
čtvrtek, 12. června 2014, 16:15

Až neuvěřitelně zní příběh dvaašedesátileté ženy z Českolipska, kterou už od roku 2010 týral její o rok starší muž. Žena se na policisty obrátila až koncem loňského roku a z jejího příběhu jde až mráz po zádech. Manžel ji celé roky zakazoval sledování televize i běžné věci, jako třeba koukání z okna.

„Pohnutky jeho krutého chování k životní partnerce zkoumali i odborníci z oboru psychiatrie, kteří řešili otázku, zda je vůbec příčetný. Nakonec dospěli k závěru, že je za své chování plně zodpovědný. Za dlouhodobé týrání manželky ho soud může poslat do vězení až na osm roků,“ doplnila mluvčí policie Ivana Baláková.

Týraná žena do protokolu vypověděla, že se agresivita manžela stupňovala až se ona dostala do situace, kdy nemohla bez jeho svolení odejít z bytu nebo se koukat z okna. Aby si dodržování svého příkazu pojistil, zamykal ji a odebral jí  klíče. Také jí hrozil vyhozením z okna, bude-li z něj vyhlížet proti jeho vůli. „Nesměla se také koukat na televizi, když ji sledoval on. Trestal ji za "špatně umyté nádobí" dalšími zákazy a omezeními a daleko nešel ani pro ránu. Údery pěstí do hlavy nebo facky patřily mezi jeho výchovné prostředky,“ pokračovala mluvčí policie.

Manželka muži dokonce musela odevzdávat svůj vlastní důchod, a to do poslední koruny. Tím jí udržoval v permanentní závislosti na něm. V den výplaty ji vždy doprovázel na pobočku banky.

Podobné případy však nejsou ojedinělé. „V celém Libereckém kraji policisté evidují od počátku ledna do konce května letošního roku jednadvacet případů kvalifikovaných jako týrání osoby žijící ve společném obydlí,“ uzavřela Ivana Baláková.

Obětem domácího násilí policisté proto doporučují nespoléhat na zázrak a obrátit se na odborníky. Pomoc nabízejí nejrůznější občanská sdružení a psychologické poradny.

Vizitka autora

 

Michael Daněk

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 

Kam dál?

VIDEO: Policie rozkryla velkou pěstírnu konopí ve Vratislavicích

čtvrtek, 12. června 2014, 15:03

Dobře vynášející byznys zhatil sedmičlenné organizované skupině nově vzniklý policejní tým Toxi. Ten v prostorách Intexu ve...

Třináctiletá dívka bojovala pod vodou dvacet minut o život

čtvrtek, 12. června 2014, 09:11

Nekonečných dvacet minut bojovala dnes ráno o život třináctiletá dívka, která zůstala uvězněna v autě, které vjelo do rybníka u...

Žalobkyně navrhuje 16 let pro muže, který měl vyrábět pervitin

středa, 11. června 2014, 17:11

Od podmínky až po 16 let vězení požaduje státní zástupkyně pro gang, který podle obžaloby na Liberecku a Jablonecku vyrobil z...

Nádražní restauraci v Turnově zapálil porouchaný chlaďák

středa, 11. června 2014, 13:46

Banální závada na elektroinstalaci chladícího boxu včera napáchala statisícovou škodu v nádražní restauraci v Turnově. Chladící...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Bude se měřit. Policisté chystají manévry,...

  • Policie zasahovala v libereckém dopravním...

  • Kauza dopravní podnik: Policie obvinila...

  • Policisté dopadli sexuálního násilníka. V...

 
 

O čem píše Drbna.cz

Čeští vědci otestovali látku, která může ničit encefalitidu

Brněnští vědci otestovali na buňkách látku, která je vysoce účinná proti virům, které způsobují například klíšťovou encefalitidu, západonilskou horečku, horečku dengue či vir zika. Proti těmto závažným infekcím přitom dosud neexistuje účinný lék, uvedla dnes Česká televize.

KSČM nadále povede Filip, ve druhém kole volby porazil Skálu

Komunistickou stranu Čech a Moravy nadále povede Vojtěch Filip. Ve druhém kole tajné volby mu delegáti dnešního sjezdu KSČM V Nymburku dali přednost před stranickým místopředsedou Josefem Skálou. Filipa volilo 165 delegátů. Skála obdržel 145 hlasů. Po úvodních projevech Filipa a prezidenta Miloše Zemana se sjezd koná za zavřenými dveřmi. Proti Zemanově účasti na sjezdu protestovaly v Nymburku stovky lidí.

Zeman označil na sjezdu KSČM Vítězný únor za prohraný únor

Prezident Miloš Zeman dnes na sjezdu KSČM připomenul oběti minulého režimu a takzvaný Vítězný únor v roce 1948, který vedl k nástupu komunistů k totalitní moci, označil za prohraný únor. Před závěrem svého vystoupení krátce zmínil nynější vyjednávání o vládě hnutí ANO s ČSSD s tolerancí KSČM. Zeman nabádal, aby strana nepromarnila příležitost a nekladla si přemrštěné podmínky. Zemanův příjezd na sjezd komunistů provázely protesty.