Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Trýznitel zakazoval ženě koukat z okna, peníze musela odevzdávat

 
čtvrtek, 12. června 2014, 16:15

Až neuvěřitelně zní příběh dvaašedesátileté ženy z Českolipska, kterou už od roku 2010 týral její o rok starší muž. Žena se na policisty obrátila až koncem loňského roku a z jejího příběhu jde až mráz po zádech. Manžel ji celé roky zakazoval sledování televize i běžné věci, jako třeba koukání z okna.

„Pohnutky jeho krutého chování k životní partnerce zkoumali i odborníci z oboru psychiatrie, kteří řešili otázku, zda je vůbec příčetný. Nakonec dospěli k závěru, že je za své chování plně zodpovědný. Za dlouhodobé týrání manželky ho soud může poslat do vězení až na osm roků,“ doplnila mluvčí policie Ivana Baláková.

Týraná žena do protokolu vypověděla, že se agresivita manžela stupňovala až se ona dostala do situace, kdy nemohla bez jeho svolení odejít z bytu nebo se koukat z okna. Aby si dodržování svého příkazu pojistil, zamykal ji a odebral jí  klíče. Také jí hrozil vyhozením z okna, bude-li z něj vyhlížet proti jeho vůli. „Nesměla se také koukat na televizi, když ji sledoval on. Trestal ji za "špatně umyté nádobí" dalšími zákazy a omezeními a daleko nešel ani pro ránu. Údery pěstí do hlavy nebo facky patřily mezi jeho výchovné prostředky,“ pokračovala mluvčí policie.

Manželka muži dokonce musela odevzdávat svůj vlastní důchod, a to do poslední koruny. Tím jí udržoval v permanentní závislosti na něm. V den výplaty ji vždy doprovázel na pobočku banky.

Podobné případy však nejsou ojedinělé. „V celém Libereckém kraji policisté evidují od počátku ledna do konce května letošního roku jednadvacet případů kvalifikovaných jako týrání osoby žijící ve společném obydlí,“ uzavřela Ivana Baláková.

Obětem domácího násilí policisté proto doporučují nespoléhat na zázrak a obrátit se na odborníky. Pomoc nabízejí nejrůznější občanská sdružení a psychologické poradny.

Vizitka autora

 

Michael Daněk

šéfredaktor projektu Drbna
kontakt: sefredaktor@drbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

VIDEO: Policie rozkryla velkou pěstírnu konopí ve Vratislavicích

čtvrtek, 12. června 2014, 15:03

Dobře vynášející byznys zhatil sedmičlenné organizované skupině nově vzniklý policejní tým Toxi. Ten v prostorách Intexu ve...

Třináctiletá dívka bojovala pod vodou dvacet minut o život

čtvrtek, 12. června 2014, 09:11

Nekonečných dvacet minut bojovala dnes ráno o život třináctiletá dívka, která zůstala uvězněna v autě, které vjelo do rybníka u...

Žalobkyně navrhuje 16 let pro muže, který měl vyrábět pervitin

středa, 11. června 2014, 17:11

Od podmínky až po 16 let vězení požaduje státní zástupkyně pro gang, který podle obžaloby na Liberecku a Jablonecku vyrobil z...

Nádražní restauraci v Turnově zapálil porouchaný chlaďák

středa, 11. června 2014, 13:46

Banální závada na elektroinstalaci chladícího boxu včera napáchala statisícovou škodu v nádražní restauraci v Turnově. Chladící...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • FOTO: V Nise nedaleko Babylonu leželo mrtvé...

  • Policisté pátrají po náramku z Pandory....

  • Čelní srážku aut nepřežil čtyřiadvacetiletý...

  • FOTO: V Praze otevírá první nevěstinec s...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Můj syn má schizofrenii, prozradil novinářům Andrej Babiš

Premiér Andrej Babiš na dnešní zhruba desetiminutové tiskové konferenci oznámil novinářům, že jeho syn vypátraný investigativní dvojicí Sabinou Slonkovou a Jiřím Kubíkem trpí schizofrenií. Vystopování syna novináři Seznamu označil za hyenismus.

Aleš Rozehnal: Rozhovory novinářů s psychicky nemocnými. Povolená, ale náročná disciplína

Novináři Televize Seznam zveřejnili rozhovor se synem Andreje Babiše týkající se premiérovy kauzy Čapí hnízdo. Babiš pak uvedl, že jeho syn je psychicky nemocný a že „se tady pořádá hon na jeho rodinu“. Mohou média přinášet rozhovory s osobami s psychickou diagnózou, dokonce pořízené skrytou kamerou? „Musí být respektována pravidla, která je chrání, a to i ve věci mimořádného veřejného zájmu,“ píše pro HlídacíPes.org advokát Aleš Rozehnal.

Babiš lže, zlobí se syn Karla Svobody. Na své tiskovce použil mylnou diagnozu

Syn zesnulého skladatele Karla Svobody se dnes ohradil proti slovům Andreje Babiše. Ten při svém včerejším tiskovém briefingu uvedl, že jeho dcera Adriana Bobeková trpí bipolární poruchou, stejně jako zesnulý skladatel. Jeho syn Petr Klein Svoboda se ale proti vyjádření premiéra ohradil. Dnes o tom informovaly Seznam Zprávy.