Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Trýznitel zakazoval ženě koukat z okna, peníze musela odevzdávat

 
čtvrtek, 12. června 2014, 16:15

Až neuvěřitelně zní příběh dvaašedesátileté ženy z Českolipska, kterou už od roku 2010 týral její o rok starší muž. Žena se na policisty obrátila až koncem loňského roku a z jejího příběhu jde až mráz po zádech. Manžel ji celé roky zakazoval sledování televize i běžné věci, jako třeba koukání z okna.

„Pohnutky jeho krutého chování k životní partnerce zkoumali i odborníci z oboru psychiatrie, kteří řešili otázku, zda je vůbec příčetný. Nakonec dospěli k závěru, že je za své chování plně zodpovědný. Za dlouhodobé týrání manželky ho soud může poslat do vězení až na osm roků,“ doplnila mluvčí policie Ivana Baláková.

Týraná žena do protokolu vypověděla, že se agresivita manžela stupňovala až se ona dostala do situace, kdy nemohla bez jeho svolení odejít z bytu nebo se koukat z okna. Aby si dodržování svého příkazu pojistil, zamykal ji a odebral jí  klíče. Také jí hrozil vyhozením z okna, bude-li z něj vyhlížet proti jeho vůli. „Nesměla se také koukat na televizi, když ji sledoval on. Trestal ji za "špatně umyté nádobí" dalšími zákazy a omezeními a daleko nešel ani pro ránu. Údery pěstí do hlavy nebo facky patřily mezi jeho výchovné prostředky,“ pokračovala mluvčí policie.

Manželka muži dokonce musela odevzdávat svůj vlastní důchod, a to do poslední koruny. Tím jí udržoval v permanentní závislosti na něm. V den výplaty ji vždy doprovázel na pobočku banky.

Podobné případy však nejsou ojedinělé. „V celém Libereckém kraji policisté evidují od počátku ledna do konce května letošního roku jednadvacet případů kvalifikovaných jako týrání osoby žijící ve společném obydlí,“ uzavřela Ivana Baláková.

Obětem domácího násilí policisté proto doporučují nespoléhat na zázrak a obrátit se na odborníky. Pomoc nabízejí nejrůznější občanská sdružení a psychologické poradny.

Vizitka autora

 

Michael Daněk

šéfredaktor projektu Drbna
kontakt: sefredaktor@drbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

VIDEO: Policie rozkryla velkou pěstírnu konopí ve Vratislavicích

čtvrtek, 12. června 2014, 15:03

Dobře vynášející byznys zhatil sedmičlenné organizované skupině nově vzniklý policejní tým Toxi. Ten v prostorách Intexu ve...

Třináctiletá dívka bojovala pod vodou dvacet minut o život

čtvrtek, 12. června 2014, 09:11

Nekonečných dvacet minut bojovala dnes ráno o život třináctiletá dívka, která zůstala uvězněna v autě, které vjelo do rybníka u...

Žalobkyně navrhuje 16 let pro muže, který měl vyrábět pervitin

středa, 11. června 2014, 17:11

Od podmínky až po 16 let vězení požaduje státní zástupkyně pro gang, který podle obžaloby na Liberecku a Jablonecku vyrobil z...

Nádražní restauraci v Turnově zapálil porouchaný chlaďák

středa, 11. června 2014, 13:46

Banální závada na elektroinstalaci chladícího boxu včera napáchala statisícovou škodu v nádražní restauraci v Turnově. Chladící...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

V tuzemsku padlo 77 teplotních rekordů, v Neumětelích bylo 17,3 stupně

Rekordní teploty pro 17. únor v neděli zaznamenalo 77 z celkových 151 stanic, které měří alespoň 30 let. Další dvě rekord vyrovnaly. Nejtepleji bylo v obci Neumětely na Berounsku, kde naměřili 17,3 stupně Celsia. Překonán tam byl dosavadní rekord 14,5 stupně Celsia z roku 1974. Na svém informačním webu to uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

VIDEO: Inspirací mi byl kouzelník, který mi vzal pozornost před spolužáky, vzpomíná Radek Bakalář

Pokud se řekne kouzelník, většina z vás si nejspíš vybaví Radka Bakaláře. Mladý rodák z Budějc na sebe upozornil poprvé v roce 2010 v talentové soutěži Česko Slovensko má talent. Od té doby se zapsal do povědomí široké veřejnosti především internetovým pořadem Revolution Of Magic, se kterým obráží celebrity. Začátkem letošního roku navíc vyráží na tour, při které navštíví s kouzly šest českých a slovenských divadel a kulturních center.

Andrej Babiš podle očekávání obhájil pozici předsedy hnutí ANO

Premiér Andrej Babiš podle očekávání obhájil pozici předsedy hnutí ANO. Získal hlasy 206 z 238 delegátů přítomných na celostátním sněmu, tedy 86,5 procenta. Proti hlasovalo 13 delegátů a 19 se zdrželo. Ve volbě neměl Babiš protikandidáta. Před dvěma lety získal hlasy 195 z 210 delegátů, v roce 2015 dostal všechny platné hlasy.