Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Kultura

Lucie Bílá vystoupí v Galerii Lázně. Výtěžek půjde maminkám s handicapovanými dětmi

pátek, 18. října 2019, 21:20LibereckoKultura
 

Lucie Bílá vystoupí 5. listopadu v Oblastní galerii Liberec v rámci jedinečného charitativního koncertu pořádaného Nadací Preciosa. Celý výtěžek půjde na pomoc maminkám, které zůstaly samy s handicapovanými dětmi.

 

Kapela Scooter v rámci svého turné poprvé zahraje v Liberci

pátek, 18. října 2019, 12:31KulturaLiberecko
 

Scooter oslavil pětadvacetiny ve velkém stylu a pokračuje v oslňující jízdě po Evropě i České republice! Nabušenou efektní show plnou světel, ohně, projekcí, a hlavně nesmrtelných hitů nyní přiveze charizmatický zpěvák H. P. Baxxter se svými...

 

Fotografka Drbny Denisa Albaniová bodovala v Czech Press Photo. Získala cenu ČTK

čtvrtek, 17. října 2019, 18:01SpolečnostKultura
 

Nevídaný úspěch slaví redaktorka a fotografka Drbny Denisa Albaniová. Ta zvítězila v kategorii Cena ČTK v prestižní soutěži Czech Press Photo, která se uděluje za zpravodajskou fotografii, která má výjimečné novinářské kvality – aktuálnost,...

 

Velký knižní čtvrtek u Fryče přinese několik literárních novinek. Nedočkavci se mohou začíst už o půlnoci

středa, 16. října 2019, 17:10KulturaLiberecko
 

Tradiční podzimní knižní svátek je tu. V Knihkupectví Fryč se úderem půlnoci začne prodávat hned několik novinek, například nikdy nevydaný Tolkien, detektivka nebo komiks inspirovaný Rychlými šípy. Novinek bude celkem dvacet.

 

Zajímají vás mapy, nové technologie nebo 3D tiskárny? Nenechte si ujít akci Mapy kolem nás

středa, 16. října 2019, 16:20LibereckoKultura
 

Krajská knihovna v Liberci už pátým rokem hostí akce Mapy kolem nás. Pokud jste se sem ještě nedostali, nebo jste o akci nevěděli, máte poslední příležitost, zítra totiž končí.

 

Poslední šance vidět Magický Himaláj. Výstava v Liberci brzy skončí

úterý, 15. října 2019, 12:34KulturaLiberecko
 

Navštivte Magický Himálaj v Liberci a poznejte pestrý region předurčený k unikátním zážitkům. I bez letenky si tak můžete přiblížit Nepál – Tibet – Indii – Bhútán. Každý ze zmíněných států v sobě ukrývá jiný příběh. Návštěvu výstavy neodkládejte....

 

Novinkou Naivního divadla je literární horor od Karla Hynka Máchy

pondělí, 14. října 2019, 11:15KulturaLiberecko
 

Novinkou libereckého Naivního divadla je inscenace Pouť krkonošská. „Není to loutkové představení ani činohra, ale hudebně výtvarná kompozice," řekl režisér a spolutvůrce představení Filip Homola. Předlohou byla stejnojmenná krátká povídka Karla...

 

Semilský paroháč se blíží. Můžete se těšit na pohádky, loutky ale taky představení o sebevraždě

pondělí, 14. října 2019, 10:45SemilskoKultura
 

Ve čtvrtek odstartuje již 21. ročník Semilského paroháče - přehlídky amatérských i profesionálních divadelních, loutkařských i hudební souborů. A program bude opravdu pestrý.

 

Liberecká galerie nabízí jedinečnou výstavu přibližující umělce Josefa Váchala jako fotografa

sobota, 12. října 2019, 21:02KulturaLiberecko
 

Josef Váchal byl všestranný umělec. Málokdo ale mohl spatřit jeho fotografie. Výstava v liberecké galerie je totiž teprve druhá, která přibližuje právě Váchalovo fotografické dílo.

 

Suchou čeká talkshow a stand up. Vystoupí Martin Kraus a Karel Hynek

pátek, 11. října 2019, 10:59KulturaLiberecko
 

Talkshow Martina Krause s názvem M.K. Show tentokrát proběhne v netradičních kulisách pensionu Na Suché. Hostem moderátora bude stand up komik Karel Hynek. Kraus také vystoupí se svou kapelou. Akce se koná v sobotu od 19 hodin.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá. Nejlépe z hodnocení vycházejí stejně jako v předchozích letech gymnázia a základní školy. Na opačném konci žebříčku jsou odborné školy, přesto se jejich hodnocení od loňského roku mírně zlepšilo. Vyplynulo to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), které jeho výsledky poskytlo.

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.