Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Kultura

POZVÁNKA: Do Liberce dorazí Michal z Kouzelné školky i se svými mazlíčky

Dnes, 11:35Kultura
 

Rodiče malých dětí pozor. Už v neděli dorazí do Liberce Michal Nesvadba s představením Michalovi mazlíčci. Do Lidových sadů přiváží hodinu plnou legrace a zapojení všech malých diváků. Představení začíná v hlavním sále v 10.30. V neděli se mohou...

 

PROGRAM: Bitva u Liberce odstartuje už v pátek ráno. Samotný střet vojsk pak proběhne v sobotu

středa, 18. dubna 2018, 11:03Kultura
 

Do poloviny osmnáctého století se v pátek a sobotu vrátí Liberec. Je tu další výročí největší bitvy na území města. Takzvaná Bitva u Liberce proti sobě pod Ještědem v roce 1757 svedla rakouská a pruská vojska. A i po 261 letech si bitvu město...

 

Nové objevy (nejen) z Jizerských hor budou dalším tématem debaty v knihkupectví u Fryče

úterý, 17. dubna 2018, 15:07Kultura
 

Jizerské hory jako téma dalšího večera v knihkupectví u Fryče. Večer nad regionálními a krajinnými zajímavostmi s odborníkem ze Severočeského muzea Ivanem Rousem je naplánován na tento čtvrtek od 18:00. Vstupné je 60 korun. Rezervace můžete...

 

Masopustní taškařice v Koloseu. Taneční zábava i soutěž o nejlepší masku

úterý, 17. dubna 2018, 14:51Kultura
 

V libereckém centru Koloseum se bude v sobotu slavit masopust. Pravá masopustní taškařice pro zdravotně postižené, ale nejen pro ně, bude doprovázena živou hudbou a dalším programem. A když jde o masopust, masky jsou vítány.

 

FILMOVÉ PREMIÉRY: Genetický experiment se vymkne kontrole. Zasáhne ale Dwayne Johnson

neděle, 15. dubna 2018, 11:00Kultura
 

Jednou z filmových novinek je snímek o tom, jak nebezpečný genetický experiment změní mírumilovného gorilího samce v zuřící monstrum. Následují ho však i další zvířata, takže nezbývá než se s nimi náležitě vypořádat. Dalším nováčkem bude česká...

 

V šestaosmdesáti letech náhle zemřel oscarový režisér Miloš Forman

sobota, 14. dubna 2018, 08:28Kultura
 

V USA zemřel oscarový režisér Miloš Forman. Jeho manželka Martina Formanová dnes řekla, že zemřel náhle 13. dubna po krátké nemoci. Čáslavskému rodákovi bylo 86 let.

 

TRAILER TÝDNE: Fanoušci Hvězdných válek zajásají, do kin jde příběh Han Sola

čtvrtek, 12. dubna 2018, 08:57Kultura
 

Vydejte se po stopách jednoho z nejoblíbenějších syčáků v galaxii, Han Sola. Legendární postava znovu ožije na filmových plátnech v květnu, ale na nástin příběhu jeho mládí se můžete podívat už teď.

 

Na zahájení festivalu Benátská! vystoupí kapela Olympic

čtvrtek, 12. dubna 2018, 07:06Kultura
 

Na festivalu Benátská! v Liberci se v létě představí i kapela Olympic. Legenda české populární hudby vystoupí na takzvaném večírku pro nedočkavé ve čtvrtek 26. července.

 

Legendární rocková kapela Lessyho Woheň se po patnácti letech vrací na Dolní Suchou

středa, 11. dubna 2018, 11:28Kultura
 

Legendární rocková kapela Lessyho Woheň se po patnácti letech vrací na Dolní Suchou. Přijďte zapařit na hity kapel jako třeba Kiss, Creedence, Jon Bon Jovi nebo Beatles. Lessyho Woheň vystoupí v restauraci Na Suché v sobotu od 20:00.

 

Muzeum připomene obrodný proces v Semilech, psal o něm i Vaculík

úterý, 10. dubna 2018, 15:27Kultura
 

Muzeum v Semilech letos natočí dokumentární film a v létě nabídne výstavu k takzvanému obrodnému procesu z roku 1968. Před půlstoletím o dění ve městě napsal spisovatel Ludvík Vaculík. Díky tomu se staly události roku 1968 v Semilech mimořádné v...

 
 

Napište nám

Nejčtenější

  • VIDEO: Půlnoční překvapení na maturiťáku....

  • Bude se měřit. Policisté chystají manévry,...

  • Dopravu v dolním centru Liberce blokovala...

  • EU zabila mé ženské dítě, napsal cizinec na...

 
 

O čem píše Drbna.cz

Aritmetika spojenectví ANO, SPD a KSČM

ANO se po poradě svého poslaneckého klubu rozhodlo pokusit se o obnovení vyjednávání s ČSSD pro silný odpor části poslanců proti dohodě s SPD. Kolik poslanců se muselo postavit proti, aby tato možnost padla?

Křetínský se svou firmou kupuje rádia včetně Frekvence 1 a Evropy 2

Společnost Czech Media Invest (CMI), kterou spoluvlastní a řídí miliardář Daniel Křetínský, kupuje od Lagardére rozhlasové stanice v Česku, Polsku, na Slovensku a v Rumunsku. K těm patří třeba Frekvence 1 a Evropa 2. Prodejní cena činí 73 milionů eur (zhruba 1,8 miliardy Kč).

Česká republika má pětiletou výjimku na používání rumového éteru v tuzemáku

Česko a Slovensko dostaly od Evropské komise výjimku a budou moci při výrobě alkoholického nápoje "tuzemák" dalších pět let používat tradiční rumový éter. Bez udělení výjimky by možnost používat rumové aroma skončila 22. dubna, kdy končí stávající přechodné období zavedené v roce 2012.