Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Kultura

Československá měna slaví sto let, mincovna vyrazila medaili s Aloisem Rašínem

středa, 6. března 2019, 17:49KulturaJablonecko
 

První československý ministr financí Alois Rašín je tváří nové stříbrné pamětní mince, kterou nechala vytvořit Česká mincovna u příležitosti 100. výročí československé měny.

 

Kresby studentů v nemocnici podporují Tulipánový měsíc zaměřený na onkologicky nemocné

úterý, 5. března 2019, 18:52KulturaJablonecko
 

V jablonecké nemocnici v blízkosti zdejší kaple můžete v těchto dnech obdivovat výkresy studentů Střední umělecko-průmyslové školy. Tato díla vznikla v rámci Tulipánového měsíce.

 

Na obnovu památek jde každoročně více než deset milionů korun

úterý, 5. března 2019, 11:03KulturaZ kraje
 

Památky jsou bezesporu důležitou součástí každé kultury. Připomínají historii, vývoj a ani dnes by se na ně nemělo zapomínat. Liberecký kraj do jejich obnovy ročně investuje přes deset milionů korun.

 

Rána pro fanoušky The Prodigy. Zpěvák skupiny Keith Flint byl dnes nalezen mrtev

pondělí, 4. března 2019, 13:49KulturaSpolečnost
 

Smutná zpráva dnes obletěla svět. Zpěvák a frontman legendární britské skupiny The Prodigy byl dnes nalezen mrtev ve svém domě v Essexu. Flintovi bylo pouhých 49 let. Příčina úmrtí zatím není známá.

 

Liberec ve filmu: Zagorová zpívala v Pražské, tehdy přes Benešák jezdily tramvaje

pondělí, 4. března 2019, 06:00KulturaLiberecko
 

Legendární písničku Asi, asi v podání Hany Zagorové zdá prostě každý, že ne? To není možné. Určitě znáte z rádií, muzikálu Mamma Mia nebo oldies party minimálně její originál Honey, Honey od skupiny ABBA. Hana Zagorová nazpívala písničku s českým...

 

Lukostřeleckou historii odhaluje nová výstava ve Vlastivědném muzeu a galerii

neděle, 3. března 2019, 18:21KulturaČeskolipsko
 

Věděli jste, že lukostřelci byli v České Lípě již od 16. století? Pokud se o nich chcete dozvědět něco víc, nenechte si ujít letošní výstavu ve Vlastivědném muzeu a galerii v České Lípě.

 

TIPY NA VÍKEND: Žít to bude v Bunkru, dorazí Lanugo nebo Poletíme?

pátek, 1. března 2019, 16:12KulturaKulturní přehled
 

Pojď si užít víkend... Ale jakože fakt! Následující dny totiž nabídnou nadupanej odvaz, ale najde se i pár akcí pro rodiny s dětmi.

 

Kdo si podle vás zaslouží udělení Pocty hejtmana? Nominujte ho

čtvrtek, 28. února 2019, 16:05LibereckoKultura
 

Člověk, který se významně zasadil o rozvoj nějaké oblasti, ať už umělecké, vědecké nebo společenské. Tak právě takové lidi nyní hledá kraj pro udělení dalších ocenění v podobě Pocty hejtmana Libereckého kraje.

 

Myšlenka Mostu! začne v lidech pracovat až po posledním dílu, říká herečka Erika Stárková

čtvrtek, 28. února 2019, 07:46KulturaRozhovory
 

Rok 2019 odstartovala Česká televize novým seriálem Most!. Baví diváky napříč všemi generacemi. Před několika hodinami jsme mohli vidět jeho poslední, v pořadí už osmý díl. V projektu, který si nadsázkou bere na paškál složitá témata, jakými jsou...

 

Kraj pod Ještědem je i Křišťálovým údolím, rodí se zde nový byznys

středa, 27. února 2019, 17:23Z krajeKultura
 

Oprášit zašlou slávu sklářů. Vyzdvihnout jejich jedinečnou preciznost, píli a zručnost. Prezentovat velkolepé a jedinečné výrobky a připomenout, čím vším se může Kraj pod Ještědem chlubit. To vše by měla přinést značka Křišťálové údolí (Crystal...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Jak je to s osobními údaji na internetu?

Se svými osobními údaji nakládáme na internetu v podstatě denně. Internetové společnosti běžně využívají osobní údaje k cílenému marketingu. Díky tomu se Google dostal mezi tři nejvíce ceněné značky na světě. Loňská aféra s britskou konzultantskou společností Cambridge Analytica také ukázala, že osobní údaje zadané samotnými uživateli na sociální sítě mohou být zneužity dokonce k ovlivnění voleb. Co všechno se rozumí osobními údaji a jaká práva v souvislosti s nimi mají fyzické osoby?

Zhruba 190 tisíc seniorů v Česku nemá starobní penzi ani 10 tisíc korun

Zhruba 190 tisíc seniorek a seniorů musí měsíčně vystačit s důchodem pod 10 tisíc korun. Kolem 60 tisíc lidí pak nemá starobní penzi ani 8000 korun. Vyplývá to z údajů České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ), které sněmovnímu sociálnímu výboru poskytla zastupující náměstkyně ministerstva práce pro pojistné systémy a dávky Kateřina Jirková. Hranice příjmové chudoby pro samotného člověka loni v ČR činila 11 963 korun, letos bude o něco vyšší.

Desetitisíce lidí se od rána zapojily do sbírky potravin

Desetitisíce lidí se dnes od rána zapojily v obchodech do celonárodní Sbírky potravin. Zájem byl podle pořadatelů srovnatelný se sbírkami v předchozích letech. Během akce dnes zákazníci 337 obchodů po celé republice mohli věnovat trvanlivé jídlo či drogistické potřeby pro lidi v nouzi. Letos poprvé mohou lidé přispět i při nákupu na internetu, kde bude sbírka pokračovat ještě týden. Výsledky budou známé v neděli.