Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Kultura

Fotografové na Ještědu vystavují dvě televizní věže

pondělí, 9. září 2013, 12:32Kultura
 

Snímky televizních vysílačů nad Libercem a Rigou společně vystavují čeští a lotyšští fotografové na Ještědu. Výstava se jmenuje Ještěd – Dvě věže a je inspirována právě stavbami, které dotváří panorama obou měst. Na Ještědu budou fotografie do...

 

Podzimní Singltrek Fest nadchnul nejen cyklisty

neděle, 8. září 2013, 12:54Kultura
 

Okolo tisícovky lidí přilákal o víkendu do Nového Města pod Smrkem podzimní Singltrek Fest. Na stezky se vydali nejenom zkušení terénní cyklisté, ale i turisté a rodiny s dětmi. Právě děti nejvíce lákala Škola pumptreku, kdy se pod vedením Tomáše...

 

Worldfest je na hradě Grabštejně o víkendu už po jedenácté

čtvrtek, 5. září 2013, 10:17Kultura
 

Další ročník festivalu alternativní, etnické hudby a divadla Worldfest se koná od pátku do neděle na hradě Grabštejn. Na festivalu vystoupí téměř tři desítky účinkujících. Vstupenka na místě na celý víkend stojí 380 korun, páteční 220 a sobotní 320.

 

Jak žijí v Liberci cizinci? Uvidíte před radnicí

středa, 28. srpna 2013, 09:39Kultura
 

Liberec – jedno město pro všechny. Tak zní motto druhého ročníku letního festivalu cizinců a národnostních menšin. Lidé budou moci například ochutnat tradiční kuchyni jednotlivých zemí a celé odpoledne bude plné nejrůznějších vystoupení.

 

Turisty láká v Libereckém kraji Babylon a zoologická zahrada

úterý, 27. srpna 2013, 11:03Kultura
 

Nejnavštěvovanějším turistickým cílem v Libereckém kraji je Centrum Babylon. Alespoň to vyplývá z posledních čísel agentury CzechTourism. Babylon v loňském roce navštívilo bezmála 400 tisíc osob. Do první dvacítky se prokousala i liberecká ZOO,...

 

Hrádek se po roce opět proměnil ve slavící centrum regionu

neděle, 25. srpna 2013, 11:00Kultura
 

Vlastně prakticky celé centrum Hrádku obsadili stánkaři, hasiči, pouť a především davy návštěvníků. V Hrádku se po roce opět konají městské slavnosti a i letos bylo o zábavu postaráno.

 

Hrádek na víkend přichystal maraton akcí a zábavy

čtvrtek, 22. srpna 2013, 10:29Kultura
 

Víkend v Hrádku bude patřit slavnostem a také Bartolomějské pouti. Program je pestrý a nabitý. Fotbalový zápas, narážení sudů starosty Trojzemí, kapely, ekoden, výstavy a mnoho dalšího. Jede se už od pátku až do nedělního večera.

 

Benefiční party podpoří Šanci zvířatům

středa, 21. srpna 2013, 10:06Kultura
 

Akce na podporu občanského sdružení Šance zvířatům se koná v pátek v libereckém klubu Golf. Na benefici zahraje třeba Madafaka, bude grilovačka pro masožrouty i vegetariány, tombola a po koncertech také diskotéka.

 

Pražskou ulici začátkem září oživí filmový festival

pondělí, 19. srpna 2013, 11:55Kultura
 

Jak alespoň na chvíli vrátit do Pražské ulice život? Nad tím přemýšleli liberečtí architekti ze studia Mjölk a vymysleli filmový festival. Od čtvrtka 5. září do soboty se na třech místech ulice budou promítat filmy nejrůznějšího zaměření.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

RECENZE: Kamasi Washington fanouškům naservíroval další epické album

Kamasi Washington je borec… blázen… nebo zkrátka megaloman. Točit tak obsáhlé desky, to se už v dnešním hudebním světě, který čím dál tím víc alba jako taková odsouvá na vedlejší kolej, příliš nevidí. Na 173 minut dlouhý debut Epic navazuje deskou delší o dalších 10 minut. Dostala název Heaven & Earth a je opět naprosto mocným dílem.

Liberec kvůli Czaroteku přijme novou vyhlášku. Jen zkoumám reakce, říká pořadatel události

Velký rozruch vzbudila informace, že se na konec dubna do Krásné Studánky opět chystá Czarotek. Na radnici i Liberecký kraj píší desítky rozhořčených obyvatel, kteří ještě mají v živé paměti loňský pětidenní tekkno maraton. Liberec se ale chce lépe bránit, v příštích dnech má schválit novou vyhlášku o pořádání podobných kulturních akcí.

ÚOHS uložil Finančnímu analytickém úřadu pokutu čtvrt milionu korun za podezřelou zakázku

Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj potvrdil pokutu 250 tisíc korun pro Finanční analytický úřad ministerstva financí. Podle dřívějšího rozhodnutí ÚOHS chyboval finanční úřad při zadávání veřejné zakázky na dodávku softwaru za 10,5 milionu korun v roce 2017.