Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Kultura

Rozporuplnou výstavu nabízí semilský úřad. Ústředním tématem je konflikt

pondělí, 13. května 2019, 11:51KulturaSemilsko
 

Nová výstava v prostorách Městského úřadu v Semilech se zabývá konfliktními druhy, tedy takovými zvířaty, která se v minulosti dostala do křížku s člověkem.

 

Úspěch pro Severáček. Na mezinárodní soutěži v Bratislavě získal tři první místa

neděle, 12. května 2019, 11:04KulturaLiberecko
 

Na mezinárodní soutěži International Festival Slovakia Cantat 2019 v Bratislavě si připsal liberecký pěvecký sbor Severáček velký úspěch. Získal totiž zlato ve třech kategoriích a zvláštní cenu navíc.

 

Dirigent Divadla F.X. Šaldy František Babický se stane čestným občanem Liberce

pátek, 10. května 2019, 12:05KulturaLiberecko
 

František Babický je muž mnoha tváří. Nejznámější je asi jako dirigent, zároveň je ale pedagog a dlouholetý umělecký šéf Opery Divadla F. X. Šaldy. Nyní bude i čestným občanem Liberce.

 

O titul Vesnice roku bude v kraji bojovat celkem 16 obcí

úterý, 7. května 2019, 13:11Kultura
 

Letos proběhne už pětadvacátý ročník soutěže Vesnice roku. Komise letos zavítá na celkem 16 míst. Nejvíce přihlášených obcí je z Liberecka. Zato Jablonecko značně pokulhává, z této lokality se přihlásila jen Zlatá Olešnice.

 

FOTO: Červené ruce u knihovny vylézají ze země. Street art připomíná příchod nacismu

úterý, 7. května 2019, 12:47KulturaLiberecko
 

Na travnatém prostranství pod knihovnou vyrostla umělecká instalace z červených rukou vylézajících ze země. Pamatujete ještě na šibenici před Dunajem? Autor je stejný, tehdy Wojta upozorňoval na zločiny komunismu, nyní chce připomenout obobí...

 

VIDEO: Další trailer ke Spidermanovi. Podívejte se na Liberec v holywoodském snímku

úterý, 7. května 2019, 08:29Kultura
 

Už druhého července proběhne premiéra filmu Spiderman - Far From Home, který se natáčel i v Liberci. Nyní vyšel trailer na snímek a Liberečáci v něm poznají i své město.

 

Festival Jablonecké tóny nabídne desítky koncertů

úterý, 7. května 2019, 06:00KulturaJablonecko
 

Jablonec letos ožije hudebním festivalem Jablonecké tóny. Ten nabídne mnoho koncertů všech různých žánrů. A odstartuje už 28. května.

 

Dvě pódia, dva dny. Liberecký majáles přivítá Wohnout i Monkey Bussiness

pondělí, 6. května 2019, 12:08KulturaLiberecko
 

Už v pátek ve dvě odpoledne se otevře areál parku v Budyšínské ulici u Tržního náměstí. Je tu další ročník libereckého Majálesu a lineup slibuje velkou zábavu. Kromě hlavních hvězd Wohnout a Monkey Bussiness lidi rozproudí třeba Big'O'Band Marka...

 

Jak bude vypadat turnovská knihovna? Rozhodnutí by mohlo padnout ještě letos

neděle, 5. května 2019, 20:05KulturaSemilsko
 

Jak bude vypadat knihovna v Turnově? To rozhodne až soutěž. Samotná stavba by mohla začít za dva roky. Stavba by měla vzniknout v ulici Skálova.

 

Semilské krematorium je nově kulturní památkou

neděle, 5. května 2019, 16:52SemilskoKultura
 

Semilské krematorium pochází z roku 1937 a může se pochlubit prvenstvím v podobě prvního českého krematoria, které bylo zařízené na spalování elektřinou. Nyní navíc bylo prohlášeno za kulturní památku.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Jak je to s osobními údaji na internetu?

Se svými osobními údaji nakládáme na internetu v podstatě denně. Internetové společnosti běžně využívají osobní údaje k cílenému marketingu. Díky tomu se Google dostal mezi tři nejvíce ceněné značky na světě. Loňská aféra s britskou konzultantskou společností Cambridge Analytica také ukázala, že osobní údaje zadané samotnými uživateli na sociální sítě mohou být zneužity dokonce k ovlivnění voleb. Co všechno se rozumí osobními údaji a jaká práva v souvislosti s nimi mají fyzické osoby?

Zhruba 190 tisíc seniorů v Česku nemá starobní penzi ani 10 tisíc korun

Zhruba 190 tisíc seniorek a seniorů musí měsíčně vystačit s důchodem pod 10 tisíc korun. Kolem 60 tisíc lidí pak nemá starobní penzi ani 8000 korun. Vyplývá to z údajů České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ), které sněmovnímu sociálnímu výboru poskytla zastupující náměstkyně ministerstva práce pro pojistné systémy a dávky Kateřina Jirková. Hranice příjmové chudoby pro samotného člověka loni v ČR činila 11 963 korun, letos bude o něco vyšší.

Desetitisíce lidí se od rána zapojily do sbírky potravin

Desetitisíce lidí se dnes od rána zapojily v obchodech do celonárodní Sbírky potravin. Zájem byl podle pořadatelů srovnatelný se sbírkami v předchozích letech. Během akce dnes zákazníci 337 obchodů po celé republice mohli věnovat trvanlivé jídlo či drogistické potřeby pro lidi v nouzi. Letos poprvé mohou lidé přispět i při nákupu na internetu, kde bude sbírka pokračovat ještě týden. Výsledky budou známé v neděli.