Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Kultura

TIPY NA VÍKEND: Gurmánský zážitek ve Vratislavicích nebo třeba Tatrhy

pátek, 21. června 2019, 13:13Kulturní přehledKultura
 

Tento víkend se děje spousta zajímavých akcí nejen v Liberci, ale i v okolí. Třeba oblíbené Tatrhy se tentokrát konají v Zásadě. Konkrétně v neděli u kaple sv. Prokopa. Ale akcí je mnohem víc, stačí si vybrat.

 

U Památníku obětem komunismu proběhne ve středu vzpomínková akce

pátek, 21. června 2019, 12:01KulturaLiberecko
 

Při příležitosti Dne památky obětí komunistického režimu proběhne u Památníku obětem komunismu v Jablonecké ulici příští středu pietní akce.

 

ČTK připravuje výstavu Okamžiky sametové revoluce. Shání fotografie ze soukromých archivů

pátek, 21. června 2019, 08:20Kultura
 

Ke třicátému výročí sametové revoluce připravila Česká tisková kancelář (ČTK) projekt, do kterého významně zapojí obyvatele celé České republiky. Cílem je nasbírat od veřejnosti co největší množství fotografií z území tehdejšího Československa...

 

První děkan Fakulty architektury byl oceněn Českou komorou architektů

čtvrtek, 20. června 2019, 18:12LibereckoKultura
 

Jiří Suchomel stál u zrodu Fakulty umění a architektury (FUA) na Technické univerzitě v Liberci. Nyní se dočkal významného ocenění. Byla mu totiž udělena Pocta České komory architektů.

 

Letní kina v Libereckém kraji zahajují sezonu, v Liberci až v druhé polovině července

čtvrtek, 20. června 2019, 12:42KulturaZ kraje
 

Letní kina v Libereckém kraji zahajují sezonu. Jako první odstartovalo ve středu španělsko-francouzským snímkem Všichni to vědí letní kino v Turnově, které patří k nejnavštěvovanějším v Česku. V pátek se přidá letní kino v Jablonci nad Nisou, kde...

 

Medaili města Liberec obdržel herec a doyen libereckého divadla Ladislav Dušek

čtvrtek, 20. června 2019, 11:43KulturaLiberecko
 

V Liberci je třicet let a za tu dobu ho díky jeho divadelním rolím, ale i veřejnému vystupování zná každý Liberečák. Herec Ladislav Dušek nyní obdržel Medaili města Liberec.

 

Dny lidové architektury v Libereckém kraji

středa, 19. června 2019, 12:23KulturaZ kraje
 

Historie, tradice, folklor a zábava to vše představují Dny lidové architektury v Libereckém kraji. Nahlédněte do minulosti a poznejte, jak žili, pracovali a jak se bavili naše babičky a prababičky. Ve dnech 13. – 14. července 2019 bude zdarma...

 

V Lukášově vznikne replika historického pomníku, který připomíná oběti první světové války

středa, 19. června 2019, 10:56JabloneckoKultura
 

Málokdo si asi všimne, že v malém zarostlém parčíku v Lukášově nedaleko nové silnice do Liberce se nachází zbytky památníku. Nyní by ale mělo celé místo prokouknout. Právě místo památníku se teď těší velké pozornosti a probíhá jeho kompletní obnova.

 

Nová expozice bude patřit horolezcům a zavede vás až na vrcholy

středa, 19. června 2019, 07:38KulturaSemilsko
 

Přípravy na otevření úplně nové expozice v Muzeu Českého ráje finišují. Výstava bude věnována horolezectví. Díky mnoha skalním útvarům nejen v okolí Turnova má horolezectví v této lokalitě bohatou tradici.

 

Miky Škoda u Fryče představí novou knihu Můžeš (po)dělat cokoli

pondělí, 17. června 2019, 14:56KulturaLiberecko
 

Večer s lektorem, cestovatelem a podnikatelem - zakladatelem LowCost Race Mikym Škodou proběhne v úterý v podvečer v knihkupectví u Fryče. Řešit se bude především jeho nová kniha Můžeš (po)dělat cokoli, ale i jeho další aktivity.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Kaspersky: Falešná aplikace FaceApp šíří nevyžádanou reklamu

Na internetu se objevila falešná aplikace, která se vydává za populární nástroj pro úpravu fotografií FaceApp. Mobilní zařízení uživatelů infikuje programem pro nevyžádanou reklamu MobiDash. Uvedla to antivirová firma Kaspersky Lab. Aplikace FaceApp od ruských vývojářů Wireless Lab se stala v posledních týdnech hitem. Pomocí nástrojů umělé inteligence dokáže vyfotografovanou osobu nechat zestárnout, omládnout, nebo dokonce změnit pohlaví. V souvislosti s ní se ale objevilo i varování před narušením soukromí, protože aplikace posílá fotografie k úpravě na servery mimo zařízení uživatele.

Polský zákazník skoupil jízdenky na celý vlak

Nespokojený zákazník polských drah vynaložil tisíce zlotých a hodiny svého času, aby skoupil jízdenky na celý vlak, a to jen proto, aby je hned následující den zkusil vrátit. To vše udělal kvůli tomu, aby na sociálních sítích předvedl, jak byrokraticky se státní dráhy chovají k cestujícím. A železnice se nechala vyprovokovat, napsal polský list Gazeta Wyborcza.

KOMENTÁŘ: Spasíbo, soudruzi! Za nejlepší digitální osvětu posledních let

Chceš vidět, jak budeš vypadat za 40 let? Na. “Tyjo, celý můj tata. Neskutečný, to musí vidět ostatní!!”