Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Kultura

Divadlo uvede Dostojevského Běsi. Herci si s diváky vymění místa

středa, 30. ledna 2019, 16:34KulturaLiberecko
 

Liberecké divadlo F. X. Šaldy chystá k uvedení vlastní adaptaci Dostojevského románu Běsi. Půjde o netradiční představení, kdy na jeviště usednou diváci a hlediště bude patřit hercům. Důvodů pro to je více, řekl dramaturg inscenace Tomáš Syrovátka.

 

Bazénová hala v liberecké galerii má špatnou akustiku. Dostane nové ozvučení za miliony

středa, 30. ledna 2019, 12:28KulturaLiberecko
 

Problémy s akustikou takzvané bazénové haly v Oblastní galerii Liberec by ještě letos mělo vyřešit nové ozvučení. Liberecký kraj na to vydá 3,6 milionu korun. Ozvučení se využije nejen pro různé akce, ale i pro výstavy.

 

RECENZE: Favoritka není moje favoritka

úterý, 29. ledna 2019, 13:05Kultura
 

Vyhlašování Oscarů se nezadržitelně blíží a jedním z velkých favoritů je s deseti nominacemi film Favoritka. Přes vysoký počet nominací jsem o filmu neměl ani ponětí, takže jsem šel v podstatě naslepo. O Favoritce jsem věděl jen to, že jde o...

 

Proč je naše společnost rozdělená? Do Liberce přijede diskutovat režisér Petr Zelenka

úterý, 29. ledna 2019, 10:11KulturaLiberecko
 

V Knihkupectví Fryč se tentokrát bude diskutovat o knize Naomi Kleinové Ne nestačí, kteá se věnuje tématu rozdělené společnosti a působení prezidenta Trumpa. O knize i rozdělené společnosti pak budou diskutovat režisér Petr Zelenka a sociolog...

 

Do Čech přicházejí vlci skrze pohoří i literaturu, vznikající kniha mapuje jejich minulost i současnost

pondělí, 28. ledna 2019, 10:53Kultura
 

O návratu velkých šelem do české krajiny se v poslední době hodně diskutuje. Poodhalit návrat vlků do naší přírody a přiblížit tato zvířata lidem se pokusí i právě vznikající kniha Přicházejí vlci.

 

Natáčení Spidermana přineslo Liberci podle radnice asi 30 milionů

pátek, 25. ledna 2019, 13:51KulturaLiberecko
 

Liberecká radnice odhaduje, že loňské natáčení amerického velkofilmu Spider-Man přineslo stotisícovému městu asi 30 milionů korun. Jsou v tom nejen příjmy radnice, ale i dalších, za ubytování, pronájem služeb a komparz.

 

Fotbalový klub z Bílého Kostela pořádá ples nejen pro fotbalisty. Proběhne Na Suché

čtvrtek, 24. ledna 2019, 11:30KulturaLiberecko
 

Na jaký ples se tuto plesovou sezónu vydat? Máme pro vás tip - ples nejen pro fotbalisty, který ale fotbalisté pořádají. Konkrétně jde o fotbalový klub z Bílého Kostela a ples se koná 9. února v Pensionu Na Suché.

 

Film Narušitel se chystá do kin, na premiéru přišly největší hvězdy českého hereckého nebe

středa, 23. ledna 2019, 19:20Kultura
 

Pražské Kino Lucerna se v úterý večer zahalilo do slavnostního hávu. V honosných prostorách se poprvé promítal dlouho očekávaný snímek Narušitel od teprve osmnáctiletého režiséra z Hradce Králové Davida Baldy. Na první projekci zavítala i řada...

 

Jaký je vztah Čechů k uprchlíkům? Do Liberce přijede ředitel organizace, která jim pomáhá

středa, 23. ledna 2019, 09:13KulturaLiberecko
 

Uprchlíci, války a my. Takový je podtitul debaty, která proběhne ve čtvrtek v podvečer v Knihkupectví Fryč. Hostem bude ředitel Organizace pro pomoc uprchlíkům Martin Rozumek.

 

FOTO: Největší zlaťák Evropy je hotový, od února ho můžete vidět v Císařské konírně

úterý, 22. ledna 2019, 17:28Kultura
 

Česká mincovna dokončila výrobu jedinečné 130 kilové zlaté mince pro Českou národní banku. Její výroba přitom nebyla vůbec jednoduchá a trvala několik měsíců. Za pár dní bude vystavena i pro veřejnost.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

RECENZE: Kamasi Washington fanouškům naservíroval další epické album

Kamasi Washington je borec… blázen… nebo zkrátka megaloman. Točit tak obsáhlé desky, to se už v dnešním hudebním světě, který čím dál tím víc alba jako taková odsouvá na vedlejší kolej, příliš nevidí. Na 173 minut dlouhý debut Epic navazuje deskou delší o dalších 10 minut. Dostala název Heaven & Earth a je opět naprosto mocným dílem.

Liberec kvůli Czaroteku přijme novou vyhlášku. Jen zkoumám reakce, říká pořadatel události

Velký rozruch vzbudila informace, že se na konec dubna do Krásné Studánky opět chystá Czarotek. Na radnici i Liberecký kraj píší desítky rozhořčených obyvatel, kteří ještě mají v živé paměti loňský pětidenní tekkno maraton. Liberec se ale chce lépe bránit, v příštích dnech má schválit novou vyhlášku o pořádání podobných kulturních akcí.

ÚOHS uložil Finančnímu analytickém úřadu pokutu čtvrt milionu korun za podezřelou zakázku

Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj potvrdil pokutu 250 tisíc korun pro Finanční analytický úřad ministerstva financí. Podle dřívějšího rozhodnutí ÚOHS chyboval finanční úřad při zadávání veřejné zakázky na dodávku softwaru za 10,5 milionu korun v roce 2017.