Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Kultura

Je veřejný prostor v Liberci zakletý? Přijďte na debatu k Fryčovi

úterý, 22. ledna 2019, 12:50Kultura
 

Přednáška a také diskuse o libereckém veřejném prostoru, takový je program dnešního podvečera v Knihkupectví Fryč. To si akci připravilo ve spolupráci s organizátory studentské soutěže Ještěd f kleci. Začíná se v 18 hodin.

 

Zamilovali jste si film Vesmírna odysea? Výstava v Oblastní galerii je jím inspirována

úterý, 22. ledna 2019, 06:03Kultura
 

Oblastní galerie Lázně v těchto dnech nenabízí pouze výstavu grafika Jana Měřičky, ale také představuje speciální expozici mladé dvojice s názvem 2051:Algorithm, která se zaměřuje na moderní svět a novodobý trend v podobě chytrých telefonů.

 

Návštěvu nemocnice vám zpříjemní nové výstavy

pondělí, 21. ledna 2019, 20:56Kultura
 

Na obrazy místního malíře i náhled do historie láká jablonecká nemocnice. Na chodbě v blízkosti hlavního vchodu si mohou návštěvníci prohlédnout dvě zbrusu nové výstavy.

 

Výstava Jana Měřičky Neklid davu proniká do myšlení lidí a zároveň je obrazem dnešní doby

pátek, 18. ledna 2019, 06:32Kultura
 

V Oblastní galerii Lázně si můžete od dnešního dne prohlédnout výstavu předního českého grafika Jana Měřičky. Jeho témata sahají od rodiny, přes davy lidí v rozličných situacích, až po rozbouřené moře.

 

Kraj podpoří obnovu kostela v Jindřichovicích, areálu zámku Vartemberk i poutního areálu

čtvrtek, 17. ledna 2019, 19:26Kultura
 

Liberecký kraj věnuje na ohrožené památky přes 4 miliony korun. Nejvíce přispěje na obnovu barokního poutního areálu v Horní Polici a na areál zámku Vartemberk.

 

Před libereckou radnicí si zítra připomenou Jana Palacha

úterý, 15. ledna 2019, 11:42KulturaLiberecko
 

Zítra uplyne přesně padesát let ode dne, kdy se zapálil student historie Jan Palach. Jeho osud i odhodlání postavit se tehdejšímu režimu si lidé připomenou nejen v Praze, ale také v Liberci.

 

Ambasáda v Itálii se snaží zabránit zneužití jména Jana Palacha

neděle, 13. ledna 2019, 13:32Kultura
 

České velvyslanectví v Itálii je v kontaktu s vedením provincie Verona a snaží se zamezit zneužívání jména Jana Palacha v souvislosti s připravovaným koncertem kapel spojovaných s krajní pravicí. Na twitteru to oznámilo ministerstvo zahraničí....

 

Na Lemberk dorazí filmaři. Ke vznikajícímu filmu Poslední aristokratka hledají komparzisty

sobota, 12. ledna 2019, 09:27SpolečnostKulturaZ kraje
 

V druhé polovině ledna obsadí zámek Lemberk a jeho okolí filmový štáb. Ten nyní hledá z komparzisty z okolí zámku, kteří budou mít možnost si zahrát v jedinečném humorném příběhu podle stejnojmenného románu Poslední aristokratka.

 

RECENZE: Robin Hood bere chudým i bohatým. Jejich čas

sobota, 12. ledna 2019, 07:30Kultura
 

Legendární spravedlivý lučištník Robin Hood byl proslulý tím, že vždy trefil svůj cíl. Povedlo se to i tvůrcům nového snímku o zbojníkovi z Sherwooodu?

 

TRAILER: Mladý hradecký režisér David Balda natočil další film. Narušitel přijde do kin již v lednu

úterý, 8. ledna 2019, 09:20Kultura
 

Silný a napínavý příběh českého leteckého esa, jeho kamarádů i bezbřehou lásku k létání přináší do kin film Narušitel. Režie se ujal teprve osmnáctiletý umělec z Hradce Králové David Balda, pro kterého je to již druhý celovečerní film. Ve snímku...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

RECENZE: Kamasi Washington fanouškům naservíroval další epické album

Kamasi Washington je borec… blázen… nebo zkrátka megaloman. Točit tak obsáhlé desky, to se už v dnešním hudebním světě, který čím dál tím víc alba jako taková odsouvá na vedlejší kolej, příliš nevidí. Na 173 minut dlouhý debut Epic navazuje deskou delší o dalších 10 minut. Dostala název Heaven & Earth a je opět naprosto mocným dílem.

Liberec kvůli Czaroteku přijme novou vyhlášku. Jen zkoumám reakce, říká pořadatel události

Velký rozruch vzbudila informace, že se na konec dubna do Krásné Studánky opět chystá Czarotek. Na radnici i Liberecký kraj píší desítky rozhořčených obyvatel, kteří ještě mají v živé paměti loňský pětidenní tekkno maraton. Liberec se ale chce lépe bránit, v příštích dnech má schválit novou vyhlášku o pořádání podobných kulturních akcí.

ÚOHS uložil Finančnímu analytickém úřadu pokutu čtvrt milionu korun za podezřelou zakázku

Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj potvrdil pokutu 250 tisíc korun pro Finanční analytický úřad ministerstva financí. Podle dřívějšího rozhodnutí ÚOHS chyboval finanční úřad při zadávání veřejné zakázky na dodávku softwaru za 10,5 milionu korun v roce 2017.