Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Kultura

Mincovna další zlatou medaili věnovala Karlu Krylovi

sobota, 13. dubna 2019, 08:28KulturaLiberecko
 

Písničkáři a odpůrci okupace věnuje Česká mincovna další minci ze čtyřdílné minisérie s názvem Cesta za svobodu.

 

TIPY NA VÍKEND: Tatrhy, soutěž modelářů i Velikonoční trhy

pátek, 12. dubna 2019, 17:46KulturaKulturní přehled
 

O víkendu můžete vyrazit na oblíbené Tatrhy, tradiční Velikonoční trhy nebo třeba na nějaký koncert.

 

Tradiční Smetanova opera v kontroverzním podání končí. Dvě vdovy mají derniéru

pátek, 12. dubna 2019, 10:49KulturaLiberecko
 

Málokterá inscenace libereckého operního souboru vyvolala v minulých letech tak rozporuplné reakce ohledně režijního pojetí jako Dvě vdovy Bedřicha Smetany. Pro mnohé tradiční diváky totiž bylo nepřijatelné zasazení prvního dějství opery do...

 

Liberecké divadlo uvede drsnou akční komedii Ujetá ruka

čtvrtek, 11. dubna 2019, 15:00KulturaLiberecko
 

Drsná akční komedie Ujetá ruka od irského autora Martina McDonagha je novinkou libereckého Divadla F. X. Šaldy. V premiéře v Malém divadle ji uvede v pátek. Hru v překladu Ondřeje Sokola režíruje Jiří Š. Hájek.

 

FOTO: Pipes and Pints to opět rozjíždí! V květnu vydají novou desku

středa, 10. dubna 2019, 08:00Kultura
 

Po dlouhé pauze se známá skupina opět vrátila... S novým nadšením, písněmi i novým irským zpěvákem Travis O'Neillem. Nový začátek stvrdí v květnu novou deskou s názvem The Second Chapter.

 

Na slavnostní zahájení libereckých ozvěn Febiofestu dorazí i režisér Fero Fenič

úterý, 9. dubna 2019, 12:00KulturaLiberecko
 

Již 11. dubna se v libereckém Kině Varšava začínají promítat vybrané filmy v rámci Regionálních ozvěn Febiofestu. Na nostalgickou návštěvu i slavnostní uvedení přijede československý režisér, scénárista, a především zakladatel Febiofestu Fero Fenič.

 

VIDEO: Do Kina Varšava míří oscarový dokument Free Solo

neděle, 7. dubna 2019, 17:28KulturaLiberecko
 

Máte rádi napětí, špičkové sportovní výkony a hory v jakémkoliv měřítku? Pak si nenechte ujít Free Solo, oscarový dokumentární film, který poukazuje na nekonečnost lidských schopností. Promítá Kino Varšava 11. dubna v rámci Regionálních ozvěn...

 

Na hradě Houska pracují na obnově cenných fresek ze 14. století

neděle, 7. dubna 2019, 09:00KulturaČeskolipsko
 

Na obnově cenných gotických fresek z první poloviny 14. století pracují už deset let majitelé hradu Houska na Českolipsku. Zchátralou památku získali potomci původních majitelů v 90. letech minulého století a od té doby pracují na obnově. Na...

 

Knihovna láká na workshop pro handicapované výtvarníky i pohádku

čtvrtek, 4. dubna 2019, 14:40KulturaLiberecko
 

V následujících dnech nabízí Krajská vědecká knihovna bohatý program. Můžete vyrazit na pohádku, nebo třeba zajímavý dokument festivalu Jeden svět.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Jak je to s osobními údaji na internetu?

Se svými osobními údaji nakládáme na internetu v podstatě denně. Internetové společnosti běžně využívají osobní údaje k cílenému marketingu. Díky tomu se Google dostal mezi tři nejvíce ceněné značky na světě. Loňská aféra s britskou konzultantskou společností Cambridge Analytica také ukázala, že osobní údaje zadané samotnými uživateli na sociální sítě mohou být zneužity dokonce k ovlivnění voleb. Co všechno se rozumí osobními údaji a jaká práva v souvislosti s nimi mají fyzické osoby?

Zhruba 190 tisíc seniorů v Česku nemá starobní penzi ani 10 tisíc korun

Zhruba 190 tisíc seniorek a seniorů musí měsíčně vystačit s důchodem pod 10 tisíc korun. Kolem 60 tisíc lidí pak nemá starobní penzi ani 8000 korun. Vyplývá to z údajů České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ), které sněmovnímu sociálnímu výboru poskytla zastupující náměstkyně ministerstva práce pro pojistné systémy a dávky Kateřina Jirková. Hranice příjmové chudoby pro samotného člověka loni v ČR činila 11 963 korun, letos bude o něco vyšší.

Desetitisíce lidí se od rána zapojily do sbírky potravin

Desetitisíce lidí se dnes od rána zapojily v obchodech do celonárodní Sbírky potravin. Zájem byl podle pořadatelů srovnatelný se sbírkami v předchozích letech. Během akce dnes zákazníci 337 obchodů po celé republice mohli věnovat trvanlivé jídlo či drogistické potřeby pro lidi v nouzi. Letos poprvé mohou lidé přispět i při nákupu na internetu, kde bude sbírka pokračovat ještě týden. Výsledky budou známé v neděli.