Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Kultura

Oblastní galerie představí díla Jana Měřičky a na jaře se sem vrátí vodní hladina

pátek, 4. ledna 2019, 07:02Kultura
 

Oblastní galerie našla v bývalých lázních ideální zázemí. V uplynulém roce sem zavítalo více než 40 000 návštěvníků. Bohatý program nabídne galerie i v následujících měsících.

 

Chod divadla v Liberci ovlivní v roce 2019 oprava, premiér ubude

pondělí, 31. prosince 2018, 10:05KulturaLiberecko
 

Sedm činoherních, tři operní a dvě baletní představení obohatí v roce 2019 repertoár libereckého divadla F. X. Šaldy. Premiér bude o dvě méně než letos, protože příští rok se bude v historické budově divadla modernizovat vzduchotechnika a topení....

 

Dětský Silvestr mezi knihami. U Fryče přistáli mimozemšťani

sobota, 29. prosince 2018, 12:11KulturaLiberecko
 

Také děti mají svou oslavu Silvestra. Koná se o den dříve, tedy už v neděli 30. prosince, v Knihkupectví Fryč. Na děti čekají dílničky mezi knihami i pohádkové představení. Začátek je v 15 hodin.

 

GLOSA: Milý Ježíšku, příště mi úplně postačí ten Daniel Landa

pátek, 28. prosince 2018, 10:28Kultura
 

Milý Ježíšku, už je to dobrých pár let, co jsem Ti psal naposledy. Promiň. Vlastně jsem ani nečekal, že Ti ještě vůbec někdy napíšu. Ozývám se po dlouhé době se stejným úmyslem jako tehdy - mám vánoční přání.

 

Do liberecké knihovny přijede na debatu youtuber Kovy a novinář Jindřich Šídlo

pátek, 28. prosince 2018, 08:30KulturaLiberecko
 

Youtuber Kovy alias Karel Kovář, tvůrce parodií, ale také videí, která se zabývají volbami či politikou, a novinář Jindřich Šídlo, kterého můžeme znát z pořadu „Šťastné pondělí”, přijedou ve středu 9. ledna 2019 do Krajské vědecké knihovny v...

 

Kam na svatého Štěpána? Na Štěpánku, do kostela nebo třeba na Bedřichov

úterý, 25. prosince 2018, 12:58Kultura
 

Vánoce jsou za námi. Dárky už jsme rozbalili a nejbližší příbuzné navštívili. A co tedy podniknout na druhý svátek vánoční? Můžete navštívit například některou z vánočních mší nebo koncertů.

 

ANKETA: Popelka nebo Maruška? Jaká vánoční pohádka je nejoblíbenější?

pondělí, 24. prosince 2018, 11:03Kultura
 

K Vánocům kromě jídla, dárků a koled patří neodmyslitelně také pohádky. V Česku jich máme hned několik, které by do sváteční nálady dostaly i Grinche. Která je podle vás ta nejhezčí?

 

FILMOVÉ PREMIÉRY: Nové pohádky navodí vánoční atmosféru

neděle, 23. prosince 2018, 11:11Kultura
 

Kouzelné Vánoce přičaruje Mary Poppins a v uvolněném duchu Vánoc se ponese i Asterix a Obelix. Kromě pohádek se ale můžeme těšit i na dobře známého transformera Bubmlebee.

 

Více než stokilový zlaťák, který se rodí v České mincovně, je druhou největší mincí na světě

sobota, 22. prosince 2018, 15:26Kultura
 

V České mincovně v Jablonci nad Nisou v těchto dnech dokončují zlatou minci pro Českou národní banku. Váží 130 kilogramů a průměr má více než půl metru.

 

FOTO: Navštivte výstavu Pojďme spolu do Betléma, trvá jen pár dní

sobota, 22. prosince 2018, 14:46KulturaLiberecko
 

V kostele sv. Jana Křtitele v liberecké Rochlici naleznete mezi svátky jedinečnou výstavu všemožných betlémů. Přístupná ovšem bude jen pár dní, proto možnost vidět nádherné jesličky s Ježíškem hned v několika provedeních, nepropásněte.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

RECENZE: Kamasi Washington fanouškům naservíroval další epické album

Kamasi Washington je borec… blázen… nebo zkrátka megaloman. Točit tak obsáhlé desky, to se už v dnešním hudebním světě, který čím dál tím víc alba jako taková odsouvá na vedlejší kolej, příliš nevidí. Na 173 minut dlouhý debut Epic navazuje deskou delší o dalších 10 minut. Dostala název Heaven & Earth a je opět naprosto mocným dílem.

Liberec kvůli Czaroteku přijme novou vyhlášku. Jen zkoumám reakce, říká pořadatel události

Velký rozruch vzbudila informace, že se na konec dubna do Krásné Studánky opět chystá Czarotek. Na radnici i Liberecký kraj píší desítky rozhořčených obyvatel, kteří ještě mají v živé paměti loňský pětidenní tekkno maraton. Liberec se ale chce lépe bránit, v příštích dnech má schválit novou vyhlášku o pořádání podobných kulturních akcí.

ÚOHS uložil Finančnímu analytickém úřadu pokutu čtvrt milionu korun za podezřelou zakázku

Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj potvrdil pokutu 250 tisíc korun pro Finanční analytický úřad ministerstva financí. Podle dřívějšího rozhodnutí ÚOHS chyboval finanční úřad při zadávání veřejné zakázky na dodávku softwaru za 10,5 milionu korun v roce 2017.