Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Kultura

Archeologové v Jablonném objevili osm set let staré pozůstatky domů

pátek, 29. března 2019, 06:00KulturaČeskolipsko
 

Další úspěšný nález v podobě zatím nejstarších objevených staveb se podařil archeologům v Jablonném v Podještědí. Našli zde pozůstatky dvou domů ze 13. století.

 

FOTO: Ruprechtický Reprezentativní dům, kdysi vyhlášená kavárna i místo, kde se střílelo

čtvrtek, 28. března 2019, 06:02KulturaLiberecko
 

V Reprezentativním domě v Ruprechticích se psala liberecká historie už od začátku dvacátého století. Postupně zde byla kavárna, policejní stanice i herna. A přesto minulost tohoto domu zůstává zahalená tajemstvím.

 

Krylovy písně se dotýkají i dnešní společnosti. Jako zpěvák byl ale prý nedoceněný

středa, 27. března 2019, 12:11KulturaJabloneckoSpolečnost
 

Karel Kryl se svými písněmi vryl do srdcí a duší milionů lidí. Jeho nadčasové texty jsou mnohdy stále aktuální a jeho songy jsou známé i dnes napříč generacemi. Letos navíc uplynulo 50 let od jeho první desky Bratříčku, zavírej vrátka. Výročí si...

 

Zpěvák Dan Nekonečný byl nalezený mrtvý ve svém bytě. Bylo mu 52 let

úterý, 26. března 2019, 12:54Kultura
 

Smutná zpráva přišla z pražských Řeporyjí. Podle informací Novinek zde byl v jednom z bytů nalezen zpěvák Dan Nekonečný bez známek života. Příčinu úmrtí zjišťují vyšetřovatelé.

 

Nová výstava nabízí pohled do života lesníků a myslivců

úterý, 26. března 2019, 11:12KulturaLiberecko
 

Od prvního dubna mohou návštěvníci Krajského úřadu zhlédnout novou výstavu s názvem Lesy a myslivost v Libereckém kraji. Nebudou chybět ukázky stop lesních zvířat, vzorníky dřeva i myslivecké trofeje.

 

Kavárna Pošta se vrátila do doby svého vzniku. Proběhl tu historický bál

pondělí, 25. března 2019, 12:00KulturaLiberecko
 

V neorokokových prostorách unikátní liberecké kavárny Pošta se v sobotu konala akce, která jako by byla vystřižena z časů vzniku této stavby, totiž ze závěru 19. století. Z iniciativy libereckého souboru historické hudby FRAGIUM16 zde byl pořádán...

 

Po letech příprav navštíví Liberec mezinárodně uznávný autor Petr Sís

pondělí, 25. března 2019, 09:06KulturaLiberecko
 

Trvalo to několik let, nakonec se ale autorský večer a besedu s Petrem Sísem zorganizovat povedlo. Akce proběhne v úterý večer v Knihkupectví u Fryče. Petr Sís představí své nové projekty včetně mozaiky pro Art of Amnesty nebo dotisk knihy Ptačí...

 

Maloskalský Chagall Josef Jíra by letos oslavil 90. Připravuje se velká výstava

neděle, 24. března 2019, 15:13KulturaJablonecko
 

Josef Jíra, jeden z nejznámějších a nejžádanějších českých malířů, by se letos dožil 90 let. Kdo by si na něj nepamatoval! Byl svérázným obyvatelem Malé Skály, kde bydlel a tvořil od poloviny 60. let minulého století. Jeho obrazy přesáhly hranice...

 

Varhany potřebují zachránit. Kraj přispěje půl milionu, potřeba je desetkrát tolik

neděle, 24. března 2019, 07:01KulturaJablonecko
 

Liberecký kraj přispěje půl milionem korun na obnovu cenných varhan kostela Nejsvětějšího srdce Ježíšova v Jablonci nad Nisou. Vzácná památka nutně potřebuje renovaci. Obnovu by chtěli zahájit už letos, náklady odborníci předběžně odhadli na pět...

 

Byl u bitev proti Napoleonovi. Muzeum restauruje necesér maršála Radeckého

sobota, 23. března 2019, 11:00KulturaLiberecko
 

V libereckém muzeu sice probíhá rekonstrukce, to ale neznamená, že se nic neděje. Nadále dochází například k restauracím muzejních exponátů, aktuálně neceséru slavného vojevůdce maršála Radeckého.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Jak je to s osobními údaji na internetu?

Se svými osobními údaji nakládáme na internetu v podstatě denně. Internetové společnosti běžně využívají osobní údaje k cílenému marketingu. Díky tomu se Google dostal mezi tři nejvíce ceněné značky na světě. Loňská aféra s britskou konzultantskou společností Cambridge Analytica také ukázala, že osobní údaje zadané samotnými uživateli na sociální sítě mohou být zneužity dokonce k ovlivnění voleb. Co všechno se rozumí osobními údaji a jaká práva v souvislosti s nimi mají fyzické osoby?

Zhruba 190 tisíc seniorů v Česku nemá starobní penzi ani 10 tisíc korun

Zhruba 190 tisíc seniorek a seniorů musí měsíčně vystačit s důchodem pod 10 tisíc korun. Kolem 60 tisíc lidí pak nemá starobní penzi ani 8000 korun. Vyplývá to z údajů České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ), které sněmovnímu sociálnímu výboru poskytla zastupující náměstkyně ministerstva práce pro pojistné systémy a dávky Kateřina Jirková. Hranice příjmové chudoby pro samotného člověka loni v ČR činila 11 963 korun, letos bude o něco vyšší.

Desetitisíce lidí se od rána zapojily do sbírky potravin

Desetitisíce lidí se dnes od rána zapojily v obchodech do celonárodní Sbírky potravin. Zájem byl podle pořadatelů srovnatelný se sbírkami v předchozích letech. Během akce dnes zákazníci 337 obchodů po celé republice mohli věnovat trvanlivé jídlo či drogistické potřeby pro lidi v nouzi. Letos poprvé mohou lidé přispět i při nákupu na internetu, kde bude sbírka pokračovat ještě týden. Výsledky budou známé v neděli.