Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Kultura

Gotické i barokní vazby. Kraj nechá zrestaurovat vzácné tisky z liberecké knihovny

neděle, 25. listopadu 2018, 08:25KulturaLiberecko
 

Vzácné gotické, barokní a renesanční tisky nechá zrestaurovat Liberecký kraj. Soubor sedmnácti starých tisků, dva rukopisy a dva rukopisné zlomky psané na pergamenu vybrali odborníci z Krajské vědecké knihovny v Liberci. Jejich ošetření přijde na...

 

TRAILER TÝDNE: Dochází vám zásoba seriálů? Bodnout by mohl britský Bodyguard

sobota, 24. listopadu 2018, 15:00Kultura
 

Kdo ještě nezaznamenal tohoto fešného seržanta, který slouží ve službách britské metropolitní policie, měl by zpozornět. Nejen, že je pěkný na pohled a tím jen zvyšuje kvality seriálu, který v diváckém hodnocení na známém internetovém portále...

 

Užijte si advent kousek za hranicemi. Vánoční trhy v Žitavě zahájí velkolepá Slavnost světel

sobota, 24. listopadu 2018, 12:45KulturaLiberecko
 

Druhý adventní víkend se celé žitavské náměstí rozsvítí a zahalí do pravé vánoční atmosféry. V sobotu 8. prosince v 11 hodin tu odstartují nejen tradiční vánoční trhy, ale také velkolepá Slavnost světel.

 

Na benefici v liberecké galerii bude v nabídce přes 500 kabelek a tašek

pátek, 23. listopadu 2018, 16:44KulturaLiberecko
 

Na sobotní benefici v Liberci si budou moci zájemci vybírat z více než 500 originálních tašek a kabelek vyrobených amatéry i profesionály. Jednu uháčkovala i zpěvačka Lucie Bílá. Výtěžek liberecká organizace použije na dofinancování služeb pro...

 

Normalizační pop music? Podivný showbyznys představí hudební publicista Pavel Klusák

čtvrtek, 22. listopadu 2018, 09:25KulturaLiberecko
 

Do hlubin normalizační populární hudby se už dnes navečer v libereckém knihkupectví Fryč vydá hudební publicista Pavel Klusák. Právě tato hudba byla v sedmdesátých a osmdesátých letech spojována s mocí, manipulací a propagandou.

 

Projďete nejstarší americkou Appalačskou stezku s Petrem Koskem

úterý, 20. listopadu 2018, 19:02Kultura
 

Petr Kosek je milovník treků a cestování. Tentokrát si dal za cíl jednou z nejdelších turistických tras na světě, Appalačskou stezku o délce více než 3500 kilometrů.

 

Jazz v Liberci. V Malém divadle vystoupí Otto Hejnic Trio

pondělí, 19. listopadu 2018, 12:19KulturaLiberecko
 

V Liberci nebývá mnoho koncertů, kde jde o kvalitní živou hudbu, žánrově zařaditelnou mezi jazz, groove, latinu, funk. To se rozhodlo změnit liberecké Malé Divadlo. Má v plánu několik zajímavých vystoupení během roku. A začalo opravdovou...

 

TRAILER TÝDNE: Pokémoní mánie pokračuje. S nejznámějším z nich se setkáme i ve filmu

neděle, 18. listopadu 2018, 15:12Kultura
 

Pikachu se vrací na scénu, aby mladému Timovi pomohl vypátrat jeho otce. Ve světě, kde si lidé a Pokémoni nerozumí, najdou oba společnou řeč. Film rozhodně nebude pokračováním slavného animovaného seriálu, což by mohlo pobouřit zapřísáhlé...

 

Dlaskův statek připravuje novou předvánoční výstavu, hlavním tématem budou tradice a obyčeje

neděle, 18. listopadu 2018, 13:13Kultura
 

Předvánoční atmosféru si můžete užít například na Dlaskově statku, který pro toto období připravuje zcela novou expozici. Dozvídáte se na ní i o tradicích, které nejsou příliš známé.

 

Do Liberce přijíždí více než tři tisíce tanečníků na mistrovství světa

neděle, 18. listopadu 2018, 08:02Kultura
 

Po celý týden bude Centrum Babylon hostit taneční mistrovství světa WADF World Dance Championship 2018. Do Liberce se tak sjedou nejlepší tanečníci z celého světa.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

RECENZE: Kamasi Washington fanouškům naservíroval další epické album

Kamasi Washington je borec… blázen… nebo zkrátka megaloman. Točit tak obsáhlé desky, to se už v dnešním hudebním světě, který čím dál tím víc alba jako taková odsouvá na vedlejší kolej, příliš nevidí. Na 173 minut dlouhý debut Epic navazuje deskou delší o dalších 10 minut. Dostala název Heaven & Earth a je opět naprosto mocným dílem.

Liberec kvůli Czaroteku přijme novou vyhlášku. Jen zkoumám reakce, říká pořadatel události

Velký rozruch vzbudila informace, že se na konec dubna do Krásné Studánky opět chystá Czarotek. Na radnici i Liberecký kraj píší desítky rozhořčených obyvatel, kteří ještě mají v živé paměti loňský pětidenní tekkno maraton. Liberec se ale chce lépe bránit, v příštích dnech má schválit novou vyhlášku o pořádání podobných kulturních akcí.

ÚOHS uložil Finančnímu analytickém úřadu pokutu čtvrt milionu korun za podezřelou zakázku

Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj potvrdil pokutu 250 tisíc korun pro Finanční analytický úřad ministerstva financí. Podle dřívějšího rozhodnutí ÚOHS chyboval finanční úřad při zadávání veřejné zakázky na dodávku softwaru za 10,5 milionu korun v roce 2017.