Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Kultura

Mezinárodní den Romů oslaví v jabloneckém klubu Woko

pátek, 22. března 2019, 15:46KulturaJablonecko
 

Úplně poprvé se budou v jabloneckém klubu Woko konat oslavy Mezinárodního dne Romů, a to již zítra od 14 hodin. Nebude chybět spousta zábavy, hudby a tance.

 

Khoiba po letech vydává desku. V dubnu ji představí i v Liberci

pátek, 22. března 2019, 14:12KulturaLiberecko
 

Ema Brabcová a Filip Míšek, to je jádro tvořící skupinu Khoiba. Ta před lety vydala dvě desky, pak ale činnost přerušila. Pauza se nakonec protáhla na skoro deset let. Nyní ale Khoiba přichází s novou bezejmennou deskou. Tu představí 19. dubna v...

 

TIPY NA VÍKEND: Jezdecké závody, pohádky i charitativní koncert

pátek, 22. března 2019, 12:13KulturaKulturní přehled
 

Jak strávit tento víkend? Variant je mnoho. Užívat si sluníčka na výletě, vytáhnout ještě běžky a nebo vyrazit někam za kulturou.

 

Liberec ve filmu: Když se holky praly o Honzu Budaře

pátek, 22. března 2019, 12:13KulturaLibereckoJablonecko
 

Málo který film je tak prosycený záběry z Liberce jako snímek Ruth to vidí jinak. Naprostá většina příběhu o dvou kamarádkách se totiž odehrává právě v Liberci.

 

Hurá na hrady a zámky, první se otevřou o víkendu a mají co nabídnout

pátek, 22. března 2019, 07:42KulturaLiberecko
 

Letos v rámci památek hraje prim rod Gallasů a Clam-Gallasů. Rody dobře známé právě na severu Čech vlastnily například Grabštejn nebo Lemberk. Minulost těchto rodů v průběhu roku připomenou desítky akcí, výstav i přednášek.

 

FOTO: Krása a půvab v liberecké galerii. Čtrnáct sochařek se šešlo na jedné výstavě

čtvrtek, 21. března 2019, 19:04KulturaLiberecko
 

Liberecká Oblastní galerie vystavuje sochařská díla, která vytvořilo čtrnáct žen. Výstava Krása a půvab má ukázat rozmanitost tvorby současných českých umělkyň mladé a střední generace. Zároveň je výstava poctou pěti sochařkám, jejichž díla se...

 

Ocenění pro legendu libereckého divadla. Medaili města dostane herec Ladislav Dušek

čtvrtek, 21. března 2019, 12:28KulturaLiberecko
 

Ladislav Dušek je známou libereckou postavou. Lidé ho znají jako herce místního divadla, ale i politika, celkem třikrát byl městským zastupitelem. Medaili města Liberec dostane za zásluhy v oblasti umění a dlouhodobé občanské postoje.

 

V Liberci se chystá natáčení seriálu s Kylem MacLachlanem a Sofií Helin. Hledá se kompars

úterý, 19. března 2019, 18:12KulturaLiberecko
 

Produkční společnost Cinenord Company připravuje seriál Atlantic Crossing. Příběh norské korunní princezny Marty Švédské během druhé světové války se bude natáčet už příští týden v Liberci. A hledají se komparsisté.

 

Co je v každé čtvrti Liberce to nej? To ukazují nové mapy

pondělí, 18. března 2019, 20:02KulturaLiberecko
 

Poznejte Liberec, tak zní název projektu, který má za cíl přinést turistům ale i místním přehled nejzajímavějších míst i budov v každé čtvrti. Liberec zatím vytvořil tři mapy čtvrtí Staré Město, Nové Město a Kristiánov. Do budoucna plánuje i...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Jak je to s osobními údaji na internetu?

Se svými osobními údaji nakládáme na internetu v podstatě denně. Internetové společnosti běžně využívají osobní údaje k cílenému marketingu. Díky tomu se Google dostal mezi tři nejvíce ceněné značky na světě. Loňská aféra s britskou konzultantskou společností Cambridge Analytica také ukázala, že osobní údaje zadané samotnými uživateli na sociální sítě mohou být zneužity dokonce k ovlivnění voleb. Co všechno se rozumí osobními údaji a jaká práva v souvislosti s nimi mají fyzické osoby?

Zhruba 190 tisíc seniorů v Česku nemá starobní penzi ani 10 tisíc korun

Zhruba 190 tisíc seniorek a seniorů musí měsíčně vystačit s důchodem pod 10 tisíc korun. Kolem 60 tisíc lidí pak nemá starobní penzi ani 8000 korun. Vyplývá to z údajů České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ), které sněmovnímu sociálnímu výboru poskytla zastupující náměstkyně ministerstva práce pro pojistné systémy a dávky Kateřina Jirková. Hranice příjmové chudoby pro samotného člověka loni v ČR činila 11 963 korun, letos bude o něco vyšší.

Desetitisíce lidí se od rána zapojily do sbírky potravin

Desetitisíce lidí se dnes od rána zapojily v obchodech do celonárodní Sbírky potravin. Zájem byl podle pořadatelů srovnatelný se sbírkami v předchozích letech. Během akce dnes zákazníci 337 obchodů po celé republice mohli věnovat trvanlivé jídlo či drogistické potřeby pro lidi v nouzi. Letos poprvé mohou lidé přispět i při nákupu na internetu, kde bude sbírka pokračovat ještě týden. Výsledky budou známé v neděli.