Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Kultura

První děkan Fakulty architektury byl oceněn Českou komorou architektů

čtvrtek, 20. června 2019, 18:12LibereckoKultura
 

Jiří Suchomel stál u zrodu Fakulty umění a architektury (FUA) na Technické univerzitě v Liberci. Nyní se dočkal významného ocenění. Byla mu totiž udělena Pocta České komory architektů.

 

Letní kina v Libereckém kraji zahajují sezonu, v Liberci až v druhé polovině července

čtvrtek, 20. června 2019, 12:42KulturaZ kraje
 

Letní kina v Libereckém kraji zahajují sezonu. Jako první odstartovalo ve středu španělsko-francouzským snímkem Všichni to vědí letní kino v Turnově, které patří k nejnavštěvovanějším v Česku. V pátek se přidá letní kino v Jablonci nad Nisou, kde...

 

Medaili města Liberec obdržel herec a doyen libereckého divadla Ladislav Dušek

čtvrtek, 20. června 2019, 11:43KulturaLiberecko
 

V Liberci je třicet let a za tu dobu ho díky jeho divadelním rolím, ale i veřejnému vystupování zná každý Liberečák. Herec Ladislav Dušek nyní obdržel Medaili města Liberec.

 

Dny lidové architektury v Libereckém kraji

středa, 19. června 2019, 12:23KulturaZ kraje
 

Historie, tradice, folklor a zábava to vše představují Dny lidové architektury v Libereckém kraji. Nahlédněte do minulosti a poznejte, jak žili, pracovali a jak se bavili naše babičky a prababičky. Ve dnech 13. – 14. července 2019 bude zdarma...

 

V Lukášově vznikne replika historického pomníku, který připomíná oběti první světové války

středa, 19. června 2019, 10:56JabloneckoKultura
 

Málokdo si asi všimne, že v malém zarostlém parčíku v Lukášově nedaleko nové silnice do Liberce se nachází zbytky památníku. Nyní by ale mělo celé místo prokouknout. Právě místo památníku se teď těší velké pozornosti a probíhá jeho kompletní obnova.

 

Nová expozice bude patřit horolezcům a zavede vás až na vrcholy

středa, 19. června 2019, 07:38KulturaSemilsko
 

Přípravy na otevření úplně nové expozice v Muzeu Českého ráje finišují. Výstava bude věnována horolezectví. Díky mnoha skalním útvarům nejen v okolí Turnova má horolezectví v této lokalitě bohatou tradici.

 

Miky Škoda u Fryče představí novou knihu Můžeš (po)dělat cokoli

pondělí, 17. června 2019, 14:56KulturaLiberecko
 

Večer s lektorem, cestovatelem a podnikatelem - zakladatelem LowCost Race Mikym Škodou proběhne v úterý v podvečer v knihkupectví u Fryče. Řešit se bude především jeho nová kniha Můžeš (po)dělat cokoli, ale i jeho další aktivity.

 

Začátkem prázdnin v Malém divadle ožije opět Ambroziáda

sobota, 15. června 2019, 13:12KulturaLiberecko
 

V Malém divadle již čtvrtým rokem ve spolupráci s DFXŠ proběhne o prvním prázdninovém týdnu letní Ambroziáda určená dětem z celé republiky. V jednotlivých ateliérech budou mít příležitost vyzkoušet si divadlo, tvorbu filmů nebo třeba práci...

 

TIPY NA VÍKEND: Nádraží v poválečném duchu, fesťák v Ostašově i procházka Kristiánovem

pátek, 14. června 2019, 10:52Kultura
 

Tento víkend se sešla spousta báječných akcí. A kam teda vyrazíte? No to je na vás, ale můžete se u nás inspirovat.

 

Navštivte kovárnu, Liščí boudu nebo vodní mlýn. Otevřou se vám v rámci Dnů lidové architektury

čtvrtek, 13. června 2019, 12:07Kultura
 

Letošní program Dnů lidové architektury je v našem regionu opravdu nabitý. V rámci této akce mohou lidé navštívit třeba Liščí boudu na Kristiánově, plátenickou usedlost, kovárnu, sklářskou chalupu a třeba i vodní mlýn.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Nejhorší byla Bangladéš. Chtěl bych žít půl roku na Sibiři, říká Tomáš Vaňourek z projektu Zikmund100

Cestovat po světe je snem mnoha lidí. Tomáš Vaňourek a Lukáš Socha si tento sen splnili. Díky projektu Zikmund100 se projeli po stopách slavných cestovatelů Miroslava Zikmunda a Jiřího Hanzelky a nafotili svět šedesát let poté. Jak vůbec nápad vznikl, a jaké bylo stát po cestě před samotným Miroslavem Zikmundem? I o tom se rozpovídal jeden z aktérů Tomáš Vaňourek.

Ropný trh je po útoku v nebezpečné situaci, čeká se zdražení ropy

Útok na ropná zařízení společnosti Saudi Aramco na východě Saúdské Arábie uvrhl světový ropný trh do stavu, kterého se všichni obávali. Vynucené snížení produkce ropy o 5,7 milionu barelů denně, což odpovídá asi polovině saúdskoarabské denní těžby, je nebezpečnou situací, ve které se podle agentury Bloomberg ukáže, jak citlivý ropný trh ve skutečnosti je.

V Česku loni přibylo leteckých incidentů, ústav řešil 91 nehod

Leteckých incidentů v Česku přibývá, loni bylo nahlášeno 91 nehod, což je meziročně o 19 více. O život přišlo 11 lidí. Žádná z nehod se netýkala velkých letadel obchodních společností. Vyplývá to ze zprávy o činnosti Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod (ÚZPLN), se kterou se v pondělí seznámí vláda.