Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Kultura

FILMOVÉ PREMIÉRY: Fantastická zvířata jsou konečně tady. Další novinkou je německý Balón

sobota, 17. listopadu 2018, 10:55Kultura
 

Příběh Harryho Pottera baví fanoušky čar a kouzel přes dvacet let a stále má co nabídnout. Důkazem je i pokračování příběhu o kouzelníkovi Mloku Scamanderovi, který zkoumá fantastická zvířata. Tentokrát bude muset čelit i nebezpečnému čaroději...

 

Restaurování barokního sloupu v Liberci finišuje

sobota, 17. listopadu 2018, 07:00KulturaLiberecko
 

Rozsáhlá rekonstrukce barokního kříže u kostela Nalezení sv. Kříže se chýlí ke konci. Dílo z rukou Matyáše Bernarda Brauna si restaurátorské práce zasloužilo a výrazně prokouklo.

 

Dorazí Metallica, Nirvana i Rammstein. Blíží se Fest Revival 2018

pátek, 16. listopadu 2018, 13:38KulturaLiberecko
 

V polovině prosince proběhne v Home Credit Areně ojedinělá akce. Pořadatelé pod Ještěd dovezou revivaly světových hvězd. Lidé se tak mohou těšit třeba na ukrajinskou Nirvanu, nebo na české verze Rammstein a AC/DC.

 

Balet libereckého divadla uvede Dickensovu Vánoční koledu

čtvrtek, 15. listopadu 2018, 11:30KulturaLiberecko
 

Vánoční koledu připravilo pro předvánoční období Divadlo F.X. Šaldy v Liberci. Baletní podoba známého pohádkového příběhu britského spisovatele Charlese Dickense, který poprvé vyšel před 175 lety, nahradí po pěti sezonách v repertoáru Louskáčka....

 

Na Benátské zazpívá Karel Gott. Festival odtajnil první jména

středa, 14. listopadu 2018, 16:02Kultura
 

Hudební festival Benátská oznámil první jména nadcházejícího ročníku 2019. Na zahajovacím večeru vystoupí Karel Gott. Slavného zpěváka doplní Richard Müller, Chinaski nebo Václav Neckář. Benátská proběhne od 25. do 28. července.

 

Do Liberce zavítá autor metody RUŠ Karel Nejedlý

středa, 14. listopadu 2018, 09:22Kultura
 

V Krajské vědecké knihovně můžete přesně za týden potkat autora metody RUŠ, která pracuje s lidským podvědomím. Karel Nejedlý patří mezi známé terapeuty, a jeho pomoc vyhledaly již stovky lidí.

 

Zajděte do knihovny, na dnešek je připravená exkurze i návrat do roku 1918

úterý, 13. listopadu 2018, 09:28Kultura
 

V pochmurných listopadových dnech nabízí Krajská vědecká knihovna v Liberci zajímavý program, při kterém jistě na chladno a nevlídné počasí rychle zapomenete.

 

Mezinárodní festival Lípa Musica bude hostit slavné sexteto King’s Singers

úterý, 13. listopadu 2018, 06:00Kultura
 

Na sever Čech dorazí příští rok zahraniční hvězda v podobě The King’s Singers v rámci Mezinárodního hudebního festivalu. Tato skupina oslaví v příštím roce již padesát let.

 

Benefiční aukce vynesla Nadaci Euronisa přes pět set tisíc korun

pondělí, 12. listopadu 2018, 19:18Kultura
 

Dvaadvacátý ročník benefiční aukce umění pořádané Nadací Euronisa byl rozhodně úspěšný. Organizaci se podařilo vydražit většinu darovaných děl a získala tak částku tisíc korun.

 

Nahlédněte do divadelního zákulisí, kronik a historie v rámci Noci divadel

pondělí, 12. listopadu 2018, 14:23Kultura
 

V Česku proběhne již pátý ročník Noci divadel, která je součástí celoevropského projektu European Theatre Night. V Libereckém kraji se do akce zapojí liberecké Šaldovo i Naivní divadlo ale také divadelní spolky z Lučan nebo Železného Brodu.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

RECENZE: Kamasi Washington fanouškům naservíroval další epické album

Kamasi Washington je borec… blázen… nebo zkrátka megaloman. Točit tak obsáhlé desky, to se už v dnešním hudebním světě, který čím dál tím víc alba jako taková odsouvá na vedlejší kolej, příliš nevidí. Na 173 minut dlouhý debut Epic navazuje deskou delší o dalších 10 minut. Dostala název Heaven & Earth a je opět naprosto mocným dílem.

Liberec kvůli Czaroteku přijme novou vyhlášku. Jen zkoumám reakce, říká pořadatel události

Velký rozruch vzbudila informace, že se na konec dubna do Krásné Studánky opět chystá Czarotek. Na radnici i Liberecký kraj píší desítky rozhořčených obyvatel, kteří ještě mají v živé paměti loňský pětidenní tekkno maraton. Liberec se ale chce lépe bránit, v příštích dnech má schválit novou vyhlášku o pořádání podobných kulturních akcí.

ÚOHS uložil Finančnímu analytickém úřadu pokutu čtvrt milionu korun za podezřelou zakázku

Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj potvrdil pokutu 250 tisíc korun pro Finanční analytický úřad ministerstva financí. Podle dřívějšího rozhodnutí ÚOHS chyboval finanční úřad při zadávání veřejné zakázky na dodávku softwaru za 10,5 milionu korun v roce 2017.