Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

KULTURNÍ PŘEHLED: Ve Vratislavicích o víkendu ožije Zauhlovačka, Frýdlant patří Valdštejnským slavnostem

 
pátek, 19. května 2017, 10:54

Nevíte, kam vyrazit za kulturou? Liberecká Drbna pro vás ve spolupráci s portálem eVstupenka.cz přichystala seznam několika nejzajímavějších akcí, které by vás mohly zajímat.

19. – 21. 5. – Valdštejnské slavnosti (Frýdlant)

Tradiční akce v duchu historických oslav. Program Valdštejnských slavností 2017 se odehrává na různých místech ve městě. Na náměstí T. G. Masaryka a v přilehlých ulicích Vás čeká tržnice, v městském parku bude vojenské ležení a dokonce i lazaret, v bývalé mlékárně u náměstí proběhnou nově řemeslné dílny.

V pátek 19. 5. se těšte na koncerty, mj. vystoupení Vlasty Horváta s kapelou (20.20 hod.), Sebastian (22.00 hod.).

V sobotu 20. 5. Začne program na zámku Frýdlant snídaní vévody Albrechta z Valdštejna (9.30 hod.). Vévoda posléze navštíví město Frýdlant (příjezd vévody na náměstí 11.00 hod.). Koncert Corvus Corax – králové hry na autentické hudební nástroje (20.00 hod.), ohňostroj (22.00 hod.). Po celý den vystoupení muzikantů, kejklířů či divadelníků.

V neděli 21. 5. začne program slavnostní mší v kostele Nalezení sv. Kříže (10.00 hod.). Další hlavní body programu - Rozloučení s vévodou Albrechtem z Valdštejna a jeho manželkou Isabelou Kateřinou z Harrachu (16.50 hod.), Ohlédnutí za Valdštejnskými slavnostmi 2017 (17.05 hod.),  Claymore – gaelic-rockový koncert (17.30 hod.)

Bitvy - 20. 5. 2017 od 16 hodin na louce za motelem Daniela, 21. 5. 2017 od 14 hodin na louce za motelem Daniela

Během slavností si nenechte ujít návštěvu muzeí, radniční věže nebo Státního hradu a zámku Frýdlant. Otevírací doby objektů a ceníky najdete na webových stránkách Města Frýdlant.

20. 5. od 11.00 - Restaurant Day & Sousedská slavnost v Zauhlovačce (Zauhlovačka a okolí, Vratislavice n. N.)

Součástí Restaurant Day je druhý ročník Sousedské slavnosti u Zauhlovačky s bohatým doprovodným programem. Uzavřená ulice u věže bude hostit nejen zpěváky a kapely, ale bude připravena i zábava pro rodiny s dětmi. A především dobré jídlo, které navaří nadšení kuchaři.

20. 5. od 9.00 – Prolínání aneb Sen o Jizerských horách 2017 (lesopark u Parkhotelu, Smržovka)

Smržovský jarmark a Den jizerskohorských jídel. Bohatý program pro rodiny, děti i dospělé. Sportovní, hudební, zábavný a naučný. Vstup je zdarma.

23. 5. od 19.00 – Spirituál Kvintet (kostel sv. Bartoloměje, Hrádek nad Nisou)

Koncert české legendární skupiny, která své publikum hýčká už neuvěřitelných 57 let. Letošní rok je pro ni v jistém smyslu jubilejní: zakladatel skupiny Jiří Tichota slaví své osmdesátiny, na podzim se k němu přidá i Dušan Vančura.

24. 5. od 19:00 – Zdeněk Izer a autokolektiv (Lidové sady Liberec)

Pořad, ve kterém se diváci budou moci setkat s jedinečným a nezaměnitelným humorem Z. Izera. Jako vždy přijdou na řadu oblíbené zábavné scénky, parodie, mnoho skvělých vtipů a imitování celé řady populárních českých i zahraničních zpěváků a zpěvaček. Vystoupení je opět obohacené videoprojekcemi, nejrůznějšími zábavnými kostýmy a převleky a světelnými efekty

27. 5. od 10.00 – Rychnovské slavnosti (Rychnov nad Nisou)

Tradiční slavnosti, na kterých se představí místní spolky a hudební skupiny. Návštěvníci ochutnají regionální potraviny Libereckého kraje a těšit se můžou i na hudební vystoupení, stánky, občerstvení a zábavu. Vystoupí mj. populární hudební skupiny RCZ Rammstein Tribute Show (21.00 hod.), celý den se koná i přehlídka vojenské techniky a ukázka klubu SPVH Sever.

8. 6. od 19:30 – O5 a Radeček – TOUR NA STŘECHÁCH 2017 (Vratislavice101010)

Kapela O5 A RADEČEK po loňské vyprodané premiéře znovu vyráží na unikátní turné po střechách, které má zastávku pouze na osmi střechách po celé České republice. Akustický koncert "blízko nebe" nabídne pohodovou a neformální atmosféru ve společnosti sympatických muzikantů z jesenických hor a jejich známých hitů (Vloupám se, Kristián, Máci, Praha…). Těšit se můžete také na netradiční procházku historií kapely a samozřejmě na nádherné výhledy do okolí.  Koncert na sezení proběhne na střeše knihovny KC VRATISLAVICE 101010 a bude mít omezenou kapacitu.  O5 A RADEČEK, šumperská skupina známá též jako Radečkové, hraje ve stejné sestavě od roku 1994, její tvorba se postupně vyvíjí od folku přes folk-rock až k rocku.  Československý duet s Márií Čírovou „Vloupám se“ patřil půl roku mezi nejhranější české skladby v rádiích a TV a videoklip se stal ve své době nejvyhledávanějším videem na českém internetu.

17. 6. od 19:00 – Jaroslav Svěcený (Sbor českých bratří Mladá Boleslav)

Jaroslav Svěcený - housle Jitka Navrátilová - cembalo v programu Vůně baroka

23. 6. od 19:30 – Hana Zagorová a Petr Rezek (Letní kino Turnov)

Jedinečný koncert této dámy české populární hudby v Turnově! Neustále beznadějně vyprodané sály jsou zárukou skvělého kulturně hudebního zážitku, který si nemůžete nechat ujít. Na diváky čeká téměř dvou a půl hodinový koncert kde zazpívá Petr Rezek svoje největší hity, dále bude zpívat paní Zagorová hity svojí kariéry a během celého večera zazní duety Hanky a Petra. Celým večer doprovází skupina Jiřího Dvořáka Boom!Band.

30. 6. od 20:30 – Petra Janů s kapelou Amsterdam (Hrad Valečov)

Velký koncert k životnímu jubileu populární zpěvačky.

Napsal(a) redakce

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Policie vyšetřuje od sobotního rána nález...

  • FOTO: Vyhlášenou kolibu 4 Kameny u dálnice...

  • FOTO: Z koliby 4 Kameny zbylo jen ohořelé...

  • FOTO: Na Nové Louce hořela sauna v Šámalově...

 
 

Kam dál?

Záchrana zámku ve Stvolínkách pokračuje. Kraj na další opravu střechy přispěje milionem

čtvrtek, 18. května 2017, 09:21

Už od roku 2012 se pracuje na záchraně zámku ve Stvolínkách. Jen výjimečně přístupný objekt je stále ve špatném stavu....

Užijte si Muzejní noc pod Ještědem, už tento pátek

úterý, 16. května 2017, 10:32

Severočeské muzeum, galerie – Lázně, Technické muzeum, stan iQLandia, Automuzeum Vratislavice, Rodný dům F. Porsche,...

Klasika v opeře. Šaldovo divadlo uvede v pátek v premiéře Verdiho Rigolleto

úterý, 16. května 2017, 09:12

Klasické zpracování zvolilo liberecké divadlo F. X. Šaldy u opery Rigoletto italského skladatele Giuseppe Verdiho. V...