Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jahodová neděle nebo grilování. Ke čtvrtečním trhům v Kostelní ulici přibudou další akce

 
čtvrtek, 8. června 2017, 11:40

Sto padesát tisíc korun by chtěla Rada města vyčlenit na kulturní program v Kostelní ulici v Liberci na místě farmářských trhů. Pokud to vyjde, trhy by doplnily tematické dny zaměřené na sezónní komoditu nebo aktivitu.

Akce se budou konat vždy v neděli, aby oživily horní centrum města i o víkendech. „Na měsíc červen je připravena Jahodová neděle, na které návštěvníci ochutnají nejrůznější výrobky právě z jahod, nakoupí si z výběru kvalitních jahod. Celá akce bude doplněna doprovodným programem. Součástí pak bude samozřejmě i prodej dalších výrobků či produktů, které jsou na Farmářském trhu v Kostelní obvyklé,“ popisuje Michal Buzek, ředitel společnosti Elset, která trhy organizuje.

Připraveno je ale celkem pět akcí. Dalšími náměty bude například grilování, švestky, jablka a podobně. Všechny tyto mimořádné akce budou pořádány o nedělích, aby oživily město i o víkendech.

Jedna akce by měla město vyjít na třicet tisíc korun. „Pořádání akcí s sebou nese náklady, které není možné hradit z výnosů samotných trhů, proto nyní žádáme město o finanční podporu,“ dodal Buzek.

Rada města schválila uvolnit 150 tisíc korun, musí to ale ještě potvrdit zastupitelstvo.

Vizitka autora

 

Luboš Vrabec

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz.

 
Foto MML
 


 

Kam dál?

FILMOVÉ PREMIÉRY: Pochmurný týden! Můžete zajít na Mumii nebo...

středa, 7. června 2017, 11:50

Aktuální premiéry v Cinestaru vám letní úsměv na tváři příliš nevykouzlí. Ale i tak stojí za návštěvu!

Jablonec hostí taneční mistrovství republiky

úterý, 6. června 2017, 09:59

Už za tři dny se sjedou do Jablonce nad Nisou tanečníci ze všech koutů České republiky, aby zde na třech parketech, v mnoha...

PROGRAM: Rašovská pouť startuje už v pátek. Vystoupí Jakub Děkan i...

pondělí, 5. června 2017, 17:55

Další ročník Rašovské pouti klepe na dveře. Třídenní akce startuje už 9. června v 15:00, kdy se rozjedou všechny atrakce. Hlavní...

Liberec, jaký už nenajdeme. Archiv připravil unikátní výstavu...

pondělí, 5. června 2017, 09:05

Liberecký archiv se znovu připojí k tradiční oslavě Mezinárodního dne archivů a nabídne unikátní možnost podívat se na krajskou...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Bývalému radnímu uložil soud za korupci podmínku

Vrchní soud v Praze dnes zrušil pětiletý trest pro bývalého radního Libereckého kraje za ČSSD Zdeňka Bursu za korupci. Místo něj mu uložil tříletou podmínku se čtyřletým odkladem. Nov to dnes sdělila mluvčí soudu Simona Heranová. Bursa také podle verdiktu musí zaplatit 500 tisíc korun jako peněžitý trest, jinak stráví ve vězení 2,5 roku. Dnešní rozsudek je pravomocný.

Míra Čemus, pětadvacet let je podkovářem. Měl nakročeno i na žokeje, ale neměnil by

Jaromír Čemus, nebo prostě jednoduše Míra, už pětadvacet let dělá podkováře. Pohádkové povolání ale není zas taková prča, jak to vypadá. Stejně by ale Míra ani po letech neměnil. Práce se zvířaty, svobodné zaměstnání... A koneckonců vlastně ani nic jiného pořádně neumí.

Po vydatném dešti stoupají řeky na severu ČR, pršet bude dál

Kvůli vydatnému a vytrvalému dešti od rána stoupají hladiny řek odvodňující hory na severu a severovýchodě země. Na toku Senice v Ústí na Vsetínsku platí třetí povodňový stupeň. Hladina stoupla rychle, podle starosty již voda zatopila tři rodinné domy. Řeka Jičínka v Novém Jičíně dosáhla druhého stupně povodňové aktivity a je pravděpodobné, že ještě odpoledne dosáhne stupně třetího.