Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jahodová neděle nebo grilování. Ke čtvrtečním trhům v Kostelní ulici přibudou další akce

 
čtvrtek, 8. června 2017, 11:40

Sto padesát tisíc korun by chtěla Rada města vyčlenit na kulturní program v Kostelní ulici v Liberci na místě farmářských trhů. Pokud to vyjde, trhy by doplnily tematické dny zaměřené na sezónní komoditu nebo aktivitu.

Akce se budou konat vždy v neděli, aby oživily horní centrum města i o víkendech. „Na měsíc červen je připravena Jahodová neděle, na které návštěvníci ochutnají nejrůznější výrobky právě z jahod, nakoupí si z výběru kvalitních jahod. Celá akce bude doplněna doprovodným programem. Součástí pak bude samozřejmě i prodej dalších výrobků či produktů, které jsou na Farmářském trhu v Kostelní obvyklé,“ popisuje Michal Buzek, ředitel společnosti Elset, která trhy organizuje.

Připraveno je ale celkem pět akcí. Dalšími náměty bude například grilování, švestky, jablka a podobně. Všechny tyto mimořádné akce budou pořádány o nedělích, aby oživily město i o víkendech.

Jedna akce by měla město vyjít na třicet tisíc korun. „Pořádání akcí s sebou nese náklady, které není možné hradit z výnosů samotných trhů, proto nyní žádáme město o finanční podporu,“ dodal Buzek.

Rada města schválila uvolnit 150 tisíc korun, musí to ale ještě potvrdit zastupitelstvo.

Vizitka autora

 

Luboš Vrabec

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz.

 
Foto MML
 


 

Kam dál?

FILMOVÉ PREMIÉRY: Pochmurný týden! Můžete zajít na Mumii nebo...

středa, 7. června 2017, 11:50

Aktuální premiéry v Cinestaru vám letní úsměv na tváři příliš nevykouzlí. Ale i tak stojí za návštěvu!

Jablonec hostí taneční mistrovství republiky

úterý, 6. června 2017, 09:59

Už za tři dny se sjedou do Jablonce nad Nisou tanečníci ze všech koutů České republiky, aby zde na třech parketech, v mnoha...

PROGRAM: Rašovská pouť startuje už v pátek. Vystoupí Jakub Děkan i...

pondělí, 5. června 2017, 17:55

Další ročník Rašovské pouti klepe na dveře. Třídenní akce startuje už 9. června v 15:00, kdy se rozjedou všechny atrakce. Hlavní...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá. Nejlépe z hodnocení vycházejí stejně jako v předchozích letech gymnázia a základní školy. Na opačném konci žebříčku jsou odborné školy, přesto se jejich hodnocení od loňského roku mírně zlepšilo. Vyplynulo to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), které jeho výsledky poskytlo.

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.