Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Nejen vycpaná zvířata a zkameněliny. Muzeum láká na Vlněné pohádkové odpoledne

 
pondělí, 17. července 2017, 05:49

Pobočka českolipského muzea Památník K. H. Máchy v Doksech umožní návštěvníkům 22. 7. od 13 do 18 hodin nahlédnout do jednoho z nejstarších řemesel – zpracování vlny a její následné využití k výrobě oděvů.

Od ovečky až k ponožce, od surové vlny až po hotové produkty. Ukážeme tradiční zpracování a využití vlny. Představíme celý proces od vyčesání střiže na česačce, ručního spřádání vlákna na kolovratu, praní a pletení.“ láká muzeum.

Vlna ale neslouží pouze k výrobě nejrůznějších textilních oděvů, ale můžeme ji také využít ke zhotovení oděvních doplňků, hraček či ozdob. Návštěvníky tak čeká řada tvůrčích dílniček.

Od 15 hodin se můžete také těšit na pohádku Jak Martin s Barborkou vypluli na moře v podání divadla Koník.

Neváhejte navštívit i samotné muzeum v České Lípě, nabízí totiž nevšední zážitek v podobě „pavoukária“ s živými i preparovanými sklípkany. Celá expozice Svět hmyzu a pavoukovců je umístěná ve dvou místnostech a obsahuje zhruba 1500 exponátů. Pozornost návštěvníků upoutají například ukázky hmyzích staveb – hnízda vos a sršní, největší brouci či největší vosa světa. Najdeme zde také chráněné druhy hmyzu.

Českolipské muzeum sídlí od roku 1960 v augustiniánském klášteře, který založil roku 1627 Albrecht z Valdštejna. Areál se postupně rozrostl o další objekty. V muzeu tak najdete přírodovědnou, historickou, archeologickou a kovářskou expozici.

Návštěvníci muzea mohou také nahlédnout do přestěhované světničky z chalupy herce Vladimíra Menšíka, kterou míval v Horní Polici. Pobočky má muzeum v České Lípě (pobočka Šatlava), Doksech a Kravařích.

Napsal(a) Eliška Vitáčková | Foto Luboš Vrabec

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Tragická nehoda ve Vratislavicích. Žena...

  • Policie vyšetřuje od sobotního rána nález...

  • FOTO: Z koliby 4 Kameny zbylo jen ohořelé...

  • Veterinární správa zavřela výrobnu kebabu...

 
 

Kam dál?

Od Švejka až po Šíleného Maxe: Začala sezóna letních kin

neděle, 16. července 2017, 13:39

Milovníci promítaných filmů pod širým nebem si letos opět přijdou na své, letní kina totiž zahájila sezónu. Možností,...

TRAILER TÝDNE: Temná věž je opět o krok blíž

neděle, 16. července 2017, 06:00

Už jen měsíc a nějaký ten šušeň… Temná věž je na obzoru a je otázkou, zda se máme těšit, nebo se bát. Dle nového...

Hra o trůny: Tak už se konečně dočkáme

sobota, 15. července 2017, 03:37

Dlouho očekávaná premiéra sedmé série celosvětově oblíbeného seriálu Hra o trůny je konečně za dveřmi. Již na tuto...