Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Od Bacha ke Kabeláčovi. Varhanní podzim zavítá i do Hejnic

 
úterý, 10. října 2017, 05:59

Bachův varhanní podzim zavítá i do Hejnic: odpolední koncert renomovaného varhaníka Pavla Svobody se koná v sobotu 14. 10. od 14:30 hodin.

Pavel Svoboda je laureátem významných mezinárodních varhanních soutěží: Pražského jara a především soutěže Johanna Sebastiana Bacha v Lipsku. Program jeho hejnického koncertu představí milníky Bachovy varhanní tvorby. Okolo tohoto centra jsou poskládány dvě zajímavé vrstvy: jednak jihoněmecká a severoněmecká tvorba Bachovy doby, která mu mohla sloužit jako inspirační zdroj, a jednak velká skladba významného českého skladatele Miloslava Kabeláče. Tvorba tohoto autora poslední dobou zažívá zaslouženou pozornost a v dramaturgii koncertu tvoří přínosný český akcent. Varhany od české firmy Rieger v souznění s překrásným prostředím a klidem okolní přírody umocní prožitek tohoto kvalitního programu.

Pavel Svoboda spolupracuje se souborem Barocco sempre giovane, jako sólista vystupuje s orchestry, účinkuje na hudebních festivalech v ČR i v zahraničí. Je dramaturgem a uměleckým ředitelem Mezinárodního hudebního festivalu F. L. Věka a předsedou spolku PROVARHANY, který se zaměřuje se na ochranu historických varhan. Vydal CD „Historické varhany v Dobrušce 1727“ s tvorbou autorů Buxtehude, Muffat, Bach, Walther. Druhý díl “Historické varhany v Dobrušce 1904“ převážně se skladbami období německého romantismu vydala v roce 2016 společnost ARTA Records. Pedagogicky působí na Univerzitě Hradec Králové a je vedoucím Oddělení historicky poučené interpretace na HAMU v Praze.

Tématem letošního osmého ročníku festivalu Bachův varhanní podzim jsou „barokní dialogy“: dialogy mezi generacemi, mezi zeměmi a mezi žánry. Mladý, tvořivý a originální festival je místem, kde lze v září a říjnu nabít vnitřní baterie… nenechte si to ujít!

Hejnice jsou půvabné městečko 30 km vzdálené od Liberce. Doporučujeme jako cíl sobotního výletu!

Více info na www.bachuvpodzim.cz

Základní vstupné: 190,-, zlevněné vstupné (senioři 65+, děti 6-15 let, studenti – ISIC, ZTP): 150,-.

Předprodej na GoOut a v síti Ticketstream. Vstupenky budou v prodeji také na místě před koncertem. Místa nejsou číslována.

Říjnové koncerty festivalu:

1. 10. Nové město na Moravě, Brno Baroque Trio
4. 10. Brno, Hans Fagius (varhany)
5. 10. Olomouc, Petr Rajnoha (varhany)
7. 10. Jihlava, Barbara Lorenc (varhany)
8. 10. Doubravník, Jaroslav Tůma (varhany)
11. 10. Pardubice, Cristian Gutiérrez (barokní kytara)
12. 10. Zelená hora, Cristian Gutiérrez (barokní kytara)
13. 10. Zlín-Štípa, Pavel Černý (varhany)
14. 10. Hejnice, Pavel Svoboda (varhany)
15. 10. Brno, BaRock Quartet: Michal Žáček (saxofon), Boris Urbánek (klávesy), Petr Vavřík (baskytara), Zdeněk Kluka (bicí)
29. 10. Brno, Sofia Mavrogenidou (flétna), Barbara M. Willi (cembalo)

Tisková zpráva
 


 

Kam dál?

Liberecká přehrada se i přes sychravé počasí opět zaplní. Startuje...

pondělí, 9. října 2017, 15:57

Vyhřáté léto je za námi a do Libereckého kraje se vrací TULáci ze všech koutů republiku. Tuto událost oficiálně studenti oslaví...

FILMOVÉ PREMIÉRY: Velký sci-fi okamžik! Přichází pokračování...

sobota, 7. října 2017, 06:32

Tento týden by měla být návštěva Cinestaru takřka povinností. Blade Runner 2049 a Hora mezi námi jsou velmi ambiciózní snímky....

Říjnový Open Mic přinese propojení dvou hudebních světů. Připravte se...

středa, 4. října 2017, 15:22

Už tento pátek bude patřit sál v knihkupectví u Fryče říjnovému Open Micu, který je určen především začínajícím umělcům. Jako...

Temná návštěva z Petrohradu. Do Azylu dorazí tři ruské kapely

pondělí, 2. října 2017, 10:35

Fanoušci post rocku, sludge a ambientu mají jasno, úterní večer stráví v libereckém klubu Azyl, kam dorazí tři kapely z...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Nové budovy by se stavět neměly, lepší je využít ty současné. To je názor architekta Aarona Betskyho

Na Technickou univerzitu zavítal americký architekt Aaron Betsky. V rámci své přednášky a diskuze s titulem Architektura musí shořet se zaměřil i na výstavbu nových domů, komplexů a budov.

Vydatný déšť ve střední části ČR v úterý může rozvodnit řeky

Ve východní polovině Čech, Českomoravské vrchovině a v Jeseníkách bude v úterý vydatně pršet, hladiny tamních řek mohou místy dosáhnout prvního povodňového stupně, v povodí Chrudimky ojediněle i druhého stupně.

Více života, méně aut. Tak vypadají vize nového náměstí v Budějcích

Budějcké náměstí je největší okružní křižovatkou ve městě. Podle odhadů si tudy mnoho aut denně jen krátí cestu. Jak by vypadalo, kdyby se doprava na něm jen částečně omezila, přidaly by se pěší zóny, místa k posezení a více zeleně? Podívejte se sami.