Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V rozšířeném vydání vychází kniha o podivínovi z Jizerských hor

 
sobota, 21. října 2017, 14:09

V rozšířeném vydání vychází kniha o svérázné postavě Jizerských hor Gustavu Ginzelovi. Známý cestovatel a pábitel se dostal do povědomí veřejnosti zejména jako majitel Hnojového domu na Jizerce v Jizerských horách, který až do požáru v roce 1995 každoročně navštěvovaly tisíce turistů.

Kniha nazvaná "Podivín, který okrášlil svět" ukazuje široce rozmáchlého Gustava Ginzela v celé jeho velikosti, ale někdy i malosti. "Prvního vydání Podívína se prodalo 2500 kusů. Zdálo se mi ale, že ještě několik lidí může o Ginzelovi mnoho říci, a tak jsem první vydání oživil jejich pozoruhodnými vzpomínkami a knížku rozšířil," uvedl autor, liberecký novinář v důchodu Jan Šebelka. Rozšířené vydání přináší i množství nových historek či fotografií.

Šebelkovi na podzim vychází ještě jedna kniha, detektivní román Ctihodní řezníci. Základem se pro ni staly dvě vraždy, jež vyšetřovali policisté v Liberci před nějakými 20 až 25 lety. Šlo o nájemnou vraždu balkánského vyděrače u Valdštejnských domků a zastřelení majitele jatek ve Vratislavicích. "K oběti jsme v jednom případě přijeli s fotografem dřív než policisté," zavzpomínal Šebelka. Kriminalisté ani v jednom případě tehdy pachatele neusvědčili.

Šebelka se po technické stránce podílel i na vydání ještě jedné knihy, která se na podzim objeví na pultech knihkupectví. Jejím autorem je jiný liberecký novinář a bývalý redaktor Miloslav Lubas. Knihu nazvanou Pepouchova řecká dovolená ilustroval kreslíř Petr Urban, který v knížce navíc vystupuje jako jedna z postav. Lubasova humorně laděná kniha vyšla pět let po autobiografickém románu o vojně za vlády komunistického prezidenta Gustáva Husáka "Janovice nikdy více, lepší kouli do palice". Pepouchova řecká dovolená je o obyčejných i neobyčejných dobrodružstvích, jaká zažívají české rodiny při dovolených u moře, ale také o vážnějších věcech - například o rozmarech českých miliardářů nebo uprchlické krizi. "A také o tom, že ledničky jsou dnes mnohdy chytřejší než Evropská unie," uvedl Lubas.

Napsal(a) ČTK | Foto By The original uploader was AHZ at German Wikipedia (self work) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/)], via Wikimedia Commons
 


 

Kam dál?

Slavná verneovka Tajuplný ostrov na prknech libereckého divadla....

pátek, 20. října 2017, 09:07

Divadlo F. X. Šaldy nastudovalo slavnou verneovku Tajuplný ostrov. Dramatizace byla připravena přímo pro liberecký soubor a role...

Projekt na rekonstrukci Varšavy se zadrhl. Jasno má být až v květnu...

čtvrtek, 19. října 2017, 09:58

Dva roky budou čekat lidé z kina Varšava na to, zda jejich projekt na obnovu kina dostane zelenou. I když ho podali už loni na...

Šimpanzi z liberecké zoo malovali obrazy. Uvidí je lidé ve Frýdlantu

úterý, 17. října 2017, 08:51

Tři desítky maleb od šesti šimpanzů, kteří žili nebo stále žijí v liberecké zoologické zahradě, uvidí jako první návštěvníci...

Je skutečně naše společnost opuštěná? Erik Tabery bude debatovat s...

středa, 11. října 2017, 07:52

Knihkupectví Fryč si pro Liberečany připravilo další zajímavý autorský večer. Tentokrát jste zváni na povídání s Erikem Taberym,...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Nové budovy by se stavět neměly, lepší je využít ty současné. To je názor architekta Aarona Betskyho

Na Technickou univerzitu zavítal americký architekt Aaron Betsky. V rámci své přednášky a diskuze s titulem Architektura musí shořet se zaměřil i na výstavbu nových domů, komplexů a budov.

Vydatný déšť ve střední části ČR v úterý může rozvodnit řeky

Ve východní polovině Čech, Českomoravské vrchovině a v Jeseníkách bude v úterý vydatně pršet, hladiny tamních řek mohou místy dosáhnout prvního povodňového stupně, v povodí Chrudimky ojediněle i druhého stupně.

Více života, méně aut. Tak vypadají vize nového náměstí v Budějcích

Budějcké náměstí je největší okružní křižovatkou ve městě. Podle odhadů si tudy mnoho aut denně jen krátí cestu. Jak by vypadalo, kdyby se doprava na něm jen částečně omezila, přidaly by se pěší zóny, místa k posezení a více zeleně? Podívejte se sami.