Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

LIBERECKÝ VÝBĚR: Děje se v lednu v Liberci vůbec něco jiného než plesy? Budete se možná divit, ale ano

 
pátek, 5. ledna 2018, 12:59

Po měsíci vám ve spolupráci s blogem jizerské *ticho opět přináším výběr toho nejzajímavějšího, co se v Liberci a jeho okolí v nejbližší době bude dít a co by rozhodně nemělo ujít vaší pozornosti. Leden se už tradičně kromě začátku plesové sezóny nese také na vlně odvážných novoročních osobních předsevzetí.

Proto ti, kteří to myslí se svým tělem jen trochu upřímně, mají ve svém kalendáři jistě pěkně výrazně zatrhnutý už tento pátek a sobotu, kdy se v Bedřichově koná noční závod v běhu na lyžích Night Light Marathon. Vybrat si můžete hned mezi třemi různě dlouhými okruhy (10, 17,5 a 28 km), takže nemusí mít strach ani ti, kteří si to se svým novoročním závazkem začali už mezitím rozmýšlet.

Pěkný les na vás ale nemusí čekat jenom v Jizerských horách, na Tři krále se můžete na Papíráku před Stereem přičinit o to, aby podobně pěkný les z použitých vánočních stromků vyrostl i v samém centru Liberce (Xmas Forest Kindergarten). Vzhledem k tomu, že z nějakého důvodu se v naší historii všechny zásadní věci dějí vždy v letech s osmičkou na konci, čeká nás letos spousta významných výročí. Jedno z nich si můžete připomenout 10. ledna na vernisáži výstavy Československé legie ve Francii 1918, která se koná v Krajské vědecké knihovně. Vzhledem k tomu, že leden je měsíc plesů, bylo by trapné tvářit se, že neexistují, proto za všechny vybíráme ten nejlepší, a to Divadelní ples DFXŠ 2018, na kterém se v sobotu 13. ledna můžete utancovat a ukalit až do naprostého bezvědomí.

K tanci a poslechu hraje Big ‘O‘ Band. Bude to jediné vystoupení tohoto výjimečného orchestru v této plesové sezóně. Nevěříte? Děláte správně. Jizerská 50 klepe pomalu, ale jistě na dveře, ale do půlky února je přece jen ještě pořád hodně daleko, takže všichni nedočkavci jistě vezmou za vděk výstavu SKOL!!!, jejíž vernisáž proběhne v Oblastní galerii Liberec ve čtvrtek 18. ledna. Těšit se můžete na díla významných českých autorů, která se nechala inspirovat historií, atmosférou a děním kolem slavného závodu. Mezi vystavujícími se objeví např. také Milan Cais nebo David Vávra.

Ve stejný den můžete do Knihkupectví a antikvariát Fryč zajít na představení knihy Svět tramvají Erwina Cettinea: Liberec a Jablonec nad Nisou. Povinnost nejen pro všechny tramvajové nadšence a milovníky historie obou měst. Kdo si myslí, že v lednu si většina klubů v Liberci dala pauzu, není úplně tak daleko od pravdy, každopádně pár akcí, které spolehlivě rozpohybují vaše tělo, se přece jen bude konat. To platí zcela jistě o Bastl Instruments / Lesson 04 ve Výzkumáku (19/1) nebo nové techno noci Teleskop, kterou začíná pořádat Skaph ve klubu 11th (26/1).

Milovníci chytrých rýmů a hip hopových beatů se už jistě těší na sobotu 20. ledna, kdy v Jablonci Na Rampě vystoupí legendární – můžu to říct? Myslím, že jo – Prago Union. Konec měsíce zakončíme víc než velkolepě – na oslavách pátých narozenin Bunkru (27/1). Čeká vás spousta milých věcí, třeba vystoupení miláčků libereckého publika Hitfakers. Víno poteče jistě proudem!

Napsal(a) Petr Vondřich/jizerské *ticho | Foto Jizerská 50

Kam dál?

FOTO: Před koncem roku mladí interpreti opět rozezněli arénu

pátek, 29. prosince 2017, 09:27

Po úspěšném prvním ročníku Liberec Jede! se mladí hudebníci opět 28. prosince ukázali v liberecké Home Credit aréně s ještě...

Elektronické varhany na liberecké radnici budou mít koncertní premiéru

čtvrtek, 28. prosince 2017, 12:23

Obřadní síň liberecké radnice se pyšní skvělou akustikou a od listopadu 2017 také lepším zvukem varhan. Původní píšťalové varhany...

Před 37 lety měl premiéru pohádkový seriál Arabela

pondělí, 25. prosince 2017, 11:30

Pohádkový seriál Arabela, jehož první díl začala Československá televize vysílat o Vánocích před 37 lety, 25. prosince 1980,...

ANKETA: Šest pohádkových klasik, díky kterým poznáte, že Vánoce jsou...

neděle, 24. prosince 2017, 10:43

Vánoční stromeček, zabalené dárky, vůně cukroví a koledy znějící všude kolem. Všechny tyto věci už máte a vnímáte, ale stále...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • VIDEO: Půlnoční překvapení na maturiťáku....

  • Bude se měřit. Policisté chystají manévry,...

  • Policie zasahovala v libereckém dopravním...

  • Kauza dopravní podnik: Policie obvinila...

 
 

O čem píše Drbna.cz

KSČM nadále povede Filip, ve druhém kole volby porazil Skálu

Komunistickou stranu Čech a Moravy nadále povede Vojtěch Filip. Ve druhém kole tajné volby mu delegáti dnešního sjezdu KSČM V Nymburku dali přednost před stranickým místopředsedou Josefem Skálou. Filipa volilo 165 delegátů. Skála obdržel 145 hlasů. Po úvodních projevech Filipa a prezidenta Miloše Zemana se sjezd koná za zavřenými dveřmi. Proti Zemanově účasti na sjezdu protestovaly v Nymburku stovky lidí.

Zeman označil na sjezdu KSČM Vítězný únor za prohraný únor

Prezident Miloš Zeman dnes na sjezdu KSČM připomenul oběti minulého režimu a takzvaný Vítězný únor v roce 1948, který vedl k nástupu komunistů k totalitní moci, označil za prohraný únor. Před závěrem svého vystoupení krátce zmínil nynější vyjednávání o vládě hnutí ANO s ČSSD s tolerancí KSČM. Zeman nabádal, aby strana nepromarnila příležitost a nekladla si přemrštěné podmínky. Zemanův příjezd na sjezd komunistů provázely protesty.

Nejlevnější německý salám je kvalitnější než český

Časopis dTest přinesl srovnání levných potravin z Německa, Rakouska, Slovenska, Polska a Česka. Cílem testu bylo poukázat na rozdílnou kvalitu chlazených a mrazených výrobků, které jsou v dané kategorii nejlevnější. Předmětem srovnání byl točený a měkký salám, silné párky, rybí prsty, lahůdkový salát, jahodový jogurt a kysané zelí. Německé produkty prodávané za podobnou měrnou cenu obsadily v porovnání kvality dvakrát první místo. České zboží se svou kvalitou nestalo vítězem ani jednou, obsadilo však třikrát příčku poslední.