Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

FILMOVÉ PREMIÉRY: Zmenšování aneb jak se stát boháčem přes noc

 
sobota, 13. ledna 2018, 09:13

Zmenšování řeší otázku přelidnění kuriózním způsobem. Snímek o Churchillovi k nám dorazil od filmařů z Velké Británie. A zdá se, že ho natočili dobře.

Nejtemnější hodina

Osud západní Evropy v prvních dnech druhé světové války závisí na nově jmenovaném britském premiérovi Winstonu Churchullovi. Ten se musí rozhodnout, zda bude vyjednávat s Hitlerem, nebo proti němu bojovat za ideály, samostatnost a svobodu národa. Nacisté se nezadržtelně přibližují a hrozba invaze je na bezprostřední. Churchill se ocitá v nelehké situaci. Kromě toho, že veřejnost je naprosto nepřipravená, král se k celé situaci staví skepticky a premiérovi hází klacky pod nohy jeho vlastní politická strana, která brojí proti němu. Churchill tak zažívá svou nejtemnější hodinku.

U válečných filmů je už téměř pravidlem, že pocházejí z dílny amerických filmařů. Snímek o Churchillovi samozřejmě natočili ve Velké Británii. A zdá se, že ho natočili dobře. Jestli je to díky práci filmařů nebo kvůli velikosti nejznámějšího britského premiéra 20. století, můžete zhodnotit sami. Výbornému hodnocení nejspíš mohl napomoci i výborný Gary Oldman, který je jako Winston Churchill k nepoznání.

Zmenšování

Hrozící přelidnění planety s sebou přináší různé možnosti řešení problému. Jednu z nich, zmenšování, vymysleli norští vědci. Malí lidé nezaberou tolik místa a také méně snědí. Taková svíčková se šesti by nasytila celou vesnici. Paráda!

Manželský pár nadchne myšlenka nechat se zmenšit do velikosti panenky Barbie a nechat se přestěhovat do městečka pro mini-lidi, kde by se z nich stali boháči, protože jejich dosavadní život je nudný. Jejich fádní byt, a ne příliš dobré finanční podmínky jejich rozhodování uspíší. Manželé se rozhodnou pro miniaturizaci, ale když se Paul Safrank (Matt Damon) probudí po nezbytné narkóze, zjistí, že jeho žena z celého projektu vycouvala. On však zjišťuje, že v malém světě se dají dělat velké věci. V jednom týdnu pak zažije víc než za celý svůj život. Co k tomu říct? Její smůla.

Napsal(a) Nikola Franková

Štítky film, kino, premiéra, CineStar,

Kam dál?

FOTO: Před koncem roku mladí interpreti opět rozezněli arénu

pátek, 29. prosince 2017, 09:27

Po úspěšném prvním ročníku Liberec Jede! se mladí hudebníci opět 28. prosince ukázali v liberecké Home Credit aréně s ještě...

Elektronické varhany na liberecké radnici budou mít koncertní premiéru

čtvrtek, 28. prosince 2017, 12:23

Obřadní síň liberecké radnice se pyšní skvělou akustikou a od listopadu 2017 také lepším zvukem varhan. Původní píšťalové varhany...

Před 37 lety měl premiéru pohádkový seriál Arabela

pondělí, 25. prosince 2017, 11:30

Pohádkový seriál Arabela, jehož první díl začala Československá televize vysílat o Vánocích před 37 lety, 25. prosince 1980,...

ANKETA: Šest pohádkových klasik, díky kterým poznáte, že Vánoce jsou...

neděle, 24. prosince 2017, 10:43

Vánoční stromeček, zabalené dárky, vůně cukroví a koledy znějící všude kolem. Všechny tyto věci už máte a vnímáte, ale stále...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • VIDEO: Půlnoční překvapení na maturiťáku....

  • Bude se měřit. Policisté chystají manévry,...

  • Policie zasahovala v libereckém dopravním...

  • Kauza dopravní podnik: Policie obvinila...

 
 

O čem píše Drbna.cz

KSČM nadále povede Filip, ve druhém kole volby porazil Skálu

Komunistickou stranu Čech a Moravy nadále povede Vojtěch Filip. Ve druhém kole tajné volby mu delegáti dnešního sjezdu KSČM V Nymburku dali přednost před stranickým místopředsedou Josefem Skálou. Filipa volilo 165 delegátů. Skála obdržel 145 hlasů. Po úvodních projevech Filipa a prezidenta Miloše Zemana se sjezd koná za zavřenými dveřmi. Proti Zemanově účasti na sjezdu protestovaly v Nymburku stovky lidí.

Zeman označil na sjezdu KSČM Vítězný únor za prohraný únor

Prezident Miloš Zeman dnes na sjezdu KSČM připomenul oběti minulého režimu a takzvaný Vítězný únor v roce 1948, který vedl k nástupu komunistů k totalitní moci, označil za prohraný únor. Před závěrem svého vystoupení krátce zmínil nynější vyjednávání o vládě hnutí ANO s ČSSD s tolerancí KSČM. Zeman nabádal, aby strana nepromarnila příležitost a nekladla si přemrštěné podmínky. Zemanův příjezd na sjezd komunistů provázely protesty.

Nejlevnější německý salám je kvalitnější než český

Časopis dTest přinesl srovnání levných potravin z Německa, Rakouska, Slovenska, Polska a Česka. Cílem testu bylo poukázat na rozdílnou kvalitu chlazených a mrazených výrobků, které jsou v dané kategorii nejlevnější. Předmětem srovnání byl točený a měkký salám, silné párky, rybí prsty, lahůdkový salát, jahodový jogurt a kysané zelí. Německé produkty prodávané za podobnou měrnou cenu obsadily v porovnání kvality dvakrát první místo. České zboží se svou kvalitou nestalo vítězem ani jednou, obsadilo však třikrát příčku poslední.