Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FILMOVÉ PREMIÉRY: Zmenšování aneb jak se stát boháčem přes noc

 
sobota, 13. ledna 2018, 09:13

Zmenšování řeší otázku přelidnění kuriózním způsobem. Snímek o Churchillovi k nám dorazil od filmařů z Velké Británie. A zdá se, že ho natočili dobře.

Nejtemnější hodina

Osud západní Evropy v prvních dnech druhé světové války závisí na nově jmenovaném britském premiérovi Winstonu Churchullovi. Ten se musí rozhodnout, zda bude vyjednávat s Hitlerem, nebo proti němu bojovat za ideály, samostatnost a svobodu národa. Nacisté se nezadržtelně přibližují a hrozba invaze je na bezprostřední. Churchill se ocitá v nelehké situaci. Kromě toho, že veřejnost je naprosto nepřipravená, král se k celé situaci staví skepticky a premiérovi hází klacky pod nohy jeho vlastní politická strana, která brojí proti němu. Churchill tak zažívá svou nejtemnější hodinku.

U válečných filmů je už téměř pravidlem, že pocházejí z dílny amerických filmařů. Snímek o Churchillovi samozřejmě natočili ve Velké Británii. A zdá se, že ho natočili dobře. Jestli je to díky práci filmařů nebo kvůli velikosti nejznámějšího britského premiéra 20. století, můžete zhodnotit sami. Výbornému hodnocení nejspíš mohl napomoci i výborný Gary Oldman, který je jako Winston Churchill k nepoznání.

Zmenšování

Hrozící přelidnění planety s sebou přináší různé možnosti řešení problému. Jednu z nich, zmenšování, vymysleli norští vědci. Malí lidé nezaberou tolik místa a také méně snědí. Taková svíčková se šesti by nasytila celou vesnici. Paráda!

Manželský pár nadchne myšlenka nechat se zmenšit do velikosti panenky Barbie a nechat se přestěhovat do městečka pro mini-lidi, kde by se z nich stali boháči, protože jejich dosavadní život je nudný. Jejich fádní byt, a ne příliš dobré finanční podmínky jejich rozhodování uspíší. Manželé se rozhodnou pro miniaturizaci, ale když se Paul Safrank (Matt Damon) probudí po nezbytné narkóze, zjistí, že jeho žena z celého projektu vycouvala. On však zjišťuje, že v malém světě se dají dělat velké věci. V jednom týdnu pak zažije víc než za celý svůj život. Co k tomu říct? Její smůla.

Napsal(a) Nikola Franková

Štítky film, kino, premiéra, CineStar,

 


 

Kam dál?

FOTO: Před koncem roku mladí interpreti opět rozezněli arénu

pátek, 29. prosince 2017, 09:27

Po úspěšném prvním ročníku Liberec Jede! se mladí hudebníci opět 28. prosince ukázali v liberecké Home Credit aréně s ještě...

Elektronické varhany na liberecké radnici budou mít koncertní premiéru

čtvrtek, 28. prosince 2017, 12:23

Obřadní síň liberecké radnice se pyšní skvělou akustikou a od listopadu 2017 také lepším zvukem varhan. Původní píšťalové varhany...

Před 37 lety měl premiéru pohádkový seriál Arabela

pondělí, 25. prosince 2017, 11:30

Pohádkový seriál Arabela, jehož první díl začala Československá televize vysílat o Vánocích před 37 lety, 25. prosince 1980,...

ANKETA: Šest pohádkových klasik, díky kterým poznáte, že Vánoce jsou...

neděle, 24. prosince 2017, 10:43

Vánoční stromeček, zabalené dárky, vůně cukroví a koledy znějící všude kolem. Všechny tyto věci už máte a vnímáte, ale stále...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Kdosi vyhodil na ulici novopečenou psí...

  • VIDEO: U Raspenavy hoří několik hektarů...

  • Město zničilo bezdomovcům lesní ubytování,...

  • Zdrogovaný Polák ujížděl policistům. Luxusní...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Hamáček: O důvěře v další členy vedení ČSSD by se hlasovat nemělo

Předseda ČSSD a vicepremiér Jan Hamáček nechce, aby širší vedení sociální demokracie ČSSD hlasovalo o důvěrách v jednotlivé členy nejužšího stranického vedení. Sám ale členy ústředního výkonného výboru, kteří se dnes sešli v Hradci Králové, po neúspěchu v senátních a komunálních volbách o důvěru požádá. Předpokládá se, že ji dostane.

Širší vedení ČSSD v Hradci hodnotí volby, Hamáček pravděpodobně požádá o důvěru

Sociální demokracii čeká v sobotu jednání širšího vedení, které určí další směřování vládní strany před březnovým volebním sjezdem. Předseda ČSSD a vicepremiér Jan Hamáček se chystá požádat ústřední výkonný výbor o důvěru po komunálních a senátních volbách, které dopadly pro ČSSD neúspěchem. Není vyloučeno, že straníci v Hradci Králové přijdou i s dalšími návrhy řešení, o kterých se pak bude hlasovat.

Ministerstvo chce úplně zakázat vystupování zvířat v cirkusech. Přijedu se lvy na Václavák, vzkazuje Berousek

Ministerstvo zemědělství (MZe) navrhuje úplný zákaz vystupování a drezury zvířat v cirkusech. Obsahuje to novela zákona na ochranu zvířat proti týrání, jež prošla meziresortním připomínkovým řízením. Před necelými dvěma týdny předali aktivisté resortu petici proti chovu volně žijících zvířat v cirkusech, pod kterou se podepsalo 14 tisíc lidí.