Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FILMOVÉ PREMIÉRY: Zmenšování aneb jak se stát boháčem přes noc

 
sobota, 13. ledna 2018, 09:13

Zmenšování řeší otázku přelidnění kuriózním způsobem. Snímek o Churchillovi k nám dorazil od filmařů z Velké Británie. A zdá se, že ho natočili dobře.

Nejtemnější hodina

Osud západní Evropy v prvních dnech druhé světové války závisí na nově jmenovaném britském premiérovi Winstonu Churchullovi. Ten se musí rozhodnout, zda bude vyjednávat s Hitlerem, nebo proti němu bojovat za ideály, samostatnost a svobodu národa. Nacisté se nezadržtelně přibližují a hrozba invaze je na bezprostřední. Churchill se ocitá v nelehké situaci. Kromě toho, že veřejnost je naprosto nepřipravená, král se k celé situaci staví skepticky a premiérovi hází klacky pod nohy jeho vlastní politická strana, která brojí proti němu. Churchill tak zažívá svou nejtemnější hodinku.

U válečných filmů je už téměř pravidlem, že pocházejí z dílny amerických filmařů. Snímek o Churchillovi samozřejmě natočili ve Velké Británii. A zdá se, že ho natočili dobře. Jestli je to díky práci filmařů nebo kvůli velikosti nejznámějšího britského premiéra 20. století, můžete zhodnotit sami. Výbornému hodnocení nejspíš mohl napomoci i výborný Gary Oldman, který je jako Winston Churchill k nepoznání.

Zmenšování

Hrozící přelidnění planety s sebou přináší různé možnosti řešení problému. Jednu z nich, zmenšování, vymysleli norští vědci. Malí lidé nezaberou tolik místa a také méně snědí. Taková svíčková se šesti by nasytila celou vesnici. Paráda!

Manželský pár nadchne myšlenka nechat se zmenšit do velikosti panenky Barbie a nechat se přestěhovat do městečka pro mini-lidi, kde by se z nich stali boháči, protože jejich dosavadní život je nudný. Jejich fádní byt, a ne příliš dobré finanční podmínky jejich rozhodování uspíší. Manželé se rozhodnou pro miniaturizaci, ale když se Paul Safrank (Matt Damon) probudí po nezbytné narkóze, zjistí, že jeho žena z celého projektu vycouvala. On však zjišťuje, že v malém světě se dají dělat velké věci. V jednom týdnu pak zažije víc než za celý svůj život. Co k tomu říct? Její smůla.

Napsal(a) Nikola Franková

Štítky film, kino, premiéra, CineStar,

 


 

Kam dál?

FOTO: Před koncem roku mladí interpreti opět rozezněli arénu

pátek, 29. prosince 2017, 09:27

Po úspěšném prvním ročníku Liberec Jede! se mladí hudebníci opět 28. prosince ukázali v liberecké Home Credit aréně s ještě...

Elektronické varhany na liberecké radnici budou mít koncertní premiéru

čtvrtek, 28. prosince 2017, 12:23

Obřadní síň liberecké radnice se pyšní skvělou akustikou a od listopadu 2017 také lepším zvukem varhan. Původní píšťalové varhany...

Před 37 lety měl premiéru pohádkový seriál Arabela

pondělí, 25. prosince 2017, 11:30

Pohádkový seriál Arabela, jehož první díl začala Československá televize vysílat o Vánocích před 37 lety, 25. prosince 1980,...

ANKETA: Šest pohádkových klasik, díky kterým poznáte, že Vánoce jsou...

neděle, 24. prosince 2017, 10:43

Vánoční stromeček, zabalené dárky, vůně cukroví a koledy znějící všude kolem. Všechny tyto věci už máte a vnímáte, ale stále...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Směnárnice z Revoluční vydala omylem desítky...

  • Řidička srazila motorkáře, ten s těžkým...

  • V objednané zásilce mu omylem dorazil také...

  • Mladík na drogách okusoval v libereckém...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Krčál svou rezignací zvolil podle Babiše jediné možné řešení

Rezignace ministra práce a sociálních věcí Petra Krčála (ČSSD) byla jediným možným řešením situace kolem podezření z plagiátorství v Krčálově bakalářské práci. České televizi to řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Výběr nástupce nechává na sociální demokracii. V případě Jany Maláčové (ČSSD), kterou mu navrhuje šéf ČSSD Jan Hamáček, označil za pozitivní její studium v zahraničí.

Odhalte triky a fígle realitních kanceláří včas

Některé realitní kanceláře a makléři používají nejrůznější triky, před kterými je třeba spotřebitele důrazně varovat. Role „realitek“ je zprostředkovatelská, obvykle se starají o vzájemnou komunikaci budoucích smluvních stran, zajišťují inzerci, organizují prohlídky nemovitostí i podpisy smluv. Leckdy nabízejí úschovu peněz, jednání s úřady nebo přípravu smluv. Na co si při tom všem dávat pozor?

Šéf ČD: Společné jízdné by měl nastavovat stát, ne dopravci

Pravidla a systém společných jízdenek v železniční dopravě by měl podle generálního ředitele Českých drah (ČD) Pavla Krtka nastavovat na celostátní úrovni stát. Případná dohoda dopravců o vzájemném uznávání jízdenek by podle něj mohla být hodnocena jako kartelové jednání. Šéf ČD to řekl v rozhovoru. Komplikace při uznávání jízdenek jiných dopravců vyčítá současnému vedení státního dopravce ministr dopravy Dan Ťok (za ANO).