Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Muzejní noc se vrátí do první republiky. Připomene osmičkový rok založení Československa

 
čtvrtek, 17. května 2018, 10:41

Páteční večer bude opět patřit oblíbené akci Muzejní noc pod Ještědem. Několik kulturních institucí se otevře návštěvníkům a připraven je i hodně zajímavý doprovodný program. Hlavní centrum akce bude v Liberci mezi galerií a muzeem, v Jablonci zase u Muzea skla a bižuterie.

Kromě tradičních nočních prohlídek muzeí a galerie se návštěvníci mohou těšit na večer plný tance, zpěvu a dobového občerstvení. Chybět nebudou ani atrakce a oblíbené výtvarné dílny pro děti. Program Muzejní noci pod Ještědem zaujme všechny věkové a sociální skupiny.

Muzea a galerie se otevřou v osmnáct hodin. „Jako každý rok, máme i letos společné téma Muzejní noci pod Ještědem. Je jím první republika a odkazujeme tím k osmičkovým výročím, jež si letos mohutně připomínáme,“ řekla koordinátorka programu Petra Kašková.

Lampionová stezka pro děti

Program nabídne návštěvníkům kromě komentovaných prohlídek vedených odborníky také lampionové výtvarné dílny. „Vlastnoruční výrobky si děti mohou hned vyzkoušet na lampionové stezce v muzejním parku,“ dodala Kašková.

Muzejní noc pod Ještědem

Kompletní program najdete tady

Severočeské muzeum bude letos kvůli rekonstrukci uzavřené, zpřístupněná zůstane pouze věž. „Muzeum svůj program přesune před budovu, kde bude mít stánek také iQLANDIA s prvorepublikovými aktivitami,“ podotkla koordinátorka.

Ve Vítězné ulici bude tradičně pódium, na kterém se odehraje další program včetně vystoupení mažoretek, módní přehlídka i další hudební vystoupení.

Program včetně komentovaných prohlídek a dětské dílny si přichystal také areál Rodného domu Ferdinanda Porscheho ve Vratislavicích nad Nisou. Otevřená bude rovněž Kavárna v Rodném domě s degustací vín a stylovým občerstvení z doby první republiky. Automuzeum Vratislavice nabízí komentované prohlídky unikátních exponátů nebo ochutnávku piv pivovaru Konrád.

Výuka stepu či swingu

Muzeum skla a bižuterie a Dům manželů Scheybalových nabízí stylový venkovní program v podobě dobových hudebních i tanečních vystoupení včetně výuky stepu či swingu. „Chybět nebudou komentované prohlídky, fotokoutek ani tvůrčí dílna pro děti,“ řekla Kašková.

Celý program pak v Liberci o půlnoci zakončí ohnivá show.

Vizitka autora

 

Luboš Vrabec

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz.

 
Foto Liberecký kraj
 


 

Kam dál?

FOTO: V centru to žilo, může za to Lenny a N.O.H.A.

neděle, 13. května 2018, 18:25

Je za námi již druhý ročník Majálesu, který předčil veškerá očekávání. Návštěvníci si mohli v sobotním programu užít fantastickou...

FOTO: První den Majálesu byl nabitý, v sobotu zahraje N.O.H.A nebo...

sobota, 12. května 2018, 10:57

Včera se v Budyšínském parku opravdu žilo. Vystoupili jak indie skupiny, tak i dobře známý Paulie Garand s jeho skupinou. Po něm...

Zchátralý liberecký amfiteátr nečeká žádná změna. Město nezískalo...

pátek, 11. května 2018, 13:54

Liberec nemůže dělat nic s přírodním amfiteátrem, který se nachází na jeho okraji. Město mělo v plánu z něj udělat parkoviště...

FOTO, VIDEO: Liebiegova Victoria je zpět. První auto v českých zemích...

čtvrtek, 10. května 2018, 17:26

Byl prvním člověkem, který se v českých zemích naučil řídit auto. A také prvním, kdo tady takové auto měl. Theodor von Liebieg s...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Realitní makléři zřejmě budou muset mít potřebnou kvalifikaci

Realitní makléři zřejmě budou muset mít v budoucnu vysokoškolské vzdělání nebo potřebnou kvalifikaci. Vláda schválila návrh novely zákona, která mění dosavadní volnou živnost realitního makléře na živnost vázanou s požadavky na odbornou kvalifikaci. Informoval o tom tiskový odbor vlády. Realitní kanceláře vesměs vítají, že se podle nich tolik potřebná regulace vůbec přichystala. Mají však řadu výhrad.

Desítky tisíc aut se dál valí přes Olbramovice. ŘSD chybí čtyři tisíce metrů čtverečných pozemků pro stavbu obchvatu

Stavba obchvatu Olbramovic se protáhne, otázkou zůstává o kolik měsíců. Realizace projektu poblíž Čapího hnízda fakticky začala, dělníci ale zatím nemohou „kopnout“ do země. Ne všechny pozemky, přes které by měl vést obchvat, jsou vykoupeny.

Čínská ekonomika rostla loni nejpomaleji za 28 let

Čínská ekonomika v loňském roce rostla jen o 6,6 procenta, což byl nejnižší růst od roku 1990. Informovala o tom agentura Reuters. Nejnovější čísla, která odpovídají předchozím odhadům analytiků, zveřejnil dnes čínský statistický úřad. V roce 2017 činil růst čínského HDP 6,8 procenta.