Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Muzejní noc se vrátí do první republiky. Připomene osmičkový rok založení Československa

 
čtvrtek, 17. května 2018, 10:41

Páteční večer bude opět patřit oblíbené akci Muzejní noc pod Ještědem. Několik kulturních institucí se otevře návštěvníkům a připraven je i hodně zajímavý doprovodný program. Hlavní centrum akce bude v Liberci mezi galerií a muzeem, v Jablonci zase u Muzea skla a bižuterie.

Kromě tradičních nočních prohlídek muzeí a galerie se návštěvníci mohou těšit na večer plný tance, zpěvu a dobového občerstvení. Chybět nebudou ani atrakce a oblíbené výtvarné dílny pro děti. Program Muzejní noci pod Ještědem zaujme všechny věkové a sociální skupiny.

Muzea a galerie se otevřou v osmnáct hodin. „Jako každý rok, máme i letos společné téma Muzejní noci pod Ještědem. Je jím první republika a odkazujeme tím k osmičkovým výročím, jež si letos mohutně připomínáme,“ řekla koordinátorka programu Petra Kašková.

Lampionová stezka pro děti

Program nabídne návštěvníkům kromě komentovaných prohlídek vedených odborníky také lampionové výtvarné dílny. „Vlastnoruční výrobky si děti mohou hned vyzkoušet na lampionové stezce v muzejním parku,“ dodala Kašková.

Muzejní noc pod Ještědem

Kompletní program najdete tady

Severočeské muzeum bude letos kvůli rekonstrukci uzavřené, zpřístupněná zůstane pouze věž. „Muzeum svůj program přesune před budovu, kde bude mít stánek také iQLANDIA s prvorepublikovými aktivitami,“ podotkla koordinátorka.

Ve Vítězné ulici bude tradičně pódium, na kterém se odehraje další program včetně vystoupení mažoretek, módní přehlídka i další hudební vystoupení.

Program včetně komentovaných prohlídek a dětské dílny si přichystal také areál Rodného domu Ferdinanda Porscheho ve Vratislavicích nad Nisou. Otevřená bude rovněž Kavárna v Rodném domě s degustací vín a stylovým občerstvení z doby první republiky. Automuzeum Vratislavice nabízí komentované prohlídky unikátních exponátů nebo ochutnávku piv pivovaru Konrád.

Výuka stepu či swingu

Muzeum skla a bižuterie a Dům manželů Scheybalových nabízí stylový venkovní program v podobě dobových hudebních i tanečních vystoupení včetně výuky stepu či swingu. „Chybět nebudou komentované prohlídky, fotokoutek ani tvůrčí dílna pro děti,“ řekla Kašková.

Celý program pak v Liberci o půlnoci zakončí ohnivá show.

Vizitka autora

 

Luboš Vrabec

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz.

 
Foto Liberecký kraj
 


 

Kam dál?

FOTO: V centru to žilo, může za to Lenny a N.O.H.A.

neděle, 13. května 2018, 18:25

Je za námi již druhý ročník Majálesu, který předčil veškerá očekávání. Návštěvníci si mohli v sobotním programu užít fantastickou...

FOTO: První den Majálesu byl nabitý, v sobotu zahraje N.O.H.A nebo...

sobota, 12. května 2018, 10:57

Včera se v Budyšínském parku opravdu žilo. Vystoupili jak indie skupiny, tak i dobře známý Paulie Garand s jeho skupinou. Po něm...

Zchátralý liberecký amfiteátr nečeká žádná změna. Město nezískalo...

pátek, 11. května 2018, 13:54

Liberec nemůže dělat nic s přírodním amfiteátrem, který se nachází na jeho okraji. Město mělo v plánu z něj udělat parkoviště...

FOTO, VIDEO: Liebiegova Victoria je zpět. První auto v českých zemích...

čtvrtek, 10. května 2018, 17:26

Byl prvním člověkem, který se v českých zemích naučil řídit auto. A také prvním, kdo tady takové auto měl. Theodor von Liebieg s...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Kdosi vyhodil na ulici novopečenou psí...

  • Město zničilo bezdomovcům lesní ubytování,...

  • VIDEO: U Raspenavy hoří několik hektarů...

  • Zdrogovaný Polák ujížděl policistům. Luxusní...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Zeman omilostnil handicapovaného muže, který neplatil alimenty

Prezident Miloš Zeman udělil milost postiženému muži, který si měl odpykat rok vězení. Zároveň zastavil mužovo trestní stíhání vedené kvůli opakovanému zanedbání povinné výživy. Zdůraznil, že prezident svým rozhodnutím nijak neomlouvá neplatiče alimentů.

Znáte pravidla užívání parkovišť K+R? Ne každý je respektuje

Zkušenosti strážníků a policistů ukazují, že rodiče pravidla užívání parkovišť K+R před školami v naprosté většině nedodržují. Buď je neznají, nebo se chovají bezohledně k ostatním. V době před začátkem vyučování parkují na chodníku, ve druhých řadách, na přechodech pro chodce a podobně. Místo, aby děti pouze vyložili a odjeli, doprovází je do školy a někteří i čekají, až jim potomek zamává z okna.

Počet černých pasažérů v Praze klesá, pokutu za půlku využily tisíce lidí

Už 4 539 cestujících, kteří cestovali pražskou veřejnou dopravou bez platné jízdenky, využilo možnost snížit si pokutu za jízdu načerno o polovinu. Podmínkou je, že si zároveň koupí roční předplatní kupon za 3 650 korun. Pokuta za půlku funguje už rok, poprvé si o ni mohli říct cestující 23. října. Počet černých pasažérů v Praze podle prvních čísel letošního roku výrazně poklesl. Naopak zájem o roční kupony neustále roste.