Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Muzejní noc se vrátí do první republiky. Připomene osmičkový rok založení Československa

 
čtvrtek, 17. května 2018, 10:41

Páteční večer bude opět patřit oblíbené akci Muzejní noc pod Ještědem. Několik kulturních institucí se otevře návštěvníkům a připraven je i hodně zajímavý doprovodný program. Hlavní centrum akce bude v Liberci mezi galerií a muzeem, v Jablonci zase u Muzea skla a bižuterie.

Kromě tradičních nočních prohlídek muzeí a galerie se návštěvníci mohou těšit na večer plný tance, zpěvu a dobového občerstvení. Chybět nebudou ani atrakce a oblíbené výtvarné dílny pro děti. Program Muzejní noci pod Ještědem zaujme všechny věkové a sociální skupiny.

Muzea a galerie se otevřou v osmnáct hodin. „Jako každý rok, máme i letos společné téma Muzejní noci pod Ještědem. Je jím první republika a odkazujeme tím k osmičkovým výročím, jež si letos mohutně připomínáme,“ řekla koordinátorka programu Petra Kašková.

Lampionová stezka pro děti

Program nabídne návštěvníkům kromě komentovaných prohlídek vedených odborníky také lampionové výtvarné dílny. „Vlastnoruční výrobky si děti mohou hned vyzkoušet na lampionové stezce v muzejním parku,“ dodala Kašková.

Muzejní noc pod Ještědem

Kompletní program najdete tady

Severočeské muzeum bude letos kvůli rekonstrukci uzavřené, zpřístupněná zůstane pouze věž. „Muzeum svůj program přesune před budovu, kde bude mít stánek také iQLANDIA s prvorepublikovými aktivitami,“ podotkla koordinátorka.

Ve Vítězné ulici bude tradičně pódium, na kterém se odehraje další program včetně vystoupení mažoretek, módní přehlídka i další hudební vystoupení.

Program včetně komentovaných prohlídek a dětské dílny si přichystal také areál Rodného domu Ferdinanda Porscheho ve Vratislavicích nad Nisou. Otevřená bude rovněž Kavárna v Rodném domě s degustací vín a stylovým občerstvení z doby první republiky. Automuzeum Vratislavice nabízí komentované prohlídky unikátních exponátů nebo ochutnávku piv pivovaru Konrád.

Výuka stepu či swingu

Muzeum skla a bižuterie a Dům manželů Scheybalových nabízí stylový venkovní program v podobě dobových hudebních i tanečních vystoupení včetně výuky stepu či swingu. „Chybět nebudou komentované prohlídky, fotokoutek ani tvůrčí dílna pro děti,“ řekla Kašková.

Celý program pak v Liberci o půlnoci zakončí ohnivá show.

Vizitka autora

 

Luboš Vrabec

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz.

 
Foto Liberecký kraj

Kam dál?

FOTO: V centru to žilo, může za to Lenny a N.O.H.A.

neděle, 13. května 2018, 18:25

Je za námi již druhý ročník Majálesu, který předčil veškerá očekávání. Návštěvníci si mohli v sobotním programu užít fantastickou...

FOTO: První den Majálesu byl nabitý, v sobotu zahraje N.O.H.A nebo...

sobota, 12. května 2018, 10:57

Včera se v Budyšínském parku opravdu žilo. Vystoupili jak indie skupiny, tak i dobře známý Paulie Garand s jeho skupinou. Po něm...

FOTO, VIDEO: Liebiegova Victoria je zpět. První auto v českých zemích...

čtvrtek, 10. května 2018, 17:26

Byl prvním člověkem, který se v českých zemích naučil řídit auto. A také prvním, kdo tady takové auto měl. Theodor von Liebieg s...

V Pelechově sedm let vyráběli čtyřtunový skleněný sarkofág pro...

středa, 2. května 2018, 09:36

Téměř sedm let práce obnášela výroba skleněného objektu, který je součástí sarkofágu pro dánskou královskou rodinu. Čtyřtunové...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Měří, nebo neměří? V Liberci se opět řeší...

  • Policie zadržela dva mladíky. Distribuovali...

  • FOTO: Teknaři se po Czaroteku vydali na...

  • FOTO, VIDEO: NA Kunratické shořela stodola....

 
 

O čem píše Drbna.cz

Hnutí Slušní lidé podle politologa náleží k radikální pravici

Hnutí Slušní lidé lze podle politologa Miroslava Mareše řadit k radikální pravici, dosud ale není pevně ideologicky ukotvené. Jako vysloveně extremistické by zatím Mareš hnutí necharakterizoval, byť se v tomto kontextu objevilo v jedné ze zpráv ministerstva vnitra.

Miloš Zeman, Churchill a prezident s demencí

Miloš Zeman opět zaujal široké publikum svým projevem na pražském Žofíně. Protože se ale v poslední době český prezident hodně opakuje, jeho výroky mířené k médiím, komentátorům či Bakalovi nikoho nemohly překvapit.

Zloděj ukradl vepře. Policie pátrá po obou

Šedesátikilového vepříka, jehož domovem byl zábavní park Šťastná země v Karlovicích, někdo 22. května odcizil. Zvíře zaměstnanci naposledy viděli v úterý kolem sedmé hodiny večerní a podle policie je návrat prasátka velice nepravděpodobný.