Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Acháty pod mikroskopem? Nejen to nabízí semilské muzeum

 
pátek, 8. června 2018, 16:00

Až do konce prázdnin mají nejen děti možnost podívat se minerálům trochu víc na zoubek, a to prostřednictvím výstavy a naučných workshopů, které pořádá semilské muzeum.

Kouzlo zkamenělin a minerálů – nálezy z regionu, tak se jmenuje výstava, která je k vidění od 5. dubna do 31. srpna v Muzeu a Pojizerské galerii Semily.

Výstava, kde hrají prim kozákovské acháty, košťálovské pravěké ryby a novopacká zkamenělá dřeva, probíhá současně s kreativními workshopy. Ty jsou určeny jak pro děti, tak rodiče či dokonce školy. Děti se můžou těšit na kamenné skládačky, kreslení na břidlicovou tabuli, prohlížení minerálů pod mikroskopem nebo procházku světelnou jeskyní.

Hravé dílny nejen pro děti se konají každou sobotu a neděli od 13 do 16 hodin. Jinak je možné navštívit muzeum v červnu a září každý všední den od 9 do 16 hodin. O prázdninách pak bude otevírací doba prodloužena o hodinu, to znamená do 17 hodin.

Vizitka autora

 

Šárka Steinová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: steinova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz

 
Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Centrum Liberce se vrátí do historie. Je tu dvoudenní městský jarmark

pátek, 8. června 2018, 10:34

Dvoudenní jarmark proběhne ve dnech o víkendu před libereckou radnicí. K vidění budou nejrůznější představení a k případnému...

Novinka, která táhne: Plechovka fest se blíží a lístky mizí

pátek, 8. června 2018, 09:12

Už jste si vybrali „ten svůj“ letošní fesťák? Jedním z největších lákadel hudební sezóny v regionu je bezesporu cvikovská novinka...

Železnobrodský jarmark klepe na dveře. Co čeká návštěvníky letos?

pátek, 8. června 2018, 09:06

Město Železný Brod ožije k večeru v pátek 8. června. Už z dálky budou patrná světla pouťových atrakcí a vzduchem se bude linout...

Odstartoval festival pro dětské čtenáře. Najdete ho na třech místech

středa, 6. června 2018, 11:32

V Liberci dnes začal třídenní festival dětského čtenářství. Jde o 12. ročník akce dříve známé jako Veletrh dětské knihy. Letošní...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Premiér je překvapen. Čím víc peněz dáváme, tím jsou lidé nespokojenější, říká

Čím více peněz dala vláda do platů, investic nebo vědy a výzkumu, tím více jsou lidé nespokojenější, uvedl dnes k nedělnímu protivládnímu protestu na pražské Letné premiér Andrej Babiš (ANO). K demonstraci, která byla zřejmě největší od roku 1989, se Babiš vrátil na závěr svého dnešního projevu na Konferenci ekonomických diplomatů v Černínském paláci a vyjádřil v něm přesvědčení, že Česko se nikdy nemělo tak dobře jako nyní.

Penam v září zavře karvinskou pekárnu United Bakeries

Společnost Penam ze skupiny Agrofertu ke konci září zavře karvinskou pekárnu United Bakeries (UB), všem 57 zaměstnancům firma nabídla práci v Pekárně Ostrava - Martinov. Novinářům to dnes sdělil mluvčí Agrofertu Karel Hanzelka. Změna se podle něj nedotkne odběratelů a zákazníků UB. Penam dokončil fúzi s UB v tomto měsíci, Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) mu předtím přikázal prodat několik závodů. Zda se uzavření karvinské pekárny rozhodnutí ÚOHS týká, nechtěl Hanzelka komentovat.

Pořídit si auto podle svých představ nebylo nikdy jednodušší a rychlejší. Driveto Klub nabízí alternativu k „operákům“

O klasické pořizování automobilu je stále menší zájem. V kurzu jsou operativní leasingy, které ovšem zájemcům určují řadu striktně nastavených pravidel. A to například pevně danou dobu pronájmu. To a řada dalších omezení se ale netýká Driveto Klubu, který většinu těchto pravidel odstraňuje. Driveto je v současnosti jedinou společností na českém trhu, která podobnou službu nabízí. Veškeré vyřizování navíc probíhá on-line a bez zbytečného papírování.