Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Zámeček bývalého pánského spolku Schlaraffia nebyl uznán jako kulturní památka. Rozhodl o tom soud

 
středa, 20. června 2018, 09:00

Bývalé sídlo pánského spolku Schlaraffia v Jablonci nad Nisou se kulturní památkou nestane. Rozhodl o tom pravomocný rozsudek a osud zámečku je tak v současnosti nejasný.

Historická stavba, která se nachází kousek od autobusového nádraží v Jablonci, nebyla uznána kulturní památkou. Rozhodl o tom soud. Toto sídlo bývalého pánského spolku Schlaraffia z počátku minulého století, tak může chátrat zvesela dál a jeho další osud je velmi nejistý. 

Rozpadající se sídlo spolku se nacházelo v areálu jablonecké firmy Malina-Safety, která chtěl dům zbourat, protože pro něj neměla využití. Avšak petice, kterou roku 2013 podepsalo přes 3 tisíce lidí, zapříčinila, že firma nabídla objekt za korunu komukoliv, kdo ho přemístí někam jinam. Zámeček tak odkoupila společnost Royal Castle development. Ta chtěla kamennou stavbu rozebrat a znovu ji postavit na jiném místě, kde by ji mohli navštěvovat i turisté. 

Zatím se však nic z toho nestalo a mluvčí Royal Castle Natalija Makovníková nyní telefonní hovory nepřijímá a na e-maily neodpovídá, alespoň podle ČTK.

Vizitka autora

 

Šárka Steinová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: steinova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz

 
Foto Šárka Steinová | Zdroj ČTK
 


 

Kam dál?

FOTO: Prezidentská chata oslaví devadesát let. V Bedřichově tak bude...

úterý, 19. června 2018, 18:45

Již tuto neděli 24. června oslaví Prezidentská chata v Bedřichově devadesáté výročí od položení základního kamene, a to na den...

Jak vypadá chudoba v Africe nebo jak se zbavit exekucí? I na tyto...

úterý, 19. června 2018, 11:15

Osvětová kampaň s názvem Česko proti chudobě proběhne v Krajské vědecké knihovně Liberec 20. června od 16 hodin. Připraveny jsou...

Leťák zahájí sezonu na začátek prázdnin. První film vyberou sami...

úterý, 19. června 2018, 09:00

Slavnostní zahájení sezony chystá jablonecké letní kino. Dvojitou radost mohou mít školáci, protože první promítání se chystá na...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou závislí i dospělí. V tiskové zprávě o tom informovala Česká koalice proti tabáku, která provozuje bezplatnou Národní linku pro odvykání. Novou společenskou hrozbou se podle odborníků stávají netolismus, tedy potřeba neustálého připojení k internetu, a závislost na hraní her.

ČSSD zrušila licenci většině místních organizací v Ostravě

Většina ostravských místních organizací přišla o licenci. Rozhodlo o tom dnes předsednictvo strany, řekl novinářům ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD). Návrh na zrušení 17 z 26 organizací v Ostravě předložila moravskoslezská ČSSD, zdůvodnila ho špatným výsledkem strany v posledních komunálních volbách a obavou, že mají mezi členy takzvané černé duše. Ostravská ČSSD tvrzení označila za účelová, její předsedkyně Jana Vajdíková řekla, že většina z 293 dotčených členů do jiných organizací jít nechce, a strana tak zřejmě ve městě ztratí většinu členů.

TÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitě

Organizovaný zločin v České republice se za posledních 30 let posunul od krádeží aut, prostituce a drog k ekonomické trestné činnosti. Mafie se nyní vedle tradiční kriminality zabývají zejména praním špinavých peněz, daňovými podvody, zneužíváním dotací, zakládáním fiktivních firem či manipulacím s tendry, řekl ředitel Institutu pro kriminologii a sociální prevenci (IKSP) Miroslav Scheinost. K ruským a ukrajinským skupinám, které v ČR působí podle institutu v podstatě již od sametové revoluce, přibyly záhy české a po roce 2000 i albánské a vietnamské gangy.