Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Kultura

Návštěvu nemocnice vám zpříjemní nové výstavy

pondělí, 21. ledna 2019, 20:56Kultura
 

Na obrazy místního malíře i náhled do historie láká jablonecká nemocnice. Na chodbě v blízkosti hlavního vchodu si mohou návštěvníci prohlédnout dvě zbrusu nové výstavy.

 

Výstava Jana Měřičky Neklid davu proniká do myšlení lidí a zároveň je obrazem dnešní doby

pátek, 18. ledna 2019, 06:32Kultura
 

V Oblastní galerii Lázně si můžete od dnešního dne prohlédnout výstavu předního českého grafika Jana Měřičky. Jeho témata sahají od rodiny, přes davy lidí v rozličných situacích, až po rozbouřené moře.

 

Kraj podpoří obnovu kostela v Jindřichovicích, areálu zámku Vartemberk i poutního areálu

čtvrtek, 17. ledna 2019, 19:26Kultura
 

Liberecký kraj věnuje na ohrožené památky přes 4 miliony korun. Nejvíce přispěje na obnovu barokního poutního areálu v Horní Polici a na areál zámku Vartemberk.

 

Před libereckou radnicí si zítra připomenou Jana Palacha

úterý, 15. ledna 2019, 11:42KulturaLiberecko
 

Zítra uplyne přesně padesát let ode dne, kdy se zapálil student historie Jan Palach. Jeho osud i odhodlání postavit se tehdejšímu režimu si lidé připomenou nejen v Praze, ale také v Liberci.

 

Ambasáda v Itálii se snaží zabránit zneužití jména Jana Palacha

neděle, 13. ledna 2019, 13:32Kultura
 

České velvyslanectví v Itálii je v kontaktu s vedením provincie Verona a snaží se zamezit zneužívání jména Jana Palacha v souvislosti s připravovaným koncertem kapel spojovaných s krajní pravicí. Na twitteru to oznámilo ministerstvo zahraničí....

 

Na Lemberk dorazí filmaři. Ke vznikajícímu filmu Poslední aristokratka hledají komparzisty

sobota, 12. ledna 2019, 09:27SpolečnostKulturaZ kraje
 

V druhé polovině ledna obsadí zámek Lemberk a jeho okolí filmový štáb. Ten nyní hledá z komparzisty z okolí zámku, kteří budou mít možnost si zahrát v jedinečném humorném příběhu podle stejnojmenného románu Poslední aristokratka.

 

RECENZE: Robin Hood bere chudým i bohatým. Jejich čas

sobota, 12. ledna 2019, 07:30Kultura
 

Legendární spravedlivý lučištník Robin Hood byl proslulý tím, že vždy trefil svůj cíl. Povedlo se to i tvůrcům nového snímku o zbojníkovi z Sherwooodu?

 

TRAILER: Mladý hradecký režisér David Balda natočil další film. Narušitel přijde do kin již v lednu

úterý, 8. ledna 2019, 09:20Kultura
 

Silný a napínavý příběh českého leteckého esa, jeho kamarádů i bezbřehou lásku k létání přináší do kin film Narušitel. Režie se ujal teprve osmnáctiletý umělec z Hradce Králové David Balda, pro kterého je to již druhý celovečerní film. Ve snímku...

 

Oblastní galerie představí díla Jana Měřičky a na jaře se sem vrátí vodní hladina

pátek, 4. ledna 2019, 07:02Kultura
 

Oblastní galerie našla v bývalých lázních ideální zázemí. V uplynulém roce sem zavítalo více než 40 000 návštěvníků. Bohatý program nabídne galerie i v následujících měsících.

 

Chod divadla v Liberci ovlivní v roce 2019 oprava, premiér ubude

pondělí, 31. prosince 2018, 10:05KulturaLiberecko
 

Sedm činoherních, tři operní a dvě baletní představení obohatí v roce 2019 repertoár libereckého divadla F. X. Šaldy. Premiér bude o dvě méně než letos, protože příští rok se bude v historické budově divadla modernizovat vzduchotechnika a topení....

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Realitní makléři zřejmě budou muset mít potřebnou kvalifikaci

Realitní makléři zřejmě budou muset mít v budoucnu vysokoškolské vzdělání nebo potřebnou kvalifikaci. Vláda schválila návrh novely zákona, která mění dosavadní volnou živnost realitního makléře na živnost vázanou s požadavky na odbornou kvalifikaci. Informoval o tom tiskový odbor vlády. Realitní kanceláře vesměs vítají, že se podle nich tolik potřebná regulace vůbec přichystala. Mají však řadu výhrad.

Desítky tisíc aut se dál valí přes Olbramovice. ŘSD chybí čtyři tisíce metrů čtverečných pozemků pro stavbu obchvatu

Stavba obchvatu Olbramovic se protáhne, otázkou zůstává o kolik měsíců. Realizace projektu poblíž Čapího hnízda fakticky začala, dělníci ale zatím nemohou „kopnout“ do země. Ne všechny pozemky, přes které by měl vést obchvat, jsou vykoupeny.

Čínská ekonomika rostla loni nejpomaleji za 28 let

Čínská ekonomika v loňském roce rostla jen o 6,6 procenta, což byl nejnižší růst od roku 1990. Informovala o tom agentura Reuters. Nejnovější čísla, která odpovídají předchozím odhadům analytiků, zveřejnil dnes čínský statistický úřad. V roce 2017 činil růst čínského HDP 6,8 procenta.