Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

TIPY NA VÍKEND: Advent, Mikulášský běh Libercem i gymnastické olympijské naděje

 
pátek, 30. listopadu 2018, 14:30

První adventní víkend přináší celou řadu akcí s adventem spojených. Na libereckém náměstí už zahájil trh a v neděli se městem prožene Mikulášský běh. Ale není to jen o Vánocích, v aréně zápolí nadějní gymnasté a třeba na Ještědu se koná běžecký závod.

Hodně rušno bude v centru Liberce. Už dnes se otevřel adventní trh se stánky i občerstvením, který doprovází i kulturní program. V neděli centrem proběhne Mikulášský běh – nesoutěžní čtyřkilometrový běh startuje v 15 hodin od radnice. V 18 hodin pak na náměstí zahrají The Scoffers.

V sobotu také finálovým závodem vrcholí gymnastický závod olympijských nadějí. Koná se v gymnastické hale v aréně a závody začínají ve 14 hodin.

Příznivci extrémnějších běhů mají akci na Ještědu, kde se v sobotu koná Winter Sky Race. Náročného závodu, který se běhá po svazích Ještědu, se loni zúčastnilo na 400 běžců.

O víkendu se dočkají také příznivci kolejových vozidel. V sobotu bude po Liberci jezdit Mikulášská tramvaj. Jízdné je zdarma, podmínkou je míst s sebou hodné, ale klidně i zlobivé dítě.

A na romantický výlet parním vlakem se můžete vydat do Kryštofova údolí. Čeká vás setkání s Mikulášem a jeho družinou i program plný překvapení a dárků. Vlak odjíždí z Liberce v 9:23.

Vizitka autora

 

Luboš Vrabec

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz.

 
 


 

Kam dál?

S Mikulášem do Frýdlantu opět přijedou Krampus čerti

pondělí, 26. listopadu 2018, 14:14

Slabší povahy by tuhle nadílku měly vynechat. Do Frýdlantu totiž s Mikulášem příští středu dorazí hrůzu nahánějící Krampus čerti....

FILMOVÉ PREMIÉRY: Blíží se Útok z hlubin a druhý Creed

neděle, 25. listopadu 2018, 10:00

Další várka premiér je tu. Ve filmovém balíčku tento týden najdete Útok z hlubin, Creed II nebo Mladé zabijáky. Filmoví tvůrci,...

Gotické i barokní vazby. Kraj nechá zrestaurovat vzácné tisky z...

neděle, 25. listopadu 2018, 08:25

Vzácné gotické, barokní a renesanční tisky nechá zrestaurovat Liberecký kraj. Soubor sedmnácti starých tisků, dva rukopisy a dva...

TRAILER TÝDNE: Dochází vám zásoba seriálů? Bodnout by mohl britský...

sobota, 24. listopadu 2018, 15:00

Kdo ještě nezaznamenal tohoto fešného seržanta, který slouží ve službách britské metropolitní policie, měl by zpozornět. Nejen,...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Jak je to s osobními údaji na internetu?

Se svými osobními údaji nakládáme na internetu v podstatě denně. Internetové společnosti běžně využívají osobní údaje k cílenému marketingu. Díky tomu se Google dostal mezi tři nejvíce ceněné značky na světě. Loňská aféra s britskou konzultantskou společností Cambridge Analytica také ukázala, že osobní údaje zadané samotnými uživateli na sociální sítě mohou být zneužity dokonce k ovlivnění voleb. Co všechno se rozumí osobními údaji a jaká práva v souvislosti s nimi mají fyzické osoby?

Zhruba 190 tisíc seniorů v Česku nemá starobní penzi ani 10 tisíc korun

Zhruba 190 tisíc seniorek a seniorů musí měsíčně vystačit s důchodem pod 10 tisíc korun. Kolem 60 tisíc lidí pak nemá starobní penzi ani 8000 korun. Vyplývá to z údajů České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ), které sněmovnímu sociálnímu výboru poskytla zastupující náměstkyně ministerstva práce pro pojistné systémy a dávky Kateřina Jirková. Hranice příjmové chudoby pro samotného člověka loni v ČR činila 11 963 korun, letos bude o něco vyšší.

Desetitisíce lidí se od rána zapojily do sbírky potravin

Desetitisíce lidí se dnes od rána zapojily v obchodech do celonárodní Sbírky potravin. Zájem byl podle pořadatelů srovnatelný se sbírkami v předchozích letech. Během akce dnes zákazníci 337 obchodů po celé republice mohli věnovat trvanlivé jídlo či drogistické potřeby pro lidi v nouzi. Letos poprvé mohou lidé přispět i při nákupu na internetu, kde bude sbírka pokračovat ještě týden. Výsledky budou známé v neděli.