Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Nemáme ambice se podobat originálu k nerozeznání, říká zpěvák RMC Martin Černý před Fest Revivalem

 
pondělí, 3. prosince 2018, 18:37

Už příští sobotu 15. prosince proběhne v liberecké Home Credit areně koncert revivalů světových hvězd. Dorazí revivaly Metalicy, Kiss i Nirvany. Hlavní hvězdou ale budou liberečtí Rammstein Members Club. Před festivalem jsme vyzpovídali zpěváka RMC Martina Černého.

Přestože nehrajete vlastní písně, interpretujete je originální formou, včetně kostýmů. Kde berete inspiraci?
Každý z nás se nechává inspirovat jinak, formou i zdrojem a to se nám na tom celém líbí. Šest hlav s různými představami se dá dohromady a výsledky jsou pak vidět a slyšet na pódiu.

Už tu byli horníci i baleťáci, co přijde příště?
To sami ještě nevíme (smích) Představ máme spoustu, realizovatelná jsou jen procenta z nich. V roce 2019 nás bude určitě čekat další fotosession pro novou kolekci promofotek a nad tím budeme ještě sedět.

Nedáte dopustit i na líčení. Vaše příprava na koncert tak údajně trvá i několik hodin?
Ano. V péči naší vizážistky Adélky Bursové strávíme před koncertem i tři hodiny. Nejdelší práce make-upu Temného anděla pro fotografii Silvy Lintimerové trvala přes šest hodin. A následovala hodinová sprcha.

Vystupujete i v Německu, rodné zemi Rammsteinů, jak vás vnímají místní fanoušci?
Německé publikum je vskutku nejnáročnější a přesto nás má rádo. Zpíváme v jejich rodné řeči, kterou cizinec nikdy nebude schopný slyšet tak, jako svou mateřštinu. Hrajeme písně jejich rockových bohů. A jsme Češi, Liberečáci. To vypadá jako velká troufalost. Možná se německému publiku líbíme právě proto, že jsme si prostě troufli. Navíc je to pro Němce exotické – „Rammtein tribute z Čech“. Třeba se jim líbí i nadhled, s kterým některé ponuré písně interpretujeme. Někdy budeme muset nějakého našeho německého fanouška sami vyzpovídat.

Nikdy vás nelákalo tvořit vlastní hudbu? Netrpíte tím, že pouze kopírujete a předvádíte umění někoho jiného?
Kdybychom během hraní písní Rammstein trpěli, nejspíš bychom s tím bývali byli dávno sekli. Autorské ambice si plníme každý zvlášť, Jenda se Skyburn, Golem s rapovým LEXem, Müreczech skládá svoje písně. Jsme muzikanti a baví nás hrát bez ohledu na to, že autorsky nejsme pod písněmi podepsaní. Rádi si ale některé songy upravujeme jako v hudebním krejčovství – tuhle přidáme, onde zkrátíme, načechráme, pomuchláme. To aby nás to bavilo ještě o špendlík víc.

Společně si užíváme

Setkali jste se osobně s Rammsteiny, případně máte nějaké informace, jak vás kapela bere?
Naši dva spoluzakládající členové – Zajýc a O.G.J. – se se členy Rammstein setkali na afterparty po koncertě v roce 2004. V témže roce vyšel v magazínu Rock&Pop zajímavý článek o Rammstein, kde se o RMC v rozhovoru zmiňuje klávesista Christian Flake Lorenz.

Jaká písnička je pro Vás jako celek nejoblíbenější? Kterou si myslíte, že si umíte společně opravdu užít?
Společně si během hraní užíváme celou řadu písní, například otvíračku Reise Reise, protože tím nakopneme koncert, Sonne, která většinou zapojí do akce už každého v publiku, Mein Herz Brennt, kterým zahajujeme přídavek nebo Pussy, protože je poslední (smích)

Stalo se Vám někdy při vystupování něco, na co nikdy nezapomenete?
Ano. Nikdy nezapomeneme na to, jak bývalému kytaristovi, našemu milovanému Táborákovi hořely vlasy, nebo kterak náš cellista/klávesista Müreczech omylem připnul desetimetrovou jiskřící fontánu na falickou pružinu obráceně a zpěvákovi Martierovi pak efekt místo do prostoru nad hlediště vytryskl do klína…a tak dále, a tak dále.

Za jakým publikem se rádi vracíte?
Rádi se vracíme za každým publikem, které se nebojí odvázat, setřást upjatost, pařit jak o život a užít si večer.

Poznávají, zastavují Vás na ulici fanoušci i v soukromém životě?
Ano, občas se to stává. Bohužel příliš zřídka na to, abychom si stačili zvyknout (smích)

Kdy a jak vznikl nápad začít?
Nápad vznikl na jedné studentské párty v prosinci 1999 jako projekt „na jedno použití“, pro jeden jediný koncert.

Dárky od fanynek

Pravděpodobně máte velké množství fanynek. Chodí vám od nich dárky?
Dostáváme dárky, od jedné fanynky z Annabergu dokonce pravidelně. Kdybychom je všechny vyskládali na stůl, našli bychom v té sbírce různé kusy oblečení s naším logem, sklenice na whisky s logem RMC, láhve všemožného alkoholu, cukroví, koláče, stojánky s našimi fotografiemi, sladkosti nebo adventní kalendáře. Jedna fanynka nám vyrobila naše podobizny jako pletené panenky. To byl geniální dárek, který se ale bohužel ztratil cestou k nám.

Co bylo nejtěžší se naučit, aby Vaše výkony byly k nerozpoznání od originálu?
Hmmm…no vlastně nic. Jelikož nemáme ambice se podobat originálu k nerozeznání, nesnažíme se o to. Naše performance – styl hraní, pohyby, pózy – to vše plyne z kouzla pódiového okamžiku a je v danou vteřinu originálem.

Napsal(a) redakce | Foto RMC
 


 

Kam dál?

V Liberci se bude točit seriál z druhé světové války. Natáčení uzavře...

pondělí, 3. prosince 2018, 14:14

V centru města se bude opět natáčet. Tentokrát ale půjde jen o dva dny z neděle na pondělí. Půjde o seriál World on Fire...

VIDEO, FOTO: U Bílého Kostela skončil osobák v příkopu, řidiče...

neděle, 2. prosince 2018, 14:27

V malé obci Pekařka došlo včera dopoledne k nehodě osobního automobilu značky Škoda Octavia. Zraněného řidiče transportoval z...

Při nočním požáru farmy uteklo několik koní, hledali je až u Vítkova

sobota, 1. prosince 2018, 10:25

V noci zasahovali hasiči u požáru Koňské farmy Vysoká v Chrastavě. Ze stájí vyvedli lidé všechny koně, někteří ovšem ve stresu...

Strážníci se zaměří na Fügnerku. Stát budou i u přechodu na Perštýn

pátek, 30. listopadu 2018, 17:00

Na terminál veřejné dopravy ve Fügnerově ulici a také jeho bezprostřední okolí se hodlá více zaměřit městská policie. Během dne...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

RECENZE: Kamasi Washington fanouškům naservíroval další epické album

Kamasi Washington je borec… blázen… nebo zkrátka megaloman. Točit tak obsáhlé desky, to se už v dnešním hudebním světě, který čím dál tím víc alba jako taková odsouvá na vedlejší kolej, příliš nevidí. Na 173 minut dlouhý debut Epic navazuje deskou delší o dalších 10 minut. Dostala název Heaven & Earth a je opět naprosto mocným dílem.

Liberec kvůli Czaroteku přijme novou vyhlášku. Jen zkoumám reakce, říká pořadatel události

Velký rozruch vzbudila informace, že se na konec dubna do Krásné Studánky opět chystá Czarotek. Na radnici i Liberecký kraj píší desítky rozhořčených obyvatel, kteří ještě mají v živé paměti loňský pětidenní tekkno maraton. Liberec se ale chce lépe bránit, v příštích dnech má schválit novou vyhlášku o pořádání podobných kulturních akcí.

ÚOHS uložil Finančnímu analytickém úřadu pokutu čtvrt milionu korun za podezřelou zakázku

Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj potvrdil pokutu 250 tisíc korun pro Finanční analytický úřad ministerstva financí. Podle dřívějšího rozhodnutí ÚOHS chyboval finanční úřad při zadávání veřejné zakázky na dodávku softwaru za 10,5 milionu korun v roce 2017.