Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Startuje další kolo soutěže Památka roku, na výherce čekají desítky tisíc korun

 
pondělí, 17. prosince 2018, 15:02

V loňském roce zvítězily v soutěži Památka roku dva projekty, křížová cesta v Jiřetíně pod Jedlovou a dřevěný most v obci Bystrá nad Jizerou. Do letošního ročníku se mohou majitelé objektů přihlásit do 25. ledna.

Oceněni budou soutěžící za nejlepší projekt a realizaci obnovy. V prvním kole se vyhlásí nejlepší krajské projekty, druhé kolo je již celostátní. Zde pořádající Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezka spolu s dalšími členy komise rozhodne o vítězném objektu.

Památka roku
Soutěž každoročně vyhlašuje Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezka. Bližší informace k soutěži, včetně přihlášky a přehledu soutěžících naleznete na webu www.historickasidla.cz

Do soutěže se tak mohou zapojit majitelé rozličných staveb jako jsou kostely, kláštery, zámky, hrady, ale také parky nebo zrekonstruované brownfieldy. Přihlášené projekty jsou rozděleny do dvou kategorií podle nákladů na rekonstrukci. Menší projekty, kde náklady na obnovu nepřesáhly 2 miliony korun, a větší projekty.

Ceny pro vítěze jsou opravdu lákavé. Vítěz v kategorii s menšími projekty si odnese 50 tisíc korun, v kategorii s většími projekty je pak částka 100 tisíc korun. Pro krajské vítěze je připravena odměna ve výší 5000 korun. „Cením si lidí, kteří opravují památky. Velmi často se jedná o srdcaře. Takoví lidé si ocenění zaslouží a také si ho velmi váží,“ řekla radní Květa Vinklátová.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Přijďte nasát vánoční atmosféru při poslechu klavíru a houslí

pondělí, 17. prosince 2018, 09:02

Zítřejší vánoční koncert v podání Petra Kusko a Evy Libnarové nabídne známé písně od českých i zahraničních interpretů jako jsou...

FILMOVÉ PREMIÉRY: Advent o něco osladí hned tři novinky. Kterou...

sobota, 15. prosince 2018, 16:30

Další adventní týden s sebou přináší i bohatou filmovou nadílku. Těšit se můžete na Aquamana, kterého ztvární Jason Momoa, znovu...

FOTO: Petr Jákl dotočil hvězdně obsazený film Jan Žižka, do kin...

pátek, 14. prosince 2018, 18:49

Po necelých třech měsících náročného natáčení padla v Nymburku poslední klapka filmu Jan Žižka, jehož název pro zahraničí bude...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Média spekulují o Zaorálkovi jako ministru kultury

Novým ministrem kultury by se podle serverů Seznam Zprávy a Novinky.cz mohl stát někdejší ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD). Nynější předseda sněmovního zahraničního výboru na dotaz, zda by do vlády vstoupil, neodpověděl. Zaorálka vnímá jako dobrého kandidáta poslanec ČSSD Jan Birke, který řekl, že sám nabídku na tuto pozici nedostal.

Trump zrušil cestu do Dánska, protože nechce prodat USA Grónsko

Americký prezident Donald Trump dnes oznámil, že ruší zářijovou cestu do Dánska, neboť premiérku Mette Frederiksenovou neoslovila jeho nabídka ohledně koupě Grónska. Informovala o tom agentura Reuters. Dánští politici na odřeknutí návštěvy reagují s údivem. Zprávu o tom, že Trump uvažuje o koupi autonomního území Dánska a největšího ostrova na světě se zhruba 56 tisíc obyvatel, zveřejnil minulý týden americký list The Wall Street Journal.

Česko si připomene srpen 1968 a 1969, Milion chvilek chystá pochod

V Česku se dnes chystají desítky akcí, kterými si lidé připomenou okupaci Československa vojsky Varšavské smlouvy v roce 1968 a oběti demonstrací v srpnu 1969. Spolek Milion chvilek pro demokracii přichystal pochod Prahou, při kterém chtějí vzpomenout na potlačení demonstrací před 50 lety a také poukázat na současné politické problémy. Čelní představitelé státu a pamětníci se zúčastní pietního aktu u budovy Českého rozhlasu.