Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Chod divadla v Liberci ovlivní v roce 2019 oprava, premiér ubude

 
pondělí, 31. prosince 2018, 10:05

Sedm činoherních, tři operní a dvě baletní představení obohatí v roce 2019 repertoár libereckého divadla F. X. Šaldy. Premiér bude o dvě méně než letos, protože příští rok se bude v historické budově divadla modernizovat vzduchotechnika a topení. Při výměně starých technologií za 23 milionů korun bude velká scéna divadla uzavřená a hrát se bude jen v Malém divadle.

Podle náměstka primátora pro kulturu Ivana Langra (SLK) by práce měly trvat od začátku června do konce října. „Odhadujeme, že propad na tržbách bude kvůli tomu asi dva miliony korun," řekl náměstek.

Běsi i Ujetá ruka

I na příští rok chystá činohra libereckého divadla pestrou škálu titulů - vlastní adaptaci Dostojevského Běsů, současnou britskou komedii Naše sebrané trable od Paula Lucase, hru Ujetá ruka od Martina McDonagha či tragické drama Srpen v zemi Indiánů amerického dramatika Tracyho Lettse.

Chybět nebude ani dílo klasika, příští rok to bude Ibsenovo drama Paní z moře či komedie známého českého spisovatele, což bude Jakub a jeho pán od Milana Kundery. Po delší době připraví činohra i výpravnou pohádku pro nejmladší diváky, za rok v prosinci se chystá uvést hru Harún a moře příběhů, kterou napsal indicko-britský spisovatel Salman Rushdie.

Opera chystá Trubadúra

Opera pro jarní část sezony nabídne Verdiho Trubadúra a českou muzikálovou verzi Divotvorného hrnce podle úpravy Jiřího Voskovce a Jana Wericha. Pro podzim plánuje českou operní klasiku - Janáčkovu operu Příhody lišky Bystroušky.

Balet by měl na konci března v premiéře uvést taneční drama Bouře. Námětem je stejnojmenné dílo Alexandra Nikolajeviče Ostrovského o ženě, jež podvede svého manžela. Druhou novinkou bude v listopadu Sluha dvou pánů. Vedoucí baletu Alena Pešková připravuje tanečně zpracovanou komedii plnou záměn a nedorozumění podle hry Carla Goldoniho.

Napsal(a) ČTK | Foto DFXŠ
 


 

Kam dál?

VIDEA ROKU: Auto v protisměru, falešní hluchoněmí nebo policejní...

neděle, 30. prosince 2018, 16:10

Během celého roku jste na Drbně mohli vidět celou řadu videí. Já si uplynulých dvanáct měsíců prošla a vybrala pár z nich, která...

Sport park Liberec: Město musí opravit střechu Svijanské areny,...

pátek, 28. prosince 2018, 15:00

Je tu celkem pětatřicet sportovišť včetně multifunkční arény. Každý den si sem najde cestu v průměru přes 1400 lidi. Sport park...

Aktualizováno 28. prosince 2018, 9:41

VIDEO: V Krásné Studánce hořel rodinný dům

čtvrtek, 27. prosince 2018, 23:01

Kolem půl desáté večer byl na tísňovou linku nahlášen požár rodinného domu v Krásné Studánce v Dětřichovské ulici. Na místo kromě...

FOTO: Lesní koupaliště se opět zaplnilo otužilci

středa, 26. prosince 2018, 13:38

Ledovou vodu na libereckém Lesním koupališti dnes okusila necelá desítka odvážlivců. Třetí ročník Memoriálu Jáchyma z Hradce...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Co žene sportovce do čím dál tím větších extrémů, aneb přetváří kapitalismus sport?

Co žene sportovce do neustále větších extrémů? Je to individuální potřeba posouvání hranic nebo požadavky společnosti na show, extrémy a neustálý nárůst výkonu? Na to se v tématu dnešního dne zaměřila Drbna.

Babiš dostal dvojku z chování, napařil mu ji Liberecký kraj

Liberecký kraj se rozhodl úsměvně a s nadsázkou ohodnotit předsedu vlády Andreje Babiše a připomenout tak jeho loňskou návštěvu. Posunulo se něco v tématech, o kterých se tehdy jednalo? I to se promítlo na klasickém školním vysvědčení.

Na protest proti změně autorského práva je vypnuta Wikipedie

Česká Wikipedie je dnes vypnuta na protest proti chystané celoevropské reformě autorského práva. Zástupci Wikipedie chystané změny považují za velmi závažné, a proto od půlnoci encyklopedii poprvé na den vypnuli. Funkční dnes není ani německá, slovenská a dánská mutace Wikipedie, řekl předseda spolku Wikimedia Česká republika Vojtěch Dostál. Nově pojatá ochrana autorských práv se nemá dotknout přímo Wikipedie. Podle editorů ale výrazně omezí dostupnost zdrojů, ze kterých čerpají, a bude tak složitější, zajistit kvalitu obsahu encyklopedie.