Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

RECENZE: Walls aneb Barbra Streisand na svém dalším uměleckém vrcholu

 
středa, 6. února 2019, 11:00

Barbra Streisand překvapila… V šestasedmdesáti letech natočila jednu ze svých nejlepších desek. Bez jakéhokoliv přehánění. Walls, album, které se na pultech obchodů objevilo na konci minulého roku, je po všech směrem povedeným, kolikrát i naprosto strhujícím dílem. Dílem velké zpěvačky a umělkyně, jež má stále co říct.

Pozornost dokonale přitáhl první zveřejněný song – Don´t Lie To Me, který má velmi moderní zvuk, příjemný feeling a zároveň silné emoce, jež jsou sakra uvěřitelné. Barbra je rozčilená, v jejím vokálu je patrná agrese a naléhavost. Politická, ale zatraceně hitová a hluboká, píseň, je jedním z absolutních hudebních vrcholů roku 2018.

Otázkou pak je, zda se podařilo nasazenou laťku udržet po celé album. Odpověď není úplně snadná, protože se Walls ubírá přece jen tradičnější směrem, i když občas dokáže překvapit. Dá se říct, že podobně silný hit je tu ještě jeden – The Rain Will Fall s hodně nakažlivým refrénem. Zbytek pak tvoří pomalé písně, které jsou pro Barbru specifické.

Tentokrát se ale neprodíráme nasládlou a sentimentální džunglí, jako tomu bylo na některých starších albech, ač to tak na první poslech může vypadat. Barbra je temnější, je z ní cítit určitá únava z dnešní doby, ale zároveň dává jasně najevo, že má v sobě pořád svůj typický oheň.

Hlas zestárnul, ale tentokrát to není patrné jako z předešlých nahrávek. Avšak pozor… zestárnul, ale na síle nic neztratil. Ta ženská je pořád neskutečná. Pořád patří k naprosté extra třídě!

Deska je autorská, pod několika songy je podepsána samotná zpěvačka, přesto se i zde nacházejí coververze. Vůbec nejzvláštnější je kombinace Imagine a What a Wonderful World. Zprvu máte pocit, že to nefunguje, ale opak je pravdou. Je to skvělý nápad a parádní symbióza.

Moc pěkný je i obal alba, který vyniká především na vinylovém vydání, avšak to je jako celek spíše zklamáním. Důvodem je zvuk, respektive šum, který je skutečně velmi silný. Takhle by deska jedné z největších hudebních osobností vypadat neměla. Digitál samozřejmě zní v pohodě, ale tím analogistu neobměkčíte…

Důležitá je každopádně samotná muzika a ta je parádní. Opravdu si stojím za slovy, že se jedná o jednu z Barbry nejlepších desek. A dělá mi to obrovskou radost. Často se totiž říká, že legendy nedokážou navázat na svá přelomová alba. Streisandka dokázala, že je to hloupost. Že je dokonce možné i v pokročilém věku vystoupat na další umělecký vrchol.

Napsal(a) Václav Votruba | Foto Vevo
 


 

Kam dál?

Osmdesátku oslaví Gott v Liberci. Na Benátské ho doprovodí i slavíci...

úterý, 5. února 2019, 12:23

Karla Gotta na zahájení 27. ročníku festivalu Benátská! v Liberci doprovodí další dva zlatí slavíci Dalibor Janda a Petr Nagy,...

Orlando Bloom i Tom Holland. Liberec loni přivítal několik filmových...

úterý, 5. února 2019, 07:01

V Liberci se v uplynulém roce vystřídalo hned sedm filmových štábů, vznikaly tu scény pro Spidermana, seriál Carnival Row nebo...

Památky v zimě nespí. Sychrov je otevřený, na Lemberku točí Vejdělek

neděle, 3. února 2019, 13:00

Památky v Libereckém kraji přes zimu nespí, například zámek Sychrov je pro návštěvníky i mimo hlavní turistickou sezonu otevřený...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

STATISTIKA: Řidiči ve špatném zdravotním stavu způsobí tisíc nehod ročně

Přes tisíc dopravních nehod ročně je zapříčiněno špatným zdravotním stavem řidičů. Motoristé podle zdravotníků často svůj fyzický i psychický stav podceňují, pětina z nich například řídí i přes únavu. Na dnešní tiskové konferenci na to upozornila Asociace Záchranný kruh. Ta ve spolupráci s bezpečnostními složkami a Besipem spustí osvětovou kampaň.

Drtivá většina zrakově postižených osob jsou senioři, dotykové telefony nenaplňují jejich potřeby

Jan Šimík je jedním ze společníků mladé české firmy BlindShell, která se zabývá vývojem mobilních telefonů pro zrakově postižené. Jak vidí problematiku kompenzačních pomůcek pro slabozraké? A v čem je právě BlindShell jiný?

Škoda chce letos v Česku zvýšit prodej o desetinu na 93 400 aut

Škoda Auto letos plánuje v Česku prodat kolem 93 400 aut, což je o téměř 11 procent více než loni. V minulém roce automobilka v ČR prodala 84 172 osobních vozů. Na setkání s novináři to uvedl vedoucí českého zastoupení Luboš Vlček.