Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Týden v knihovně vás zavede na Galapágy i k francouzským autorům

 
pondělí, 11. února 2019, 18:05

Krajská vědecká knihovna v Liberci si na tento týden připravila opravdu bohatý program. Během následujících dní můžete zavítat na zajímavou přednášku o léčení závislých vězňů nebo se třeba připojit do Literárního klubu.

Pokud se chcete během zimy trochu ohřát, nechte se alespoň myšlenkami přenést do Bolívie, Ekvádoru a dalších míst s cestovatelem Michaelem Markem v rámci besedy Galapágy, Ekvádor a Bolívie: Z posledního ráje na zemi až po Tibet Jižní Ameriky. Můžete se těšit na dechberoucí vyprávění i fascinující snímky z cest. Pořad z cyklu Knihovníci a přátelé knihovny cestují zažíná zítra od 18 hodin ve velkém sále ve druhém patře knihovny.

Zítra nebude chybět ani pravidelný Literární klub, který patří všem básníkům, prozaikům a spisovatelům, kteří nechtějí svá díla jen tak schovávat v šuplíku, ale mohou je představit dalším lidem a získat tak i zpětnou vazbu. Navíc od zkušených lektorů mohou dostat užitečné rady, jak ve své činnosti pokračovat. Setkání začíná v 16 hodin. 

V rámci literárních střed si můžete užít Francouzský večer od 17 hodin v čítárně. Večerem s kávou a literaturou vás provede Vladimíra Hamalová.

Ve středu navíc máte možnost setkat se s literárním vědcem a publicistou Jiřím Janáčkem v rámci představení jeho nové knihy Doslovy. Beseda začíná v 18 hodin a moderuje ji Vladimír Píša, jako host vystoupí Václav Helšus.

Nabitý bude i čtvrtek, který nabídne přednášku Realizace ochranného léčení v podmínkách výkonu trestu. Od 17 hodin si tak můžete vyslechnout zkušenosti a způsoby práce se závislými odsouzenými v českých věznicích v podání adiktologa Lucie Zobač.

O hodinu později můžete do velkého sálu zavítat na přednášku kulturoložky a hebraistky Terezy Dubinové, která se zaměří na Bibly - soubor knih různých žánrů a témat.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto KVKLI

Štítky kultura, knihovna, program,

 


 

Kam dál?

Orlando Bloom i Tom Holland. Liberec loni přivítal několik filmových...

úterý, 5. února 2019, 07:01

V Liberci se v uplynulém roce vystřídalo hned sedm filmových štábů, vznikaly tu scény pro Spidermana, seriál Carnival Row nebo...

Na Lemberk dorazí filmaři. Ke vznikajícímu filmu Poslední...

sobota, 12. ledna 2019, 09:27

V druhé polovině ledna obsadí zámek Lemberk a jeho okolí filmový štáb. Ten nyní hledá z komparzisty z okolí zámku, kteří budou...

V Liberci se bude točit seriál z druhé světové války. Natáčení uzavře...

pondělí, 3. prosince 2018, 14:14

V centru města se bude opět natáčet. Tentokrát ale půjde jen o dva dny z neděle na pondělí. Půjde o seriál World on Fire...

Na Benátské zazpívá Karel Gott. Festival odtajnil první jména

středa, 14. listopadu 2018, 16:02

Hudební festival Benátská oznámil první jména nadcházejícího ročníku 2019. Na zahajovacím večeru vystoupí Karel Gott. Slavného...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

VIZUALIZACE: Lidé mají možnost určit novou podobu areálu Zbrojovky. Zájem je stále větší

Už několik měsíců se může veřejnost podílet na rozhodování o nové podobě areálu bývalé Zbrojovky v brněnských Židenicích. Zájem lidí přitom neustále roste. Developerská firma CPI Property Group, která je majitelem objektu, postupně lidem odhaluje možnosti, jak by mohl vypadat nový areál, jež je rozdělený do šesti zón.

Nezvyklé teplo v pátek v Česku přepisovalo tabulky rekordů

Teploty na několika místech Česka v pátek vystoupaly nad 15 stupňů Celsia. Nejvyšší teplotu, 15,5 stupně, naměřili meteorologové v Neumětelích na Berounsku. Teplotní rekordy pro 15. únor dnes byly překonány na pětině stanci měřících alespoň 30 let, uvedl na svém informačním webu Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Statisíce lidí ve městech spí v hluku, v Praze přes milion

Statisíce lidí ve velkých městech spí podle strategických hlukových map ministerstva zdravotnictví v nadměrném hluku. Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) i českých hygieniků by neměl hluk před okny domů přesáhnout během dne v průměru 55 a v noci 40 decibelů. V Praze tuto hranici překračuje bydliště 1,12 milionu lidí, v Brně 350 tisíc.