Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Týden v knihovně vás zavede na Galapágy i k francouzským autorům

 
pondělí, 11. února 2019, 18:05

Krajská vědecká knihovna v Liberci si na tento týden připravila opravdu bohatý program. Během následujících dní můžete zavítat na zajímavou přednášku o léčení závislých vězňů nebo se třeba připojit do Literárního klubu.

Pokud se chcete během zimy trochu ohřát, nechte se alespoň myšlenkami přenést do Bolívie, Ekvádoru a dalších míst s cestovatelem Michaelem Markem v rámci besedy Galapágy, Ekvádor a Bolívie: Z posledního ráje na zemi až po Tibet Jižní Ameriky. Můžete se těšit na dechberoucí vyprávění i fascinující snímky z cest. Pořad z cyklu Knihovníci a přátelé knihovny cestují zažíná zítra od 18 hodin ve velkém sále ve druhém patře knihovny.

Zítra nebude chybět ani pravidelný Literární klub, který patří všem básníkům, prozaikům a spisovatelům, kteří nechtějí svá díla jen tak schovávat v šuplíku, ale mohou je představit dalším lidem a získat tak i zpětnou vazbu. Navíc od zkušených lektorů mohou dostat užitečné rady, jak ve své činnosti pokračovat. Setkání začíná v 16 hodin. 

V rámci literárních střed si můžete užít Francouzský večer od 17 hodin v čítárně. Večerem s kávou a literaturou vás provede Vladimíra Hamalová.

Ve středu navíc máte možnost setkat se s literárním vědcem a publicistou Jiřím Janáčkem v rámci představení jeho nové knihy Doslovy. Beseda začíná v 18 hodin a moderuje ji Vladimír Píša, jako host vystoupí Václav Helšus.

Nabitý bude i čtvrtek, který nabídne přednášku Realizace ochranného léčení v podmínkách výkonu trestu. Od 17 hodin si tak můžete vyslechnout zkušenosti a způsoby práce se závislými odsouzenými v českých věznicích v podání adiktologa Lucie Zobač.

O hodinu později můžete do velkého sálu zavítat na přednášku kulturoložky a hebraistky Terezy Dubinové, která se zaměří na Bibly - soubor knih různých žánrů a témat.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto KVKLI

Štítky kultura, knihovna, program,

 


 

Kam dál?

Špičkový italský tenorista Paolo Lardizzone se představí v Aidě...

pátek, 8. února 2019, 12:42

Na programu Divadla F. X. Šaldy je dnes ikonické operní dílo Giuseppa Verdiho - Aida. Opera překypující slavnostním výrazem i...

Snímek Bohemian Rhapsody se stal nejvýdělečnějším filmem v Česku

čtvrtek, 7. února 2019, 20:11

Film Bohemian Rhapsody za 14 týdnů promítání v České republice vydělal 222,6 milionu korun, čímž překonal dosud nejvýdělečnější...

Open Mic u Fryče představí Tadeáše Pikouse i alternativní Janberi

čtvrtek, 7. února 2019, 15:36

Příležitost pro mladé a začínající umělce, ale i pro ty, co chtějí třeba pozvat na svůj koncert nebo akci. To je Open Mic, akce,...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Dětské fixy: Každé třetí propadly kvůli nežádoucím látkám

Zatímco děti mívají z malování fixy čirou radost, rodiče často děsí, z jakých povrchů bude potřeba jejich výtvory následně odstraňovat. Výrobci přitom většinou zdůrazňují, že čáry po jejich popisovačích lze z textilu snadno odstranit. Spotřebitelský časopis dTest nechal prověřit kvalitu 18 balení fixů pro děti. Zjišťoval, jak snadno je lze vyprat a jak jsou na tom s obsahem rizikových chemikálií.

VIDEO: Česká policie pomáhá už devátým rokem v Bosně a Hercegovině

Policejní potápěči devátým rokem pomáhají při obnově Bosny a Hercegoviny. Díky jejich vysoké profesionalitě a odbornosti se postupně daří čistit koryta bosenských řek od nevybuchlé munice, která je pozůstatkem války v devadesátých letech minulého století.

FOTO: Okupanti u viaduktu mířili na lidi samopaly, psala před jedenapadesáti lety Jihočeská Pravda

Sovětské tanky v ulicích Českých Budějovic, vojáci Německé demokratické republiky a strach na každém rohu. Tak to vypadalo, na den přesně, před jedenapadesáti lety v Budějcích na místech, kterými dnes bezpečně projdeme. Redaktoři a ostatní pracovníci ČTK naposledy informovali veřejnost o aktuálním dění právě 22. srpna roku 1968. V tento den skončila svobodná zpravodajská činnost ČTK.