Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Týden v knihovně vás zavede na Galapágy i k francouzským autorům

 
pondělí, 11. února 2019, 18:05

Krajská vědecká knihovna v Liberci si na tento týden připravila opravdu bohatý program. Během následujících dní můžete zavítat na zajímavou přednášku o léčení závislých vězňů nebo se třeba připojit do Literárního klubu.

Pokud se chcete během zimy trochu ohřát, nechte se alespoň myšlenkami přenést do Bolívie, Ekvádoru a dalších míst s cestovatelem Michaelem Markem v rámci besedy Galapágy, Ekvádor a Bolívie: Z posledního ráje na zemi až po Tibet Jižní Ameriky. Můžete se těšit na dechberoucí vyprávění i fascinující snímky z cest. Pořad z cyklu Knihovníci a přátelé knihovny cestují zažíná zítra od 18 hodin ve velkém sále ve druhém patře knihovny.

Zítra nebude chybět ani pravidelný Literární klub, který patří všem básníkům, prozaikům a spisovatelům, kteří nechtějí svá díla jen tak schovávat v šuplíku, ale mohou je představit dalším lidem a získat tak i zpětnou vazbu. Navíc od zkušených lektorů mohou dostat užitečné rady, jak ve své činnosti pokračovat. Setkání začíná v 16 hodin. 

V rámci literárních střed si můžete užít Francouzský večer od 17 hodin v čítárně. Večerem s kávou a literaturou vás provede Vladimíra Hamalová.

Ve středu navíc máte možnost setkat se s literárním vědcem a publicistou Jiřím Janáčkem v rámci představení jeho nové knihy Doslovy. Beseda začíná v 18 hodin a moderuje ji Vladimír Píša, jako host vystoupí Václav Helšus.

Nabitý bude i čtvrtek, který nabídne přednášku Realizace ochranného léčení v podmínkách výkonu trestu. Od 17 hodin si tak můžete vyslechnout zkušenosti a způsoby práce se závislými odsouzenými v českých věznicích v podání adiktologa Lucie Zobač.

O hodinu později můžete do velkého sálu zavítat na přednášku kulturoložky a hebraistky Terezy Dubinové, která se zaměří na Bibly - soubor knih různých žánrů a témat.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto KVKLI

Štítky kultura, knihovna, program,

 


 

Kam dál?

Špičkový italský tenorista Paolo Lardizzone se představí v Aidě...

pátek, 8. února 2019, 12:42

Na programu Divadla F. X. Šaldy je dnes ikonické operní dílo Giuseppa Verdiho - Aida. Opera překypující slavnostním výrazem i...

Snímek Bohemian Rhapsody se stal nejvýdělečnějším filmem v Česku

čtvrtek, 7. února 2019, 20:11

Film Bohemian Rhapsody za 14 týdnů promítání v České republice vydělal 222,6 milionu korun, čímž překonal dosud nejvýdělečnější...

Open Mic u Fryče představí Tadeáše Pikouse i alternativní Janberi

čtvrtek, 7. února 2019, 15:36

Příležitost pro mladé a začínající umělce, ale i pro ty, co chtějí třeba pozvat na svůj koncert nebo akci. To je Open Mic, akce,...

Zemřel režisér Václav Vorlíček, autor Popelky nebo Arabely

středa, 6. února 2019, 14:33

Ve věku 88 let zemřel v úterý večer režisér Václav Vorlíček. Serveru Blesk.cz to řekl režisér Zdeněk Zelenka, podle kterého...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Facebook oznámil uzavření řady falešných účtů a stránek

Internetový gigant Facebook v prvním čtvrtletí letošního roku celosvětově zrušil řadu falešných uživatelských účtů a celkem osm koordinovaných sítí s původem například v Severní Makedonii, Kosovu či Rusku. Společnost o tom informovala Evropskou komisi v pravidelné zprávě shrnující, jak dosud postupovala v boji s dezinformacemi na své internetové platformě.

VIDEO: Zaměstnanec na jatkách mlátí krávy a sprostě na ně křičí. Společnost ho potrestala

Aktivisté z hnutí Zvířata nejíme natočili záběry na jatkách společnosti Uzeniny Příbram. Video nazvali „Labilní zaměstnanec na jatkách v Příbrami?“. Na záběry reagovala i firma, která s chováním svého zaměstnance neztotožňuje a došlo údajně i na jeho potrestání.

Podchod u budějckého Mercury přejde do správy města. Budou pro něj hledat nájemce

Prázdné obchody, popsané stěny a otlučená omítka. Taková je realita v podchodu u Mercury, který je jednou z mála možností, jak se dostat přes Nádražní ulici k vlakovému nebo autobusovému nádraží. Po letech přechází správa podchodu na město. To chce najít nájemce, který by do zaprášených výloh vrátil život.