Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

TIPY NA VÍKEND: Horkýže slíže, Komáři se ženili nebo bazar vinylů

 
pátek, 8. března 2019, 14:41

O víkendu můžete vyrazit třeba do Bedřichova na Den Jizerské magistrály nebo na některý z koncertů. Odpočinout si a zároveň se pobavit můžete i u nějaké pohádky.

Skupina Horkýže slíže přijíždí do libereckého klubu Bunkr. A to hned na dvojkoncert v rámci Doubletour 2019. Poslechnout si je tak můžete nejen dnes, ale také zítra! Koncert začíná oba dny ve 21 hodin.

Zahálet nebude ani klub Warehouse, kde vystoupí David Stypka & Bandjeez. Hudbu plnou folku, rocku i jazzu si můžete užít od 20 hodin.

Do Kina Varšava by měli zítra zamířit všichni milovníci vinylových desek. V rámci Vintage Vinyl Bazar se zde totiž sejdou všichni fanoušci a příznivci gramofonových desek, ale také CD. Akce se zúčastní prodejci z celé republiky. 

Tradiční nedělní pohádky v Knihkupectví Fryč tuto neděli od 16 hodin nabídne Pletené pohádky v podání Čmukařů z Turnova.

Jestli se chcete trochu rozhýbat, zamiřte v sobotu večer od 19 hodin do Lidových sadů a v rámci Tančírny si užívejte standardní i latinsko-americké tance pod vedením tanečního mistra Vlastimila Čermáka.

Na bláznivou komedii o komárovi Zdendovi zve Naivní divadlo. Představení Komáři se ženili aneb Ze života obtížného hmyzu začne zítra od 10 hodin a rozhodně vás pobaví. Děti se tak na prknech divadla setkají nejen s komáry, ale také s blechami, ovády i obávanými klíšťaty.

V neděli si navíc můžete užít Den Jizerské magistrály na Bedřichově. Uvidíte nejen techniku, kterou magistrála využívá pro úpravu tratí, ale připraven bude i bohatý program v podobě biatlonové střelnice či závodního kruhu pro děti

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Klasika v podobě Il Trovatore se vrací na prkna libereckého divadla

čtvrtek, 7. března 2019, 13:17

Jedna z nejznámějších oper Giuseppe Verdiho se vrací po dvanácti letech do libereckého divadla F. X. Šaldy. Znovu se tak oživí...

Československá měna slaví sto let, mincovna vyrazila medaili s...

středa, 6. března 2019, 17:49

První československý ministr financí Alois Rašín je tváří nové stříbrné pamětní mince, kterou nechala vytvořit Česká mincovna u...

Kresby studentů v nemocnici podporují Tulipánový měsíc zaměřený na...

úterý, 5. března 2019, 18:52

V jablonecké nemocnici v blízkosti zdejší kaple můžete v těchto dnech obdivovat výkresy studentů Střední umělecko-průmyslové...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá. Nejlépe z hodnocení vycházejí stejně jako v předchozích letech gymnázia a základní školy. Na opačném konci žebříčku jsou odborné školy, přesto se jejich hodnocení od loňského roku mírně zlepšilo. Vyplynulo to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), které jeho výsledky poskytlo.

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.