Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Co bude s Liebiegovým palácem? Město zde plánuje komunitní centrum

 
sobota, 9. března 2019, 06:00

Město Liberec má v plánu z Liebiegova paláce, kde dřív sídlila Oblastní galerie Liberec, vybudovat Centrum aktivního života. Chcete vědět více? Pak přijďte na veřejné projednání.

Polyfunkční komunitní centrum, v to plánuje Liberec proměnit omšelý palác. Pro vytvoření moderního centra ovšem bude nutná celková rekonstrukce. Jak bude místo vypadat po proměně, kdy by měly být opravy hotové nebo pro koho bude centrum určené, se dozvíte právě na veřejném projednání.

Veřejné projednání proběhne přímo v prostorách Liebiegova paláce ve čtvrtek 4. dubna od 17 hodin.

Podle vedení města toto plánované využití nabídne potřebné služby místním. V rámci projednávání s veřejností bude možné si palác prohlédnout v rámci komentovaných prohlídek. Kapacita je ovšem omezená. Pokud se jich chcete zúčastnit ještě před začátkem debaty, můžete se přihlásit do skupiny od 16 nebo 16:30. Je ovšem nutné si místa předem rezervovat, a to skrze e-mail lucie.hajska@magistrat.liberec.cz.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Město Liberec
 


 

Kam dál?

TIPY NA VÍKEND: Horkýže slíže, Komáři se ženili nebo bazar vinylů

pátek, 8. března 2019, 14:41

O víkendu můžete vyrazit třeba do Bedřichova na Den Jizerské magistrály nebo na některý z koncertů. Odpočinout si a zároveň se...

Klasika v podobě Il Trovatore se vrací na prkna libereckého divadla

čtvrtek, 7. března 2019, 13:17

Jedna z nejznámějších oper Giuseppe Verdiho se vrací po dvanácti letech do libereckého divadla F. X. Šaldy. Znovu se tak oživí...

Československá měna slaví sto let, mincovna vyrazila medaili s...

středa, 6. března 2019, 17:49

První československý ministr financí Alois Rašín je tváří nové stříbrné pamětní mince, kterou nechala vytvořit Česká mincovna u...

Kresby studentů v nemocnici podporují Tulipánový měsíc zaměřený na...

úterý, 5. března 2019, 18:52

V jablonecké nemocnici v blízkosti zdejší kaple můžete v těchto dnech obdivovat výkresy studentů Střední umělecko-průmyslové...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Arch Enemy, Amon Amarth, Powerwolf… Metalfest Open Air vsadil na ověřená jména a hlásí: Vyprodáno!

Na konci května zažije Plzeň invazi metalových fanoušků ze všech možný koutů Evropy. V pátek 31. května odstartuje na Lochotíně tradiční třídenní Metalfest Open Air a už nyní je jisté, že atmosféra bude opět elektrizující. Je vyprodáno, a tak kapely mohou počítat s maximální možnou podporou.

KOMENTÁŘ: Vyberte si 21 volených

Dvojí kvalita potravin. Nelegální migrace. Bezpečnost. Zdanění velkých nadnárodních firem. Čtyři věci, jejichž řešení považují Češi za klíčové. Ale také záležitosti, se kterými Česká republika sama nepohne. Premiér těžko přijde za Markem Zuckerbergem a neoznámí mu, že odteď bude Facebook platit vyšší daně. Stejně tak zcela určitě sám holýma rukama nevyřeší nelegální migraci. Vždycky k tomu budeme potřebovat ostatní státy, se kterými můžeme společně prosadit to, na co sami nemáme.

Život v Česku se za posledních sto let protáhl o tři desetiletí

Život v Česku se za poslední století výrazně prodloužil. Muži mají šanci žít o 29 let déle než jejich předci, ženy o 32 let. V roce 1920 naděje dožití Čechů činila 47 let a Češek 49,8 roku, předloni u mužů byla na 76 letech a u žen na 81,8 roku. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ). Na proměny stáří a stárnutí se zaměřuje dvoudenní konference, která dnes začala v Praze. Podle expertů přístup institucí a politiků ke stáří výrazně zaostává za demografickými změnami a v Česku by opatření k aktivnímu stárnutí měla cílit hlavně na početnou generaci 70. let, takzvané Husákovy děti.