Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Hned několik literárních svátků oslaví Krajský úřad soutěží i miniknihovnou

 
úterý, 12. března 2019, 20:08

Na jaře slaví milovníci knih hned několik svátků. Čeká je Světový den poezie, Mezinárodní den dětské knihy, ale také Světový den knihy a autorského práva. A u této příležitosti vyhlášuje Krajský úřad nejen soutěž o Knihu Libereckého kraje, ale také připravil miniknihovnu.

Že vám pojem miniknihovna nic neříká? Pak jste možná slyšeli alespoň pojem knihobudka. Obě jsou si velmi podobné. „Rozdíl je v tom, že se liší formou a nejčastěji mají podobu ptačích budek, poličky, lednice nebo skříňky. Jedná se o tzv. pouliční knihovny, které fungují na principu „půjč a vrať“,“ vysvětluje mluvčí Libereckého kraje Filip Trdla.

Pokud se vám tak doma válí knížka, kterou už nehodláte číst, ale někoho jiného by mohla zaujmout, můžete ji sem uložit a naopak si si vypůjčit nějakou jinou literaturu. Pokud vám tato kniha přiroste opravdu k srdci, můžete si ji i nechat, jistě by bylo ale fér donést ostatním čtenářům nějakou knížku náhradní. 

Knihu si můžete půjčit domů nebo si čtením zkrátit čekání na úřadě. Miniknihovna je veřejnosti k dispozici během klasických úředních hodin. „Miniknihovna je nejen drobnou službou pro zaměstnance a návštěvníky úřadu, ale zároveň umožňuje podělit se o knížky, které se doma jen tak válí,“ říká radní Květa Vinklátová. Miniknohovnu najdete ve vestibulu úřadu.

Napsal(a) redakce | Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Charitativní přehlídka podpoří celorepublikový program Feliti kastruje

pondělí, 11. března 2019, 06:00

Když se spojí Vobchůdek Koza v Mimoni a českolipský atelier DoGala, vznikne úžasná módní přehlídka Když se hodí Koza Do Gala....

Hvězdou Valdštejnských slavností bude Aneta Langerová

neděle, 10. března 2019, 07:00

Tradiční Valdštejnské slavnosti se blíží. Už nyní začal předprodej vícedenních vstupenek. K dostání jsou v Turistickém...

Co bude s Liebiegovým palácem? Město zde plánuje komunitní centrum

sobota, 9. března 2019, 06:00

Město Liberec má v plánu z Liebiegova paláce, kde dřív sídlila Oblastní galerie Liberec, vybudovat Centrum aktivního života....

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

O2 chce od státu 106 milionů za služby pro postižené a budky

Největší tuzemská telekomunikační firma O2 požaduje od státu 106 milionů korun za poskytování univerzální služby a levnějšího volání pro zdravotně postižené za loňský rok. Nárokované částky prověří Český telekomunikační úřad (ČTÚ). Úřad to uvedl na svém webu.

Móda Orsay je díky Priceless Specials dostupnější, cashback zvýšen na dvojnásobek

Módní oblečení značky Orsay uhrazené platební kartou Mastercard nebo Maestro je od 22. srpna až do poloviny září mimořádně dostupnější. Stačí být členem věrnostního program Priceless Specials a získat dvojnásobně navýšený cashback v hodnotě 10 procent z každého nákupu u Orsay, partnera programu.

ODBORNICE: Vzdělávání nadaných v ČR je potřeba zlepšit

V ČR stále moc nefunguje podpora rozvoje nadaných dětí. Legislativa s podporou jejich vzdělávání sice počítá, ale školy s těmito žáky často neumí pracovat. Pro zlepšení situace by byla potřeba větší informovanost společnosti o této problematice a lepší vzdělávání pedagogů. Na dnešní mezinárodní konferenci Potřeba změny ve vzdělávání nadaných to řekla předsedkyně Společnosti pro talent a nadání Eva Vondráková.