Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Khoiba po letech vydává desku. V dubnu ji představí i v Liberci

 
pátek, 22. března 2019, 14:12

Ema Brabcová a Filip Míšek, to je jádro tvořící skupinu Khoiba. Ta před lety vydala dvě desky, pak ale činnost přerušila. Pauza se nakonec protáhla na skoro deset let. Nyní ale Khoiba přichází s novou bezejmennou deskou. Tu představí 19. dubna v libereckém klubu Bunkr.

Nová deska Khoiby je hlubokým ponorem do společného světa Emy Brabcové a Filipa Míška. Může evokovat pocity dvojakosti, je obnažená i zahalená, brutální i jemná, rozrušující i zklidňující, obsahuje naději i beznaděj, je plná odstupu i spojení, zákoutí a vrstev, do kterých se dá zapadnout. „Udělali jsme takového ‚ neučesaného hlavonožce‘,“ říká Khoiba.

Nové album Khoiby vychází 22. března na jantarovém a černém vinylu, CD a digitálně. O mix a produkci se postaral Filip Míšek a mastering měl na starosti Matouš Godík, který se spolupodílel také na mixu. Vizuál alba připravil Roman Přikryl. V dubnu Khoiba vyráží na turné a vystoupí také na několika festivalech. Křest proběhne 17. dubna v pražském klubu MeetFactory. O dva dny později pak v Liberci.

Napsal(a) redakce | Foto Khoiba
 


 

Kam dál?

Liberec ve filmu: Když se holky praly o Honzu Budaře

pátek, 22. března 2019, 12:13

Málo který film je tak prosycený záběry z Liberce jako snímek Ruth to vidí jinak. Naprostá většina příběhu o dvou kamarádkách se...

TIPY NA VÍKEND: Jezdecké závody, pohádky i charitativní koncert

pátek, 22. března 2019, 12:13

Jak strávit tento víkend? Variant je mnoho. Užívat si sluníčka na výletě, vytáhnout ještě běžky a nebo vyrazit někam za kulturou.

Hurá na hrady a zámky, první se otevřou o víkendu a mají co nabídnout

pátek, 22. března 2019, 07:42

Letos v rámci památek hraje prim rod Gallasů a Clam-Gallasů. Rody dobře známé právě na severu Čech vlastnily například Grabštejn...

FOTO: Krása a půvab v liberecké galerii. Čtrnáct sochařek se šešlo na...

čtvrtek, 21. března 2019, 19:04

Liberecká Oblastní galerie vystavuje sochařská díla, která vytvořilo čtrnáct žen. Výstava Krása a půvab má ukázat rozmanitost...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Jeden z obviněných z vraždy Kuciaka a Kušnírové žádal o odpuštění

Jeden z obviněných z vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové dopisem z vězení požádal pozůstalé o odpuštění. Deníku Pravda to potvrdila Zlatica Kušnírová, matka zavražděné dívky, která zároveň prohlásila, že odpustit nedokáže.

Janek Rubeš: Města se nemají přizpůsobovat turismu. Místní nepotřebují trdelník ani absint

Společně s Honzou Mikulkou natáčí turistický průvodce ,,Honest Guide", který na platformě YouTube sledují statisíce turistů, kteří míří do Prahy. Neukazují jen krásná zákoutí hlavního města, ale i temnější stránku Prahy, kdy vás může kdokoliv okrást. Drbna nyní ve svém rozhovoru vyzpovídala Janka Rubeše.

Pokuta za přechod k jinému mobilnímu operátorovi zřejmě klesne

Snížení pokuty za přechod k jinému mobilnímu operátorovi a zkrácení lhůty pro převod telefonního čísla předpokládá vládní novela o elektronických komunikacích, kterou v úvodním kole podpořila Sněmovna. Změny by měly vést k větší konkurenci mezi operátory a v konečném důsledku k poklesu cen. Předloha nyní zamíří k posouzení do hospodářského výboru. Bude na to mít měsíc místo obvyklých dvou.