Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

TIPY NA VÍKEND: Tatrhy, soutěž modelářů i Velikonoční trhy

 
pátek, 12. dubna 2019, 17:46

O víkendu můžete vyrazit na oblíbené Tatrhy, tradiční Velikonoční trhy nebo třeba na nějaký koncert.

Dalších celých deset dní si můžete užívat Velikononích trhů na Benešáku. Vedle oblíbených stánků je připravený i bohatý kulturní doprovod. Slavnostní zahájení proběhne dnes od 13:30. Každý den vystoupí některá z mateřských nebo základních škol. Akce vyvrcholí nedělním charitativním Velikonočním během centrem města.

V neděli ožije park Clam-Gallasů u libereckého zámečku oblíbenými Tatrhy. Od 10 do 17 hodin si můžete prohlédnout lokální výrobce a řemeslníky. Tentokrát navíc budou Tatrhy spojené s oslavami Dne země.

Zítra se také otevře Dětský koutek v přírodním areálu Lidových sadů. Otevřen bude za příznivého počasí vždy od 9 do 18 hodin. Děti se zde opravdu vyřádí. Mohou si užít vodní fontánu, ruské kolo, bludiště, prolézačky, skluzavky nebo třeba kolotoče.

Skvělý koncert nabízí Dům kultury v Liberci. Od 19 tam zítra vystoupí Totální nasazení, E!E a The Fialky.

V neděli odstartuje v chráněné dílně V patře výstava fotografií Petra Štoska s názvem Tolik hudby a jen dvě nohy. Vernisáž začne v 17 hodin.

Modelářský klub Spolek přátel letectví zve na 1. ročník soutěže Modeltrophy Liberec aneb mafia Cup. Akce proběhne ve vojenském klubu Kasárna na Štefánikově náměstí.

Do Kina Varšava můžete v sobotu vyrazit na ojedinělý koncert skapunkové kapely DooWhenblade od 20 hodin. Zároveň máte možnost užít si poslední den Febiofestu.

A co v neděli odpoledne? Můžete vyrazit do knihkupectví Fryč na pohádku O nešťastném staviteli od 16 hodin.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Jizerky.cz
 


 

Kam dál?

Tradiční Smetanova opera v kontroverzním podání končí. Dvě vdovy mají...

pátek, 12. dubna 2019, 10:49

Málokterá inscenace libereckého operního souboru vyvolala v minulých letech tak rozporuplné reakce ohledně režijního pojetí jako...

Liberecké divadlo uvede drsnou akční komedii Ujetá ruka

čtvrtek, 11. dubna 2019, 15:00

Drsná akční komedie Ujetá ruka od irského autora Martina McDonagha je novinkou libereckého Divadla F. X. Šaldy. V premiéře v...

FOTO: Pipes and Pints to opět rozjíždí! V květnu vydají novou desku

středa, 10. dubna 2019, 08:00

Po dlouhé pauze se známá skupina opět vrátila... S novým nadšením, písněmi i novým irským zpěvákem Travis O'Neillem. Nový začátek...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

O2 chce od státu 106 milionů za služby pro postižené a budky

Největší tuzemská telekomunikační firma O2 požaduje od státu 106 milionů korun za poskytování univerzální služby a levnějšího volání pro zdravotně postižené za loňský rok. Nárokované částky prověří Český telekomunikační úřad (ČTÚ). Úřad to uvedl na svém webu.

Móda Orsay je díky Priceless Specials dostupnější, cashback zvýšen na dvojnásobek

Módní oblečení značky Orsay uhrazené platební kartou Mastercard nebo Maestro je od 22. srpna až do poloviny září mimořádně dostupnější. Stačí být členem věrnostního program Priceless Specials a získat dvojnásobně navýšený cashback v hodnotě 10 procent z každého nákupu u Orsay, partnera programu.

ODBORNICE: Vzdělávání nadaných v ČR je potřeba zlepšit

V ČR stále moc nefunguje podpora rozvoje nadaných dětí. Legislativa s podporou jejich vzdělávání sice počítá, ale školy s těmito žáky často neumí pracovat. Pro zlepšení situace by byla potřeba větší informovanost společnosti o této problematice a lepší vzdělávání pedagogů. Na dnešní mezinárodní konferenci Potřeba změny ve vzdělávání nadaných to řekla předsedkyně Společnosti pro talent a nadání Eva Vondráková.