Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Nej dřevěné stavby? Liberecký EKOpark, zbrojnice v Krásné Studánce i dětská prolézačka

 
neděle, 14. dubna 2019, 09:45

Letos putovala hned tři ocenění z ankety Dřevěná stavba roku 2019 do Libereckého kraje. Každoroční soutěž pořádá nadace Dřevo pro život.

Nadace se svým mottem „Dřevo je naše budoucnost“ snaží propagovat využívání dřeva jako obnovitelného zdroje. Zároveň se snaží o osvětu v oblasti dřeva, lesa a životního prostředí.

A každoročně vyhlašuje i ty nejlepší dřevěné stavby roku, které posuzuje odborná porota ale i veřejnost. Soutěží se celkem v osmi kategoriích: Dřevěné konstrukce (zvlášť projekty navrhované a realizované), Moderní dřevostavby (zvlášť projekty navrhované a realizované), Dětská hřiště (malá a velká), Roubenky a sruby a jako poslední Dřevěné interiéry.

Z našeho kraje zaznamenala úspěch hasičská zbrojnice Krásná Studánka, která vyhrála kategorii realizované Dřevěné konstrukce. Nová zbrojnice se slavnostně otevřela na konci září, kdy uplynulo 120 let od založení místního hasičského sboru. Na úspěch v této soutěži jsou hasiči náležitě pyšní.

Pyšní jsou ale i v Liberecké EKOparku. Ten zvítězil v kategorii velká Dřevěná hřiště. „S nesmírnou radostí vám tímto oznamujeme, že jsme zvítězili v prestižní anketě Dřevěná stavba roku 2019 v kategorii dřevěná hřiště velká. Děkujeme všem hlasujícím za podporu. Máme vás rádi kamarádi,“ uvádí EKOpark na webu.

V Dřevěných hřištích malých se podařilo vybojovat prvenství i bedřichovskému Penzionu Uko, který si veřejnost získal svým Domkem v korunách stromů.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Jan Vrabec
 


 

Kam dál?

Mincovna další zlatou medaili věnovala Karlu Krylovi

sobota, 13. dubna 2019, 08:28

Písničkáři a odpůrci okupace věnuje Česká mincovna další minci ze čtyřdílné minisérie s názvem Cesta za svobodu.

TIPY NA VÍKEND: Tatrhy, soutěž modelářů i Velikonoční trhy

pátek, 12. dubna 2019, 17:46

O víkendu můžete vyrazit na oblíbené Tatrhy, tradiční Velikonoční trhy nebo třeba na nějaký koncert.

Tradiční Smetanova opera v kontroverzním podání končí. Dvě vdovy mají...

pátek, 12. dubna 2019, 10:49

Málokterá inscenace libereckého operního souboru vyvolala v minulých letech tak rozporuplné reakce ohledně režijního pojetí jako...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Nejhorší byla Bangladéš. Chtěl bych žít půl roku na Sibiři, říká Tomáš Vaňourek z projektu Zikmund100

Cestovat po světe je snem mnoha lidí. Tomáš Vaňourek a Lukáš Socha si tento sen splnili. Díky projektu Zikmund100 se projeli po stopách slavných cestovatelů Miroslava Zikmunda a Jiřího Hanzelky a nafotili svět šedesát let poté. Jak vůbec nápad vznikl, a jaké bylo stát po cestě před samotným Miroslavem Zikmundem? I o tom se rozpovídal jeden z aktérů Tomáš Vaňourek.

Ropný trh je po útoku v nebezpečné situaci, čeká se zdražení ropy

Útok na ropná zařízení společnosti Saudi Aramco na východě Saúdské Arábie uvrhl světový ropný trh do stavu, kterého se všichni obávali. Vynucené snížení produkce ropy o 5,7 milionu barelů denně, což odpovídá asi polovině saúdskoarabské denní těžby, je nebezpečnou situací, ve které se podle agentury Bloomberg ukáže, jak citlivý ropný trh ve skutečnosti je.

V Česku loni přibylo leteckých incidentů, ústav řešil 91 nehod

Leteckých incidentů v Česku přibývá, loni bylo nahlášeno 91 nehod, což je meziročně o 19 více. O život přišlo 11 lidí. Žádná z nehod se netýkala velkých letadel obchodních společností. Vyplývá to ze zprávy o činnosti Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod (ÚZPLN), se kterou se v pondělí seznámí vláda.