Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Nej dřevěné stavby? Liberecký EKOpark, zbrojnice v Krásné Studánce i dětská prolézačka

 
neděle, 14. dubna 2019, 09:45

Letos putovala hned tři ocenění z ankety Dřevěná stavba roku 2019 do Libereckého kraje. Každoroční soutěž pořádá nadace Dřevo pro život.

Nadace se svým mottem „Dřevo je naše budoucnost“ snaží propagovat využívání dřeva jako obnovitelného zdroje. Zároveň se snaží o osvětu v oblasti dřeva, lesa a životního prostředí.

A každoročně vyhlašuje i ty nejlepší dřevěné stavby roku, které posuzuje odborná porota ale i veřejnost. Soutěží se celkem v osmi kategoriích: Dřevěné konstrukce (zvlášť projekty navrhované a realizované), Moderní dřevostavby (zvlášť projekty navrhované a realizované), Dětská hřiště (malá a velká), Roubenky a sruby a jako poslední Dřevěné interiéry.

Z našeho kraje zaznamenala úspěch hasičská zbrojnice Krásná Studánka, která vyhrála kategorii realizované Dřevěné konstrukce. Nová zbrojnice se slavnostně otevřela na konci září, kdy uplynulo 120 let od založení místního hasičského sboru. Na úspěch v této soutěži jsou hasiči náležitě pyšní.

Pyšní jsou ale i v Liberecké EKOparku. Ten zvítězil v kategorii velká Dřevěná hřiště. „S nesmírnou radostí vám tímto oznamujeme, že jsme zvítězili v prestižní anketě Dřevěná stavba roku 2019 v kategorii dřevěná hřiště velká. Děkujeme všem hlasujícím za podporu. Máme vás rádi kamarádi,“ uvádí EKOpark na webu.

V Dřevěných hřištích malých se podařilo vybojovat prvenství i bedřichovskému Penzionu Uko, který si veřejnost získal svým Domkem v korunách stromů.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Jan Vrabec
 


 

Kam dál?

Mincovna další zlatou medaili věnovala Karlu Krylovi

sobota, 13. dubna 2019, 08:28

Písničkáři a odpůrci okupace věnuje Česká mincovna další minci ze čtyřdílné minisérie s názvem Cesta za svobodu.

TIPY NA VÍKEND: Tatrhy, soutěž modelářů i Velikonoční trhy

pátek, 12. dubna 2019, 17:46

O víkendu můžete vyrazit na oblíbené Tatrhy, tradiční Velikonoční trhy nebo třeba na nějaký koncert.

Tradiční Smetanova opera v kontroverzním podání končí. Dvě vdovy mají...

pátek, 12. dubna 2019, 10:49

Málokterá inscenace libereckého operního souboru vyvolala v minulých letech tak rozporuplné reakce ohledně režijního pojetí jako...

Liberecké divadlo uvede drsnou akční komedii Ujetá ruka

čtvrtek, 11. dubna 2019, 15:00

Drsná akční komedie Ujetá ruka od irského autora Martina McDonagha je novinkou libereckého Divadla F. X. Šaldy. V premiéře v...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Jeden z obviněných z vraždy Kuciaka a Kušnírové žádal o odpuštění

Jeden z obviněných z vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové dopisem z vězení požádal pozůstalé o odpuštění. Deníku Pravda to potvrdila Zlatica Kušnírová, matka zavražděné dívky, která zároveň prohlásila, že odpustit nedokáže.

Janek Rubeš: Města se nemají přizpůsobovat turismu. Místní nepotřebují trdelník ani absint

Společně s Honzou Mikulkou natáčí turistický průvodce ,,Honest Guide", který na platformě YouTube sledují statisíce turistů, kteří míří do Prahy. Neukazují jen krásná zákoutí hlavního města, ale i temnější stránku Prahy, kdy vás může kdokoliv okrást. Drbna nyní ve svém rozhovoru vyzpovídala Janka Rubeše.

Pokuta za přechod k jinému mobilnímu operátorovi zřejmě klesne

Snížení pokuty za přechod k jinému mobilnímu operátorovi a zkrácení lhůty pro převod telefonního čísla předpokládá vládní novela o elektronických komunikacích, kterou v úvodním kole podpořila Sněmovna. Změny by měly vést k větší konkurenci mezi operátory a v konečném důsledku k poklesu cen. Předloha nyní zamíří k posouzení do hospodářského výboru. Bude na to mít měsíc místo obvyklých dvou.