Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Nej dřevěné stavby? Liberecký EKOpark, zbrojnice v Krásné Studánce i dětská prolézačka

 
neděle, 14. dubna 2019, 09:45

Letos putovala hned tři ocenění z ankety Dřevěná stavba roku 2019 do Libereckého kraje. Každoroční soutěž pořádá nadace Dřevo pro život.

Nadace se svým mottem „Dřevo je naše budoucnost“ snaží propagovat využívání dřeva jako obnovitelného zdroje. Zároveň se snaží o osvětu v oblasti dřeva, lesa a životního prostředí.

A každoročně vyhlašuje i ty nejlepší dřevěné stavby roku, které posuzuje odborná porota ale i veřejnost. Soutěží se celkem v osmi kategoriích: Dřevěné konstrukce (zvlášť projekty navrhované a realizované), Moderní dřevostavby (zvlášť projekty navrhované a realizované), Dětská hřiště (malá a velká), Roubenky a sruby a jako poslední Dřevěné interiéry.

Z našeho kraje zaznamenala úspěch hasičská zbrojnice Krásná Studánka, která vyhrála kategorii realizované Dřevěné konstrukce. Nová zbrojnice se slavnostně otevřela na konci září, kdy uplynulo 120 let od založení místního hasičského sboru. Na úspěch v této soutěži jsou hasiči náležitě pyšní.

Pyšní jsou ale i v Liberecké EKOparku. Ten zvítězil v kategorii velká Dřevěná hřiště. „S nesmírnou radostí vám tímto oznamujeme, že jsme zvítězili v prestižní anketě Dřevěná stavba roku 2019 v kategorii dřevěná hřiště velká. Děkujeme všem hlasujícím za podporu. Máme vás rádi kamarádi,“ uvádí EKOpark na webu.

V Dřevěných hřištích malých se podařilo vybojovat prvenství i bedřichovskému Penzionu Uko, který si veřejnost získal svým Domkem v korunách stromů.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Jan Vrabec
 


 

Kam dál?

Mincovna další zlatou medaili věnovala Karlu Krylovi

sobota, 13. dubna 2019, 08:28

Písničkáři a odpůrci okupace věnuje Česká mincovna další minci ze čtyřdílné minisérie s názvem Cesta za svobodu.

TIPY NA VÍKEND: Tatrhy, soutěž modelářů i Velikonoční trhy

pátek, 12. dubna 2019, 17:46

O víkendu můžete vyrazit na oblíbené Tatrhy, tradiční Velikonoční trhy nebo třeba na nějaký koncert.

Tradiční Smetanova opera v kontroverzním podání končí. Dvě vdovy mají...

pátek, 12. dubna 2019, 10:49

Málokterá inscenace libereckého operního souboru vyvolala v minulých letech tak rozporuplné reakce ohledně režijního pojetí jako...

Liberecké divadlo uvede drsnou akční komedii Ujetá ruka

čtvrtek, 11. dubna 2019, 15:00

Drsná akční komedie Ujetá ruka od irského autora Martina McDonagha je novinkou libereckého Divadla F. X. Šaldy. V premiéře v...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Nerad odmítám lidi, ale den má bohužel jen 24 hodin, říká budějcký trenér Dominik Kodras

Na trénování "obyčejných lidí" už mu nezbývá čas. Spolu se svým týmem se plně věnuje profesionálním sportovcům. Pod rukama už mu prošla taková jména jako Jirka Novotný, Milan Gulaš, Tomáš Sivok nebo Roman Will. I když je budějčák Dominik Kodras na první pohled sympaťák, v posilovně z něj jde strach. Výsledky se pak ale zaručeně dostaví.

Varování před nebezpečnými dětskými cyklovozíky

Převážení malého dítěte v přívěsném vozíku za jízdním kolem by měla být jedna z nejbezpečnějších variant, jak ho brát na cyklotúru. Jaká je realita? Spotřebitelská organizace dTest otestovala 11 modelů cyklovozíků, pět z nich v testu propadlo. Nedostatky se týkaly praktických zkoušek v terénu, složitého sestavování, nepohodlí, bezpečnostních rizik a obsahu nežádoucích chemikálií.

Potíže s hraním hazardu a závislostí může mít 164 tisíc lidí

Kolem 164 tisíc lidí nad 15 let v Česku může mít podle odborných odhadů problémy s hraním hazardních her a se závislostí na něm. Patologických hráčů je pak bezmála 60 tisíc. Sázení a hraní nemá pod kontrolou asi 13 tisíc mladých do 18 let. Vyplývá to z výroční zprávy o hazardním hraní za loňský rok, s níž by se měla v pondělí seznámit vláda. V posledních letech počty klesly. Češi loni za hazard utratili 249,5 miliardy korun, prohráli 31,3 miliardy.