Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

TIPY NA VÍKEND: Pletení pomlázek, speciální prohlídky Grabštejnu nebo výstava koček

 
pátek, 19. dubna 2019, 13:13

V následujících dnech si můžete užít přípravy na Velikonoce jako je tradiční barvení vajíček nebo pletení pomlázek. Můžete ale vyrazit i na koncert, výstavu nebo se proběhnout a podpořit dobrou věc.

V budově liberecké radnice si můžete až do 23. dubna prohlédnout tvorbu dětí z libereckých mateřinek s názvem Velikonoce očima dětí.

Zamířit můžete i do Centra Babylon, a to buď na Mezinárodní výstavu koček Liberec, která potrvá celý víkend, nebo na tradiční velikonoční jarmark Velikonoční veselí, který začíná již dnes.

Pokud si chcete užít Velikonoční koncert, můžete zavítat do kostela sv. Bonifáce, kde v neděli od 18 hodin za varhany usedne Ondřej Valenta a s houslemi bude kouzlit Šárka Petříková.

Naivní divadlo v Liberci uvede v sobotu hned dvě pohádky, a to Jak chodil Kuba za Markytou a Tři pradleny. A co je spojuje? Třeba to, že lenost a hloupost se nevyplácí. Představení začíná v 10 a 11 hodin.

Již tradiční jarní charitativní událostí je Velikonoční běh v Liberci, který pořádá RunBo Team Liberec. Vyběhnout a podpořit dobrou věc můžete v neděli i vy. Start proběhne v 14:30 u liberecké radnice. Celý výtěžek bude věnován organizaci Rodina24, která v Libereckém kraji pečuje o seniory a osoby s demencí.

Nesmíme zapomenout ani na Tygry! Komu se nepodařilo sehnat lístek na dnešní hokejový zápas, může souboj Tygrů s Oceláři sledovat na náměstí před libereckou radnicí. Začíná se v 17 hodin.

Kulturní centrum Vratislavice 101010 dnes od 20 hodin ožije legendární skupinou Mig 21 v rámci Hurá tour.

Pokud přemýšlíte nad výletem, pak můžete zvolit třeba Grabštejn, projít se po okolí a navštívit Velikonoční prohlídky na Grabštejně, které začínají dnes a potrvají až do Velikonočního pondělí. Dozvíte se zde něco nejen o jarních svátcích, ale také o rodu Clam-Gallasů a Gallasů.

Speciální prohlídky si užijete i v rámci akce Velikonoce na zámku Lemberk. I zde jsou prohlídky od dneška do pondělí věnované jarním svátkům a Clam-Gallasům.

Potřebujete poradit s pletením pomlázky? Pak v neděli nesmíte chybět v Domě Řemesel v Kryštofově Údolí. Na velikonoční neděli zde proběhne Pletení pomlázek z připravených proutků. Vedle pomlázky si můžete vyrobit i další zajímavé dekorace.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Archiv hradu Grabštejn
 


 

Kam dál?

FOTO, VIDEO: Co s Jablečnými lázněmi? Hledá se nová vize pro dvacet...

čtvrtek, 18. dubna 2019, 06:00

Kdysi vyhlášené lázně postavené na počest císaře Františka Josefa I. dnes jen matně připomínají dávno zašlou slávu. Popraskané...

V divadle po devíti letech končí šéfka baletu Alena Pešková. Nemáme...

úterý, 16. dubna 2019, 10:23

Balet libereckého divadla F. X. Šaldy bude mít po devíti letech nového šéfa. K poslednímu červenci skončí na vlastní žádost Alena...

Na libereckou přehradu se opět vydají loďky plné lampiónů

úterý, 16. dubna 2019, 07:23

Lampiónová plavba je každoroční akcí oblíbenou zejména u dětí. I letos ji vodní skauti v Liberci uspořádají, a to ve středu 24....

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

ČSSD trvá na Šmardovi, kandidáta na ministra měnit nehodlá

Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes vicepremiérovi Janu Hamáčkovi (ČSSD) zopakoval, že stojí o to, aby sociální demokracie vyměnila svého kandidáta na ministra kultury Michala Šmardu (ČSSD) za někoho jiného. Hamáček po schůzce s ministerským předsedou novinářům řekl, že ČSSD trvá na dodržování ústavy a koaliční smlouvy a kandidáta nemá důvod měnit. Nechtěl upřesnit, dokdy by mohla ČSSD vyčkávat.

Limit doplatků na léky pro invalidní důchodce bude 500 korun

Ochranný limit doplatků na léky na recept bude od roku 2020 pro invalidní důchodce 3. stupně 500 korun stejně jako pro seniory nad 70 let. Dosud dostávali zpět až částku nad 5000 korun jako ostatní zdraví dospělí. Na twitteru to uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Národní rada osob se zdravotním postižením snížení ochranného limitu žádala už loni v květnu loňského roku.

FOTO: Nové sochy před radnicí. Do Liberce se po půl století vrací dílo Olbrama Zoubka

Na nároží radnice už stojí nové sochařské dílo. A je rovnou od jednoho z nejznámějších sochařů Olbrama Zoubka. Liberečáci tak budou příštích dvanáct měsíců procházet mezi charakteristickými postavami soch Kúra, Klytaimnéstry, Jidáše a Ifigénie.