Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

TIPY NA VÍKEND: Pletení pomlázek, speciální prohlídky Grabštejnu nebo výstava koček

 
pátek, 19. dubna 2019, 13:13

V následujících dnech si můžete užít přípravy na Velikonoce jako je tradiční barvení vajíček nebo pletení pomlázek. Můžete ale vyrazit i na koncert, výstavu nebo se proběhnout a podpořit dobrou věc.

V budově liberecké radnice si můžete až do 23. dubna prohlédnout tvorbu dětí z libereckých mateřinek s názvem Velikonoce očima dětí.

Zamířit můžete i do Centra Babylon, a to buď na Mezinárodní výstavu koček Liberec, která potrvá celý víkend, nebo na tradiční velikonoční jarmark Velikonoční veselí, který začíná již dnes.

Pokud si chcete užít Velikonoční koncert, můžete zavítat do kostela sv. Bonifáce, kde v neděli od 18 hodin za varhany usedne Ondřej Valenta a s houslemi bude kouzlit Šárka Petříková.

Naivní divadlo v Liberci uvede v sobotu hned dvě pohádky, a to Jak chodil Kuba za Markytou a Tři pradleny. A co je spojuje? Třeba to, že lenost a hloupost se nevyplácí. Představení začíná v 10 a 11 hodin.

Již tradiční jarní charitativní událostí je Velikonoční běh v Liberci, který pořádá RunBo Team Liberec. Vyběhnout a podpořit dobrou věc můžete v neděli i vy. Start proběhne v 14:30 u liberecké radnice. Celý výtěžek bude věnován organizaci Rodina24, která v Libereckém kraji pečuje o seniory a osoby s demencí.

Nesmíme zapomenout ani na Tygry! Komu se nepodařilo sehnat lístek na dnešní hokejový zápas, může souboj Tygrů s Oceláři sledovat na náměstí před libereckou radnicí. Začíná se v 17 hodin.

Kulturní centrum Vratislavice 101010 dnes od 20 hodin ožije legendární skupinou Mig 21 v rámci Hurá tour.

Pokud přemýšlíte nad výletem, pak můžete zvolit třeba Grabštejn, projít se po okolí a navštívit Velikonoční prohlídky na Grabštejně, které začínají dnes a potrvají až do Velikonočního pondělí. Dozvíte se zde něco nejen o jarních svátcích, ale také o rodu Clam-Gallasů a Gallasů.

Speciální prohlídky si užijete i v rámci akce Velikonoce na zámku Lemberk. I zde jsou prohlídky od dneška do pondělí věnované jarním svátkům a Clam-Gallasům.

Potřebujete poradit s pletením pomlázky? Pak v neděli nesmíte chybět v Domě Řemesel v Kryštofově Údolí. Na velikonoční neděli zde proběhne Pletení pomlázek z připravených proutků. Vedle pomlázky si můžete vyrobit i další zajímavé dekorace.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Archiv hradu Grabštejn
 


 

Kam dál?

FOTO, VIDEO: Co s Jablečnými lázněmi? Hledá se nová vize pro dvacet...

čtvrtek, 18. dubna 2019, 06:00

Kdysi vyhlášené lázně postavené na počest císaře Františka Josefa I. dnes jen matně připomínají dávno zašlou slávu. Popraskané...

V divadle po devíti letech končí šéfka baletu Alena Pešková. Nemáme...

úterý, 16. dubna 2019, 10:23

Balet libereckého divadla F. X. Šaldy bude mít po devíti letech nového šéfa. K poslednímu červenci skončí na vlastní žádost Alena...

Na libereckou přehradu se opět vydají loďky plné lampiónů

úterý, 16. dubna 2019, 07:23

Lampiónová plavba je každoroční akcí oblíbenou zejména u dětí. I letos ji vodní skauti v Liberci uspořádají, a to ve středu 24....

Do Vesce se vrací Fresh Festival. Přiblíží se rodinám s dětmi i...

pondělí, 15. dubna 2019, 14:45

Třetí ročník Beko Fresh Festivalu opět zamíří i do libereckého Vesce. Přináší s sebou i celou řadu novinek. Větší prostor získají...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Bývalému radnímu uložil soud za korupci podmínku

Vrchní soud v Praze dnes zrušil pětiletý trest pro bývalého radního Libereckého kraje za ČSSD Zdeňka Bursu za korupci. Místo něj mu uložil tříletou podmínku se čtyřletým odkladem. Nov to dnes sdělila mluvčí soudu Simona Heranová. Bursa také podle verdiktu musí zaplatit 500 tisíc korun jako peněžitý trest, jinak stráví ve vězení 2,5 roku. Dnešní rozsudek je pravomocný.

Míra Čemus, pětadvacet let je podkovářem. Měl nakročeno i na žokeje, ale neměnil by

Jaromír Čemus, nebo prostě jednoduše Míra, už pětadvacet let dělá podkováře. Pohádkové povolání ale není zas taková prča, jak to vypadá. Stejně by ale Míra ani po letech neměnil. Práce se zvířaty, svobodné zaměstnání... A koneckonců vlastně ani nic jiného pořádně neumí.

Po vydatném dešti stoupají řeky na severu ČR, pršet bude dál

Kvůli vydatnému a vytrvalému dešti od rána stoupají hladiny řek odvodňující hory na severu a severovýchodě země. Na toku Senice v Ústí na Vsetínsku platí třetí povodňový stupeň. Hladina stoupla rychle, podle starosty již voda zatopila tři rodinné domy. Řeka Jičínka v Novém Jičíně dosáhla druhého stupně povodňové aktivity a je pravděpodobné, že ještě odpoledne dosáhne stupně třetího.