Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Kostely se večer otevírají veřejnosti. Jen v Liberci jich bude dvanáct

 
pátek, 24. května 2019, 10:33

Další ročník akce Noc kostelů připadá právě na dnešek. Po celé zemi se otevřou sakrální památky a motlitebny, v Liberci mohou lidé navštívit dvanáct míst. Připravený je také doprovodný program.

Zřejmě nejširší program je připraven v kostele sv. Antonína Velikého, kde je výstava obrazů, chystá se ochutnávka mešních vín, zahraje komorní orchestr a zazpívají i dva sbory. 

Jen o kousek dál, v kostele Nalezení svatého Kříže bude otevřena zahrada s křížovou cestou, zahraje komorní orchestr a uslyšíte i kostelní varhany.

A otevřený bude i Červený kostel na Perštýně, kde bude výstava Bible, komentovaná prohlídka kostela a vstup na ochoz věže.

Otevřena ale budou i další místa, další informace a program najdete na webu nockostelu.cz. V celém Libereckém kraji bude otevřeno 60 památek.

Noc kostelů Liberec

kostel sv. Antonína Velikého, modlitebna Bratrské jednoty baptistů, modlitebna Českobratrské církve evangelické, kostel Sv. Antonína Paduánského, kostel Nalezení svatého Kříže, modlitebna Církve československé husitské, Červený kostel, kostel sv. Vojtěcha, kostel sv. Jana Křtitele, kostel sv. Bonifáce, kaple Vzkříšení, kostel Nejsv. Trojice

Vizitka autora

 

Luboš Vrabec

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz.

 
Foto Město Liberec
 


 

Kam dál?

Přijď na koncert a zachraň zvíře. V Liberci se bude hrát pro Obraz –...

čtvrtek, 23. května 2019, 19:07

V klubu na konci Široké ulice to v sobotu ožije. Vystoupí zde celkem pět kapel. A výtěžek z celé akce půjde na neziskovou...

Barokní kostel v Jindřichovicích pod Smrkem čekají další opravy

úterý, 21. května 2019, 14:12

Barokní kostel Nejsvětější Trojice v Jindřichovicích pod Smrkem čekají letos další opravy. Obci se podařilo získat 1,4 milionu...

Sudek, Funke, Drtikol. Výrazná díla české fotografie vystavují v...

úterý, 21. května 2019, 11:01

Centrum současného umění v Augsburgu představí německému publiku výrazná díla české a slovenské fotografie ze sbírky PPF. Výstavu...

Hru o trůny sledovali i na Ministerstvu zahraničních věcí, dnes...

úterý, 21. května 2019, 09:28

Seriál Hra o trůny poslední týdny doslova hýbal světem. Zejména tím na sociálních sítích. Vše samozřejmě vyvrcholilo dlouho...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Na Jindřichohradecku pobíhá puma. Lidé by měli být opatrní při pohybu v lese

Kriminalisté z Jindřichova Hradce prověřují aktuální oznámení očitých svědků o výskytu kočkovité šelmy v oblasti mezi obcemi Velký Ratmírov a Deštná. Policisté zatím pracují s informací, že by se mohlo jednat o dospělý kus pumy americké, která má hnědou barvu, krátkou srst a dlouhý ocas zakončený tmavou srstí.

Ministerstvo navrhuje zálohované výživné do 15 až 25 procent průměrné mzdy

Ministerstvo práce navrhuje, aby stát dětem neplatičů alimentů měsíčně posílal do 15 až 25 procent průměrné mzdy v ČR podle jejich věku. O zálohované výživné jako o novou dávku by se dalo žádat poté, co peníze na potomky nedorazí za dva měsíce. Podmínkou by ale bylo, že rodič sám už začal po dlužníkovi výživné vymáhat v exekuci či u soudu. Vyplacené dávky by po neplatiči vymáhal pak stát. Návrh zákona o zálohovaném výživném zveřejnila na svém webu vláda. Vymahatelnost má posílit chystaná novela občanského zákoníku, která počítá se zabavováním zbrojních či pilotních průkazů i s postoupením pohledávek.

V sobotu se přiženou bouřky a kroupy. V platnosti je výstraha s vysokým stupněm nebezpečí

Meteorologové vydali výstrahu před silnými bouřkami. Doprovázet by je měly kroupy a vítr, který může dosahovat rychlosti 90 kilometrů v hodině. Hrozí lámání stromů a výpadky v dodávkách elektřiny. Bouřkám bude předcházet vedro, odpolední teploty v sobotu překročí na většině území 31 stupňů Celsia.