Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Kostely se večer otevírají veřejnosti. Jen v Liberci jich bude dvanáct

 
pátek, 24. května 2019, 10:33

Další ročník akce Noc kostelů připadá právě na dnešek. Po celé zemi se otevřou sakrální památky a motlitebny, v Liberci mohou lidé navštívit dvanáct míst. Připravený je také doprovodný program.

Zřejmě nejširší program je připraven v kostele sv. Antonína Velikého, kde je výstava obrazů, chystá se ochutnávka mešních vín, zahraje komorní orchestr a zazpívají i dva sbory. 

Jen o kousek dál, v kostele Nalezení svatého Kříže bude otevřena zahrada s křížovou cestou, zahraje komorní orchestr a uslyšíte i kostelní varhany.

A otevřený bude i Červený kostel na Perštýně, kde bude výstava Bible, komentovaná prohlídka kostela a vstup na ochoz věže.

Otevřena ale budou i další místa, další informace a program najdete na webu nockostelu.cz. V celém Libereckém kraji bude otevřeno 60 památek.

Noc kostelů Liberec

kostel sv. Antonína Velikého, modlitebna Bratrské jednoty baptistů, modlitebna Českobratrské církve evangelické, kostel Sv. Antonína Paduánského, kostel Nalezení svatého Kříže, modlitebna Církve československé husitské, Červený kostel, kostel sv. Vojtěcha, kostel sv. Jana Křtitele, kostel sv. Bonifáce, kaple Vzkříšení, kostel Nejsv. Trojice

Vizitka autora

 

Luboš Vrabec

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz.

 
Foto Město Liberec
 


 

Kam dál?

Přijď na koncert a zachraň zvíře. V Liberci se bude hrát pro Obraz –...

čtvrtek, 23. května 2019, 19:07

V klubu na konci Široké ulice to v sobotu ožije. Vystoupí zde celkem pět kapel. A výtěžek z celé akce půjde na neziskovou...

Barokní kostel v Jindřichovicích pod Smrkem čekají další opravy

úterý, 21. května 2019, 14:12

Barokní kostel Nejsvětější Trojice v Jindřichovicích pod Smrkem čekají letos další opravy. Obci se podařilo získat 1,4 milionu...

Sudek, Funke, Drtikol. Výrazná díla české fotografie vystavují v...

úterý, 21. května 2019, 11:01

Centrum současného umění v Augsburgu představí německému publiku výrazná díla české a slovenské fotografie ze sbírky PPF. Výstavu...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Denně dělám i třináct operací, říká plastický chirurg Měšťák

I třináct operací denně stihne plastický chirurg Jan Měšťák, který v pondělí oslaví 75. narozeniny. Za rok jich udělá kolem pěti stovek, pracuje i v sobotu, řekl v rozhovoru. Nejnáročnější a nejzodpovědnější pro jsou podle něj operace nosů, lidem ale nejvíc mění život.

Cibule stojí dvojnásobek než loni, zdražil i květák či brambory

Cibule stojí v obchodech dvojnásobek než loni, o více než polovinu zdražily květák, brambory a zelí. Kromě zeleniny ale spotřebitelé platí více také za vepřové maso, pečivo a těstoviny. Proti loňskému červenci naopak zlevnily máslo, vejce, cukr a ovoce. Vyplývá to z červencových průměrných cen, které zveřejnil Český statistický úřad. Statistici každý měsíc sledují a zveřejňují ceny šesti desítek potravin.

Plaga je proti plánovanému zavedení povinné maturity z matematiky

Ministr školství Robert Plaga (ANO) chce zrušit plánované zavedení povinné maturity z matematiky. Rozhodl se tak na základě analýzy výsledků maturantů ve vybraných úlohách z minulých let. Podle ministra je třeba nejdřív zlepšit výuku matematiky tak, aby jí žáci skutečně rozuměli, a až potom případně zavést povinnou maturitu. Novinářům to sdělilo tiskové oddělení ministerstva školství v reakci na informace Deníku. Zákon v současnosti počítá se zavedením povinné maturity z matematiky nejpozději od jara 2022.