Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Nová šéfka pro baletní soubor. Povede ho Marika Hanousková

 
pátek, 24. května 2019, 18:16

Novou vedoucí libereckého baletního souboru se od srpna stane jeho současná členka, režisérka a choreografka Marika Hanousková. Nahradí Alenu Peškovou, která po devíti letech končí své působení v souboru na vlastní žádost. Pešková bude s libereckým divadlem i nadále spolupracovat a podzimní premiéra baletu Sluha dvou pánů bude v její režii.

V konkurzu na místo vedoucího baletu vybírala komise ze tři uchazečů. Doporučila Hanouskovou, která je členkou libereckého souboru od roku 2008. „S doporučením komise se plně ztotožňuji. Marika Hanousková je velmi talentovaná, zároveň lidsky velmi pracovitá a komunikativní. Má silné vazby na Liberec, je to takový lokální patriot, zná náš soubor i libereckého diváka a to je myslím velká výhoda," uvedla ředitelka třísouborového divadla Jarmila Levko.

Jekyll a Hyde

Hanousková v Liberci uvedla několik svých inscenací - horor Jekyll a Hyde, drama Dům Bernardy Alby či Café Reichenberg. „Jako choreografka ale pracovala například v Plzni, Ústí nad Labem i Japonsku a tak má s čím srovnávat," dodala ředitelka. V Severočeském divadle v Ústí nad Labem uvedla balet podle Andersenovy Sněhové královny a taneční komedii Zkrocení zlé ženy. Pro plzeňské Divadlo J. K. Tyla zrežírovala romantický příběh Malá mořská víla. Podle předložené koncepce chce Hanousková navázat na práci Peškové a přinášet libereckému publiku lákavý a originální repertoár. „Chce se ale ještě více zaměřit na dětského diváka a také zařazovat do repertoáru tituly s živým orchestrem," dodal mluvčí divadla Jakub Kabeš.

Vysoká úroveň, špatné zázemí

Pešková považuje úroveň libereckého baletního souboru za vysokou, v neutěšeném stavu je ale podle ní zázemí. „Nemáme ani zkušebnu ve velkém divadle. Není tam sál a nemáme kde trénovat, když se připravuje scéna," řekla již dříve. Důvodů pro odchod má více. „Neopouštím Liberec ve zlém. Nic není černobílé, vždy je vina na obou stranách. Možná v tom zapracovala i nějaká únava, neustále bojovat za baletní soubor," dodala.

Napsal(a) ČTK | Foto DFXŠ
 


 

Kam dál?

Kostely se večer otevírají veřejnosti. Jen v Liberci jich bude dvanáct

pátek, 24. května 2019, 10:33

Další ročník akce Noc kostelů připadá právě na dnešek. Po celé zemi se otevřou sakrální památky a motlitebny, v Liberci mohou...

Přijď na koncert a zachraň zvíře. V Liberci se bude hrát pro Obraz –...

čtvrtek, 23. května 2019, 19:07

V klubu na konci Široké ulice to v sobotu ožije. Vystoupí zde celkem pět kapel. A výtěžek z celé akce půjde na neziskovou...

Barokní kostel v Jindřichovicích pod Smrkem čekají další opravy

úterý, 21. května 2019, 14:12

Barokní kostel Nejsvětější Trojice v Jindřichovicích pod Smrkem čekají letos další opravy. Obci se podařilo získat 1,4 milionu...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Denně dělám i třináct operací, říká plastický chirurg Měšťák

I třináct operací denně stihne plastický chirurg Jan Měšťák, který v pondělí oslaví 75. narozeniny. Za rok jich udělá kolem pěti stovek, pracuje i v sobotu, řekl v rozhovoru. Nejnáročnější a nejzodpovědnější pro jsou podle něj operace nosů, lidem ale nejvíc mění život.

Cibule stojí dvojnásobek než loni, zdražil i květák či brambory

Cibule stojí v obchodech dvojnásobek než loni, o více než polovinu zdražily květák, brambory a zelí. Kromě zeleniny ale spotřebitelé platí více také za vepřové maso, pečivo a těstoviny. Proti loňskému červenci naopak zlevnily máslo, vejce, cukr a ovoce. Vyplývá to z červencových průměrných cen, které zveřejnil Český statistický úřad. Statistici každý měsíc sledují a zveřejňují ceny šesti desítek potravin.

Plaga je proti plánovanému zavedení povinné maturity z matematiky

Ministr školství Robert Plaga (ANO) chce zrušit plánované zavedení povinné maturity z matematiky. Rozhodl se tak na základě analýzy výsledků maturantů ve vybraných úlohách z minulých let. Podle ministra je třeba nejdřív zlepšit výuku matematiky tak, aby jí žáci skutečně rozuměli, a až potom případně zavést povinnou maturitu. Novinářům to sdělilo tiskové oddělení ministerstva školství v reakci na informace Deníku. Zákon v současnosti počítá se zavedením povinné maturity z matematiky nejpozději od jara 2022.