Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Nová šéfka pro baletní soubor. Povede ho Marika Hanousková

 
pátek, 24. května 2019, 18:16

Novou vedoucí libereckého baletního souboru se od srpna stane jeho současná členka, režisérka a choreografka Marika Hanousková. Nahradí Alenu Peškovou, která po devíti letech končí své působení v souboru na vlastní žádost. Pešková bude s libereckým divadlem i nadále spolupracovat a podzimní premiéra baletu Sluha dvou pánů bude v její režii.

V konkurzu na místo vedoucího baletu vybírala komise ze tři uchazečů. Doporučila Hanouskovou, která je členkou libereckého souboru od roku 2008. „S doporučením komise se plně ztotožňuji. Marika Hanousková je velmi talentovaná, zároveň lidsky velmi pracovitá a komunikativní. Má silné vazby na Liberec, je to takový lokální patriot, zná náš soubor i libereckého diváka a to je myslím velká výhoda," uvedla ředitelka třísouborového divadla Jarmila Levko.

Jekyll a Hyde

Hanousková v Liberci uvedla několik svých inscenací - horor Jekyll a Hyde, drama Dům Bernardy Alby či Café Reichenberg. „Jako choreografka ale pracovala například v Plzni, Ústí nad Labem i Japonsku a tak má s čím srovnávat," dodala ředitelka. V Severočeském divadle v Ústí nad Labem uvedla balet podle Andersenovy Sněhové královny a taneční komedii Zkrocení zlé ženy. Pro plzeňské Divadlo J. K. Tyla zrežírovala romantický příběh Malá mořská víla. Podle předložené koncepce chce Hanousková navázat na práci Peškové a přinášet libereckému publiku lákavý a originální repertoár. „Chce se ale ještě více zaměřit na dětského diváka a také zařazovat do repertoáru tituly s živým orchestrem," dodal mluvčí divadla Jakub Kabeš.

Vysoká úroveň, špatné zázemí

Pešková považuje úroveň libereckého baletního souboru za vysokou, v neutěšeném stavu je ale podle ní zázemí. „Nemáme ani zkušebnu ve velkém divadle. Není tam sál a nemáme kde trénovat, když se připravuje scéna," řekla již dříve. Důvodů pro odchod má více. „Neopouštím Liberec ve zlém. Nic není černobílé, vždy je vina na obou stranách. Možná v tom zapracovala i nějaká únava, neustále bojovat za baletní soubor," dodala.

Napsal(a) ČTK | Foto DFXŠ
 


 

Kam dál?

Kostely se večer otevírají veřejnosti. Jen v Liberci jich bude dvanáct

pátek, 24. května 2019, 10:33

Další ročník akce Noc kostelů připadá právě na dnešek. Po celé zemi se otevřou sakrální památky a motlitebny, v Liberci mohou...

Přijď na koncert a zachraň zvíře. V Liberci se bude hrát pro Obraz –...

čtvrtek, 23. května 2019, 19:07

V klubu na konci Široké ulice to v sobotu ožije. Vystoupí zde celkem pět kapel. A výtěžek z celé akce půjde na neziskovou...

Barokní kostel v Jindřichovicích pod Smrkem čekají další opravy

úterý, 21. května 2019, 14:12

Barokní kostel Nejsvětější Trojice v Jindřichovicích pod Smrkem čekají letos další opravy. Obci se podařilo získat 1,4 milionu...

Sudek, Funke, Drtikol. Výrazná díla české fotografie vystavují v...

úterý, 21. května 2019, 11:01

Centrum současného umění v Augsburgu představí německému publiku výrazná díla české a slovenské fotografie ze sbírky PPF. Výstavu...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Na Jindřichohradecku pobíhá puma. Lidé by měli být opatrní při pohybu v lese

Kriminalisté z Jindřichova Hradce prověřují aktuální oznámení očitých svědků o výskytu kočkovité šelmy v oblasti mezi obcemi Velký Ratmírov a Deštná. Policisté zatím pracují s informací, že by se mohlo jednat o dospělý kus pumy americké, která má hnědou barvu, krátkou srst a dlouhý ocas zakončený tmavou srstí.

Ministerstvo navrhuje zálohované výživné do 15 až 25 procent průměrné mzdy

Ministerstvo práce navrhuje, aby stát dětem neplatičů alimentů měsíčně posílal do 15 až 25 procent průměrné mzdy v ČR podle jejich věku. O zálohované výživné jako o novou dávku by se dalo žádat poté, co peníze na potomky nedorazí za dva měsíce. Podmínkou by ale bylo, že rodič sám už začal po dlužníkovi výživné vymáhat v exekuci či u soudu. Vyplacené dávky by po neplatiči vymáhal pak stát. Návrh zákona o zálohovaném výživném zveřejnila na svém webu vláda. Vymahatelnost má posílit chystaná novela občanského zákoníku, která počítá se zabavováním zbrojních či pilotních průkazů i s postoupením pohledávek.

V sobotu se přiženou bouřky a kroupy. V platnosti je výstraha s vysokým stupněm nebezpečí

Meteorologové vydali výstrahu před silnými bouřkami. Doprovázet by je měly kroupy a vítr, který může dosahovat rychlosti 90 kilometrů v hodině. Hrozí lámání stromů a výpadky v dodávkách elektřiny. Bouřkám bude předcházet vedro, odpolední teploty v sobotu překročí na většině území 31 stupňů Celsia.