Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Liberecký festival Mateřinka nabídne představení i pro batolata

 
pondělí, 27. května 2019, 06:01

Liberecké Naivní divadlo připravuje 25. ročník festivalu profesionálních loutkových divadel Mateřinka, který se zaměřuje výhradně na tvorbu pro děti předškolního věku. Festival se bude konat za měsíc, ve větším počtu se na něm objeví také inscenace pro batolata.

Mateřinka se poprvé uskutečnila v roce 1972, v Liberci se festival koná jednou za dva roky. Na 25. ročníku festivalu od 18. do 22. června vystoupí 21 českých a zahraničních divadelních souborů. Pět z nich bude hrát pro děti od jednoho do tří let, kterým předvedou šest inscenací.

„Slovo zhlédnout by však bylo v tomto případě lépe nahradit příznačnějším zažít, neboť půjde o představení interaktivní, prožitková, s minimem slov, zato s maximem vjemů, která dětem přiblíží okolní svět skrze jejich smysly a prožitky," uvedla za pořadatelské Naivní divadlo Jana Pittnerová. Divadelní jeviště se podle ní při představení promění v jednu velkou hernu. „Místo, kde dětská fantazie nezná hranic, kde je možné zkoumat, poznávat, cítit a prožívat," dodala.

Na festivalu vystoupí Divadlo loutek Ostrava s inscenací Bato a Lato, pražské Studio Damúza s představením Moment!, belgický Theater De Spiegel z Antverp uvede Zvídavost a Toto není kniha a spolu s mosteckým Divadlem rozmanitostí se malí diváci vydají při inscenaci Výlet na cestu z dětského pokojíčku na konec světa. Šňůru batolecích představení zakončí polský Teatr Lalek z Wroclawi, pro jehož představení Džungle se stal inspirací amazonský deštný prales.

Vstupenky na jednotlivá představení je možné zarezervovat si již nyní.

Napsal(a) ČTK | Foto Město Liberec
 


 

Kam dál?

V Jablonci příští týden začíná hudební festival Jablonecké tóny

neděle, 26. května 2019, 09:35

Vystoupení Prague Cello Quarteta zahájí příští týden v Jablonci nad Nisou hudební festival Jablonecké tóny. Navazuje na projekty...

FOTO: V Liberci se začal natáčet seriál Nelegál. První klapky padly...

sobota, 25. května 2019, 11:30

Liberecká Technická univerzita se proměnila v policejní služebnu. Začal se tu totiž natáčet diskutovaný seriál Nelegál, který...

Nová šéfka pro baletní soubor. Povede ho Marika Hanousková

pátek, 24. května 2019, 18:16

Novou vedoucí libereckého baletního souboru se od srpna stane jeho současná členka, režisérka a choreografka Marika Hanousková....

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

STATISTIKA: Řidiči ve špatném zdravotním stavu způsobí tisíc nehod ročně

Přes tisíc dopravních nehod ročně je zapříčiněno špatným zdravotním stavem řidičů. Motoristé podle zdravotníků často svůj fyzický i psychický stav podceňují, pětina z nich například řídí i přes únavu. Na dnešní tiskové konferenci na to upozornila Asociace Záchranný kruh. Ta ve spolupráci s bezpečnostními složkami a Besipem spustí osvětovou kampaň.

Drtivá většina zrakově postižených osob jsou senioři, dotykové telefony nenaplňují jejich potřeby

Jan Šimík je jedním ze společníků mladé české firmy BlindShell, která se zabývá vývojem mobilních telefonů pro zrakově postižené. Jak vidí problematiku kompenzačních pomůcek pro slabozraké? A v čem je právě BlindShell jiný?

Škoda chce letos v Česku zvýšit prodej o desetinu na 93 400 aut

Škoda Auto letos plánuje v Česku prodat kolem 93 400 aut, což je o téměř 11 procent více než loni. V minulém roce automobilka v ČR prodala 84 172 osobních vozů. Na setkání s novináři to uvedl vedoucí českého zastoupení Luboš Vlček.