Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Navštivte kovárnu, Liščí boudu nebo vodní mlýn. Otevřou se vám v rámci Dnů lidové architektury

 
čtvrtek, 13. června 2019, 12:07

Letošní program Dnů lidové architektury je v našem regionu opravdu nabitý. V rámci této akce mohou lidé navštívit třeba Liščí boudu na Kristiánově, plátenickou usedlost, kovárnu, sklářskou chalupu a třeba i vodní mlýn.

Letos je navíc celá událost propojena jak jinak než s rodem Gallasů a Clam-Gallasů, kterým je symbolicky věnována celá řada událostí po celý rok. „Ústředním místem Dnů lidové architektury je tak letos záměrně Liščí bouda na Kristiánově, jejím spoluzakladatelem byl totiž právě hrabě Kristián Clam-Gallas,“ informoval mluvčí kraje Jan Mikulička.

A kdy že se budou vlastně Dny lidové architektury konat? Naplánované jsou na 13. a 14. července. A oba dny si lidé užijí množství různých koncertů, folklórních a divadelních představení, jarmarků i dílniček. „Je důležité připomínat lidem objekty lidové architektury. Jednak kvůli obecnému povědomí o tomto druhu architektury, ale také můžeme touto cestou prezentovat, že se i takové objekty daří úspěšně rekonstruovat,“ uvedla radní Květa Vinklátová.

Napsal(a) redakce | Foto Liberecký kraj
 


 

Kam dál?

Do hlediště zadkem. Na Mateřince se bude hrát divadlo i v těle...

pondělí, 10. června 2019, 14:14

V těle nafukovacího slona se bude odehrávat příští týden v Liberci jedno z představení prestižního mezinárodního festivalu...

FOTO, VIDEO: Alchymisté, rytíři i kanonýr. Liberecké náměstí patřilo...

neděle, 9. června 2019, 16:35

Liberecké náměstí před radnicí se na víkend jako každý rok proměnilo ve středověké tržiště plné vůní, chutí i řemeslníků. Lidé se...

Malebná bítouchovská zvonička by mohla být letošní Památkou roku

sobota, 8. června 2019, 11:35

Malebná zvonička v malé obci Bítouchov září novotou. A také se uchází o vítězství v letošním ročníku soutěže Památka roku...

Knihovnička pro nevidomé děti nabízí novou knihu plnou dobrodružství

pátek, 7. června 2019, 17:12

Knihovnička pro nevidomé děti má v nabídce novou knížku - Dům doktora Fišera. Knížka s tajuplným příběhem vznikla i díky...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Čaputová chce na Slovensku korespondenční volbu prezidenta

Slovensko by ještě letos mohlo schválit zavedení korespondenční volby prezidenta pro Slováky žijící v zahraničí. Dnes to při návštěvě Prahy řekla slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Slováci nyní mohou korespondenčně hlasovat v parlamentních volbách, hlavu státu dosud mohli vybírat pouze ve volebních místnostech na Slovensku nebo na zastupitelských úřadech.

Češi nevěří institucím, EU není výjimkou

Češi mají obecně malou důvěru v instituce – ať už se jedná o ty národní nebo o Evropskou unii. Plyne to z exkluzivního průzkumu agentury Median pro projekt Moje Evropa.

Pašeráci lidí dostali v Maďarsku za smrt 71 migrantů doživotí

Doživotním odnětím svobody potrestal v odvolacím řízení soud v maďarském Szegedu (Segedínu) čtyři hlavní obžalované v případu úmrtí 71 migrantů v chladicím voze před čtyřmi roky. Zpřísnil tak rozsudek prvoinstančního soudu, který čtveřici loni poslal do vězení na 25 let. Informují o tom tiskové agentury.