Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Nová expozice bude patřit horolezcům a zavede vás až na vrcholy

 
středa, 19. června 2019, 07:38

Přípravy na otevření úplně nové expozice v Muzeu Českého ráje finišují. Výstava bude věnována horolezectví. Díky mnoha skalním útvarům nejen v okolí Turnova má horolezectví v této lokalitě bohatou tradici.

Na začátku září se veřejnost konečně dočká a bude si moci celou novou expozici prohlédnout. Ta se bude nacházet v úplně nové třípodlažní budově. „Tato nová budova se nachází na místě dřívější galerie, dílen a spojovací chodby,“ informoval mluvčí kraje Jan Mikulička.

Téma horolezectví se do turnovského muzea jistě hodí. „Do našeho regionu horolezectví neodmyslitelně patří,“ komentoval připravovanou výstavu hejtman Martin Půta. Interaktivní výstava by měla připomínat skalní město, nebudou zde chybět ani exponáty, animace nebo světelné efekty.

Expozice bude mít opravdu osobitého ducha, na její tvorbě se totiž vedle zaměstnanců muzea podílí právě i sami horolezci. Celá plánovaná expozice vznikala v rámci projektu Pro horolezce neexistují hranice, za kterým stojí Muzeum Českého ráje a Liberecký kraj. Návštěvníci zde načerpají celou řadu zajímavých informací a prohlédnou si na 500 předmětů nebo i databázi skal, lezců a jejich prvovýstupů.

 

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Miky Škoda u Fryče představí novou knihu Můžeš (po)dělat cokoli

pondělí, 17. června 2019, 14:56

Večer s lektorem, cestovatelem a podnikatelem - zakladatelem LowCost Race Mikym Škodou proběhne v úterý v podvečer v knihkupectví...

Začátkem prázdnin v Malém divadle ožije opět Ambroziáda

sobota, 15. června 2019, 13:12

V Malém divadle již čtvrtým rokem ve spolupráci s DFXŠ proběhne o prvním prázdninovém týdnu letní Ambroziáda určená dětem z celé...

TIPY NA VÍKEND: Nádraží v poválečném duchu, fesťák v Ostašově i...

pátek, 14. června 2019, 10:52

Tento víkend se sešla spousta báječných akcí. A kam teda vyrazíte? No to je na vás, ale můžete se u nás inspirovat.

Navštivte kovárnu, Liščí boudu nebo vodní mlýn. Otevřou se vám v...

čtvrtek, 13. června 2019, 12:07

Letošní program Dnů lidové architektury je v našem regionu opravdu nabitý. V rámci této akce mohou lidé navštívit třeba Liščí...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Zaměstnanci Huawei sbírají citlivá data o klientech

Zaměstnanci české pobočky čínské telekomunikační společnosti Huawei údajně shromažďují citlivá data o lidech, s nimiž vedou obchodní jednání. Získané informace také probírají s lidmi z čínského velvyslanectví. Českému rozhlasu - Radiožurnál to řekli bývalí zaměstnanci firmy. Huawei obvinění odmítá.

Realisté dnes večer dohlasují o možném ukončení činnosti

Po třech letech dnes možná ukončí činnost politické uskupení Realisté. Členská základna o tom od minulého pondělí hlasuje. Sbor zakladatelů v červnu přijal usnesení, kterým doporučil stranu dobrovolným rozpuštěním zrušit. Důvodem jsou neúspěchy ve volbách, pasivita krajských organizací či odchod mnoha členů do jiných uskupení.

Pěkná filmová role je malý zázrak, říká před sedmdesátkou Polívka

Herec Boleslav Polívka má pořád nápadů dost a je připraven natočit ještě několik televizních manéží. Polívka, který 31. července oslaví 70. narozeniny, na otázky odpověděl, že krásná filmová role je malý zázrak, vlastní divadlo dává herci nezávislost a mezi Brnem a Prahou by měl být "vyrovnaný a usměvavý vztah".