Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

První děkan Fakulty architektury byl oceněn Českou komorou architektů

 
čtvrtek, 20. června 2019, 18:12

Jiří Suchomel stál u zrodu Fakulty umění a architektury (FUA) na Technické univerzitě v Liberci. Nyní se dočkal významného ocenění. Byla mu totiž udělena Pocta České komory architektů.

Pocta České komory architektů je udělována každý rok. Letos se konal již devatenáctý ročník. A právě letos, kdy od založení Fakulty umění a architektury na TULce uplynulo 25 let, byl oceněn profesor Jiří Suchomel. „Vedle založení Fakulty si připomínáme i založení zcela nové školy architektury,“ uvedl děkan FUA Osamu Okamura.

Podle něj z celoživotní filozofie a pojetí architekty Suchomela vychází Fakulta dodnes. O tom, komu bude prestižní ocenění uděleno, rozhoduje odborná porota. Nominace na laureáty pak podává odborná veřejnost. FAU byla založena v roce 1994 a byla inspirována školou architektury Michiganské univerzity. Sám Jiří Suchomel tam v 90. letech působil.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto TUL
 


 

Kam dál?

Letní kina v Libereckém kraji zahajují sezonu, v Liberci až v druhé...

čtvrtek, 20. června 2019, 12:42

Letní kina v Libereckém kraji zahajují sezonu. Jako první odstartovalo ve středu španělsko-francouzským snímkem Všichni to vědí...

Medaili města Liberec obdržel herec a doyen libereckého divadla...

čtvrtek, 20. června 2019, 11:43

V Liberci je třicet let a za tu dobu ho díky jeho divadelním rolím, ale i veřejnému vystupování zná každý Liberečák. Herec...

Dny lidové architektury v Libereckém kraji

středa, 19. června 2019, 12:23

Historie, tradice, folklor a zábava to vše představují Dny lidové architektury v Libereckém kraji. Nahlédněte do minulosti a...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Média spekulují o Zaorálkovi jako ministru kultury

Novým ministrem kultury by se podle serverů Seznam Zprávy a Novinky.cz mohl stát někdejší ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD). Nynější předseda sněmovního zahraničního výboru na dotaz, zda by do vlády vstoupil, neodpověděl. Zaorálka vnímá jako dobrého kandidáta poslanec ČSSD Jan Birke, který řekl, že sám nabídku na tuto pozici nedostal.

Trump zrušil cestu do Dánska, protože nechce prodat USA Grónsko

Americký prezident Donald Trump dnes oznámil, že ruší zářijovou cestu do Dánska, neboť premiérku Mette Frederiksenovou neoslovila jeho nabídka ohledně koupě Grónska. Informovala o tom agentura Reuters. Dánští politici na odřeknutí návštěvy reagují s údivem. Zprávu o tom, že Trump uvažuje o koupi autonomního území Dánska a největšího ostrova na světě se zhruba 56 tisíc obyvatel, zveřejnil minulý týden americký list The Wall Street Journal.

Česko si připomene srpen 1968 a 1969, Milion chvilek chystá pochod

V Česku se dnes chystají desítky akcí, kterými si lidé připomenou okupaci Československa vojsky Varšavské smlouvy v roce 1968 a oběti demonstrací v srpnu 1969. Spolek Milion chvilek pro demokracii přichystal pochod Prahou, při kterém chtějí vzpomenout na potlačení demonstrací před 50 lety a také poukázat na současné politické problémy. Čelní představitelé státu a pamětníci se zúčastní pietního aktu u budovy Českého rozhlasu.