Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

ČTK připravuje výstavu Okamžiky sametové revoluce. Shání fotografie ze soukromých archivů

 
pátek, 21. června 2019, 08:20

Ke třicátému výročí sametové revoluce připravila Česká tisková kancelář (ČTK) projekt, do kterého významně zapojí obyvatele celé České republiky. Cílem je nasbírat od veřejnosti co největší množství fotografií z území tehdejšího Československa nejen z podzimního dramatického dění roku 1989, ale i z událostí, které listopadové revoluci předcházely (např. Palachův týden, srpnové události, trabanty v pražských ulicích).

Téměř každý zná záběry z Václavského náměstí v Praze nebo z Letné. Jak to ale vypadalo v krajských či okresních městech? Podaří se najít třeba i fotografie listopadových událostí z českých a moravských vesnic? Oko každého fotografa se na událost dívá jiným pohledem. Podělte se o ten svůj! 

Ty nejlepší z nasbíraných fotografií se stanou součástí unikátní venkovní výstavy, která se nejprve představí na přelomu července a srpna 2019 na Letní filmové škole v Uherském Hradišti a poté bude v listopadu 2019 ve finální podobně instalována v Praze.

Některé nasbírané fotografie se také mohou stát součástí Fotobanky ČTK, která spravuje nejrozsáhlejší zpravodajský fotoarchiv v České republice. Díky projektu se vytvoří komplexní fotografický obraz událostí revolučního roku 1989, který tak zůstane přístupný i pro další generace.

Pokud máte doma své fotografie nebo snímky, které v roce 1989 pořídili vaši rodiče, prarodiče či příbuzní, a rádi byste se o ně podělili,  více informací najdete tady.

Napsal(a) redakce | Foto Petr Ščurkevič, okamzikysametu.cz
 


 

Kam dál?

První děkan Fakulty architektury byl oceněn Českou komorou architektů

čtvrtek, 20. června 2019, 18:12

Jiří Suchomel stál u zrodu Fakulty umění a architektury (FUA) na Technické univerzitě v Liberci. Nyní se dočkal významného...

Letní kina v Libereckém kraji zahajují sezonu, v Liberci až v druhé...

čtvrtek, 20. června 2019, 12:42

Letní kina v Libereckém kraji zahajují sezonu. Jako první odstartovalo ve středu španělsko-francouzským snímkem Všichni to vědí...

Medaili města Liberec obdržel herec a doyen libereckého divadla...

čtvrtek, 20. června 2019, 11:43

V Liberci je třicet let a za tu dobu ho díky jeho divadelním rolím, ale i veřejnému vystupování zná každý Liberečák. Herec...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Média spekulují o Zaorálkovi jako ministru kultury

Novým ministrem kultury by se podle serverů Seznam Zprávy a Novinky.cz mohl stát někdejší ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD). Nynější předseda sněmovního zahraničního výboru na dotaz, zda by do vlády vstoupil, neodpověděl. Zaorálka vnímá jako dobrého kandidáta poslanec ČSSD Jan Birke, který řekl, že sám nabídku na tuto pozici nedostal.

Trump zrušil cestu do Dánska, protože nechce prodat USA Grónsko

Americký prezident Donald Trump dnes oznámil, že ruší zářijovou cestu do Dánska, neboť premiérku Mette Frederiksenovou neoslovila jeho nabídka ohledně koupě Grónska. Informovala o tom agentura Reuters. Dánští politici na odřeknutí návštěvy reagují s údivem. Zprávu o tom, že Trump uvažuje o koupi autonomního území Dánska a největšího ostrova na světě se zhruba 56 tisíc obyvatel, zveřejnil minulý týden americký list The Wall Street Journal.

Česko si připomene srpen 1968 a 1969, Milion chvilek chystá pochod

V Česku se dnes chystají desítky akcí, kterými si lidé připomenou okupaci Československa vojsky Varšavské smlouvy v roce 1968 a oběti demonstrací v srpnu 1969. Spolek Milion chvilek pro demokracii přichystal pochod Prahou, při kterém chtějí vzpomenout na potlačení demonstrací před 50 lety a také poukázat na současné politické problémy. Čelní představitelé státu a pamětníci se zúčastní pietního aktu u budovy Českého rozhlasu.