Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

U Památníku obětem komunismu proběhne ve středu vzpomínková akce

 
pátek, 21. června 2019, 12:01

Při příležitosti Dne památky obětí komunistického režimu proběhne u Památníku obětem komunismu v Jablonecké ulici příští středu pietní akce.

Vzpomínkové shromáždění pořádá statutární město Liberec a liberecká pobočka Konfederace politických vězňů ČR. „Akce proběhne od deseti hodin a všichni jsou na ni srdečně zváni,“ uvedla mluvčí města Jana Kodymová.

Tento významný den si u zrcadlového památníku připomenou desítky lidí. Mezi nimi budou jak představitelé města, tak zástupci politických vězňů, odbojářů, legionářů i lidé prezentující armádu, policii a celou řadu dalších libereckých institucí.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Denisa Albaniová
 


 

Kam dál?

ČTK připravuje výstavu Okamžiky sametové revoluce. Shání fotografie...

pátek, 21. června 2019, 08:20

Ke třicátému výročí sametové revoluce připravila Česká tisková kancelář (ČTK) projekt, do kterého významně zapojí obyvatele celé...

První děkan Fakulty architektury byl oceněn Českou komorou architektů

čtvrtek, 20. června 2019, 18:12

Jiří Suchomel stál u zrodu Fakulty umění a architektury (FUA) na Technické univerzitě v Liberci. Nyní se dočkal významného...

Letní kina v Libereckém kraji zahajují sezonu, v Liberci až v druhé...

čtvrtek, 20. června 2019, 12:42

Letní kina v Libereckém kraji zahajují sezonu. Jako první odstartovalo ve středu španělsko-francouzským snímkem Všichni to vědí...

Medaili města Liberec obdržel herec a doyen libereckého divadla...

čtvrtek, 20. června 2019, 11:43

V Liberci je třicet let a za tu dobu ho díky jeho divadelním rolím, ale i veřejnému vystupování zná každý Liberečák. Herec...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Zaměstnanci Huawei sbírají citlivá data o klientech

Zaměstnanci české pobočky čínské telekomunikační společnosti Huawei údajně shromažďují citlivá data o lidech, s nimiž vedou obchodní jednání. Získané informace také probírají s lidmi z čínského velvyslanectví. Českému rozhlasu - Radiožurnál to řekli bývalí zaměstnanci firmy. Huawei obvinění odmítá.

Realisté dnes večer dohlasují o možném ukončení činnosti

Po třech letech dnes možná ukončí činnost politické uskupení Realisté. Členská základna o tom od minulého pondělí hlasuje. Sbor zakladatelů v červnu přijal usnesení, kterým doporučil stranu dobrovolným rozpuštěním zrušit. Důvodem jsou neúspěchy ve volbách, pasivita krajských organizací či odchod mnoha členů do jiných uskupení.

Pěkná filmová role je malý zázrak, říká před sedmdesátkou Polívka

Herec Boleslav Polívka má pořád nápadů dost a je připraven natočit ještě několik televizních manéží. Polívka, který 31. července oslaví 70. narozeniny, na otázky odpověděl, že krásná filmová role je malý zázrak, vlastní divadlo dává herci nezávislost a mezi Brnem a Prahou by měl být "vyrovnaný a usměvavý vztah".