Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Dvě holčiny se rozhodly, že oživí zapomenutá místa. V kostele v Horním Vítkově pořádají fesťák

 
pátek, 5. července 2019, 10:25

Dvě studentky se rozhodly, že by lidé neměli zapomínat na krásné památky ve svém okolí jen proto, že zrovna nezáří novotou, nebo by si zasloužily pořádnou rekonstrukci. Festivalem KUKOKLI chtějí ukázat, že i taková místa stojí za to navštívit a bojovat o jejich záchranu.

Loni objevily kostel Navštívění Panny Marie v Horním Vítkově u Liberce. A ten jim učaroval. „Dlouho jsme hledaly vhodný kostel, ve kterém by šel uspořádat festival, až jsme narazily na kostel Navštívení Panny Marie a hned jsem věděly, že je to ten pravý pro uspořádání klidného festivalu,“ uvádí organizátorka Johanka Urbanová.

Kostel v Horním Vítkově (části města Chrastava) by sice potřeboval pořádně opravit, přesto je ale znát, že je to krásné místo zasazené v ještě krásnější krajině. „Kostel se nachází na nádherném místě. Důležité také bylo, že jsme si hned sedly s manželi Kačani, kteří kostel spravují a jsou úžasní lidé a moc hezky se o kostel starají. Díky nim je v kostele život. Také máme kladný vztah k Libereckému kraji a přišlo nám, že zde takový druh festivalu chybí,“ upřesnila autorka projektu Miriam Macnerová Vilímová.

A tak holky v Horním Vítkově loni uspořádaly první ročník malého příjemného festivalu KUKOKLI. Cíl celé akce je jasný. „Jde nám o oživení kostela, upozornění na jeho chátrající stav,a také chceme otevřít tento prostor společným zážitkům na inspirativním místě,“ informovaly organizátorky. A jak vznikl název KUKOKLI? Spojuje v sobě kulturu, kostel a klid. Rozhodně tak nečekejte fesťák, který bude dunět na míle daleko.

Festival KUKOKLI je spíše komorní událostí, která vás přivede na zajímavé místo. „KUKOKLI není jen o hudbě, divadle, dobrém jídle, ale i okolní přírodě, která umocňuje Genius loci historického místa. Klademe důraz na intimní atmosféru celé akce, skrze kterou se chceme odlišit od přelidněných a neosobních produkcí,“ vysvětlily studentky, které za celou akcí stojí.

Letošní ročník proběhne 12. a 13. července a nabídne nejen hudební ale také divadelní představení. Vystoupí zde například D'BRANX, Bára Zmeková, Cold Cold Nights, The Wild Roots, Bookie Baker, Aiko a další.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto KUKOKLI
 


 

Kam dál?

FOTO: Vystoupila ze stínu slavného manžela. Galerie vystavuje dílo...

pondělí, 1. července 2019, 07:01

Na málo známé koláže a fotografie světově uznávané výtvarnice Běly Kolářové láká Oblastní galerie v Liberci. Podle kurátorky...

TIPY NA ČERVENEC: První měsíc prázdnin nabídne Hejnické slavnosti i...

neděle, 30. června 2019, 16:30

První prázdninový měsíc je plný kluturních a sportovních akcí. Kam se vydat? Tady máte základní přehled toho nejdůležitějšího, co...

Již po jednadvacáté pomůžou zpěváci benefičním koncertem Noc s...

pátek, 28. června 2019, 14:24

Letos se interpreti opět sejdou první srpnovou sobotu na vyhořelém zámku Zahrádky v Libereckém kraji a budou finančním výtěžkem...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

STATISTIKA: Řidiči ve špatném zdravotním stavu způsobí tisíc nehod ročně

Přes tisíc dopravních nehod ročně je zapříčiněno špatným zdravotním stavem řidičů. Motoristé podle zdravotníků často svůj fyzický i psychický stav podceňují, pětina z nich například řídí i přes únavu. Na dnešní tiskové konferenci na to upozornila Asociace Záchranný kruh. Ta ve spolupráci s bezpečnostními složkami a Besipem spustí osvětovou kampaň.

Drtivá většina zrakově postižených osob jsou senioři, dotykové telefony nenaplňují jejich potřeby

Jan Šimík je jedním ze společníků mladé české firmy BlindShell, která se zabývá vývojem mobilních telefonů pro zrakově postižené. Jak vidí problematiku kompenzačních pomůcek pro slabozraké? A v čem je právě BlindShell jiný?

Škoda chce letos v Česku zvýšit prodej o desetinu na 93 400 aut

Škoda Auto letos plánuje v Česku prodat kolem 93 400 aut, což je o téměř 11 procent více než loni. V minulém roce automobilka v ČR prodala 84 172 osobních vozů. Na setkání s novináři to uvedl vedoucí českého zastoupení Luboš Vlček.