Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Lomnice dostane sto tisíc za úspěch v soutěži Historické město roku

 
pátek, 12. července 2019, 14:46

Městu Lomnici nad Popelkou se podařilo vyhrát v krajském kole soutěže Historické město roku 2018. Díky tomuto úspěchu nyní dostane od Libereckého kraje odměnu ve výši sto tisíc korun.

Město Lomnice vyhrálo cenu za nejlepší přípravu a realizaci Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón. „Finanční dar obdrží město Lomnice nad Popelkou v rámci 25. ročníku literárně-dramatického festivalu Lomnické kulturní léto,“ komentoval mluvčí kraje Filip Trdla.

Lomnice nad Popelkou se dlouhodobě zapojuje do Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón. Díky tomu se městu podařilo během posledních let výrazně zlepšit vzhled městské památkové zóny. „Lomnice nad Popelkou se o své historické kulturní dědictví stará,“ uvedla radní Květa Vinklátová. Podle radní postoj Lomnice ke kulturnímu dědictví je příkladný a není běžný ani ve větších městech.

A co se v Lomnici zlepšilo a změnilo? Došlo třeba na opravu muzea, do místní zvonice se vrátily zvony a rekonstrukce se dočkal i městský hřbitov.

Napsal(a) redakce | Foto lomnicenadpopelkou.cz
 


 

Kam dál?

SOUTĚŽ: Festival, který přijede za vámi do Liberce. Létofest 2019...

čtvrtek, 11. července 2019, 10:03

Létofest, který v Česku jako první nabídl neokoukaný model městského putovního festivalu, vstupuje do třetího ročníku. Dvoudenní...

Opravený oltář v kostele na Krásné by mohl být Památkou roku

středa, 10. července 2019, 20:13

Hlavní oltář v krásném barokním kostele sv. Josefa byl v havarijním stavu. Poté, co se ale dočkal kompletní restauraci, hodně...

FOTO: Z Nelegálu jsou Zrádci. V Liberci se natáčí šestidílný seriál z...

úterý, 9. července 2019, 16:45

Televizní štáb pokračoval v minulých dnech v Liberci v natáčení šestidílné kriminální série z drogového prostředí. V hlavních...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

STATISTIKA: Řidiči ve špatném zdravotním stavu způsobí tisíc nehod ročně

Přes tisíc dopravních nehod ročně je zapříčiněno špatným zdravotním stavem řidičů. Motoristé podle zdravotníků často svůj fyzický i psychický stav podceňují, pětina z nich například řídí i přes únavu. Na dnešní tiskové konferenci na to upozornila Asociace Záchranný kruh. Ta ve spolupráci s bezpečnostními složkami a Besipem spustí osvětovou kampaň.

Drtivá většina zrakově postižených osob jsou senioři, dotykové telefony nenaplňují jejich potřeby

Jan Šimík je jedním ze společníků mladé české firmy BlindShell, která se zabývá vývojem mobilních telefonů pro zrakově postižené. Jak vidí problematiku kompenzačních pomůcek pro slabozraké? A v čem je právě BlindShell jiný?

Škoda chce letos v Česku zvýšit prodej o desetinu na 93 400 aut

Škoda Auto letos plánuje v Česku prodat kolem 93 400 aut, což je o téměř 11 procent více než loni. V minulém roce automobilka v ČR prodala 84 172 osobních vozů. Na setkání s novináři to uvedl vedoucí českého zastoupení Luboš Vlček.